Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laserowa, Xerox Phaser 3010 - Brak współpracy z ASUS R700V (Windows 8)

13 Lis 2013 20:28 1929 1
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie,
    niedawno dokonałem zakupu laptopa ASUS R700V, który niestety współpracuje jedynie z Windows 8 (który jest od razu zainstalowany na systemie).
    Niby wszystko w porządku - idzie się przestawić, nie ma większych problemów (oprócz nie działających kilku programów np. Kaspersky Internet Security, które po prostu nie współpracują z systemem :( )

W porządku - aż do czasu:
    do czasu próby zainstalowania na nim wyżej wymienionej drukarki firmy Xerox...

Przy samym podłączaniu drukarki do notebook'a wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB. Ostatnie urządzenie USB podłączone do tego komputera nie działa właściwie i system Windows nie rozpoznaje go."
    gdy kliknę w 'dymek' to "Zalecenia. "Spróbuj ponownie podłączyć urządzenie i jeśli to nie pomoże to skontaktuj itd nic konkretnego.
    Próbowałem instalować z płyty dołączonej program do drukarki, sterowniki do drukarki i inne takie, potem nawet ściągać, oczywiście te w wersji na mój Windows 8 64 bit za każdym razem i nic nie pomagało, a program drukarki nie działał "bez podłączonej drukarki"... -,-
    W końcu jakoś za pomocą porad dla innych osób z podobnymi problemami znalazłem, żeby wejść w Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki
    Wchodzę.
    Jest: "Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)" znika i pojawia się gdy jest drukarka podłączona/odłączona."
    Jak wejdę w to, potem w sprzęt to mam w Stan urządzenia: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)"
    później jest jeszcze dopisane do tego "A request for the USB device descriptor failed."

Dodam, że urządzenie współpracowało już z kilkoma komputerami wcześniej ale nigdy z windą 8 :/ ale obecnie nie mam możliwości sprawdzenia z innym komputerem.
    Już chyba 4 godziny łącznie próbowałem coś robić/szukać bezskutecznie :[

Proszę o pomoc.
    Jest jakiś sposób, żeby to włączyć na tym laptopie? Czy to raczej jest spowodowane przez hardware, czy system?
    Teraz zaktualizowałem Windowsa do 8.1 myślałem, że pomoże ale jest to samo...
    Czy pomogłoby zainstalowanie jakoś w fajny sposób innego systemu na tym laptopie przez który mógłbym już drukować?
    Albo jakakolwiek inna solucja?

Z góry dzięki za szybką odpowiedź, na której mi zależy!
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kabel USB podmieniłeś na inny ? Sterowniki magistrali i kontrolera USB prawidłowo zainstalowane ? Zaglądaleś do systemowego menadżera urządzeń ? Próbowałeś wyłączyć zabezpieczenia systemu (np. Firewall , zapora) ? Kiedyś miałem jeszcze na Viście przypadek ze drukarka była rozpoznana i wykryta tylko po podłączeniu jej przez hub USB (LJ 1020) . Podłączona bezpośrednio nie była wykrywana i miałem informacje o uszkodzeniu sprzętu podłączonego do portu. Spróbuj na innym kompie zaktualizować jej firmware (zdaje sie że program instalacyjny ma taka opcje) a potem podłącz do laptopa. Uff , tyle na początek . Jak mi sie jeszcze coś zaświeci to uzupełnię posta .

C.