Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prostownik do ładowania akumulatorów

Szejn1 13 Nov 2013 21:25 7998 12
    Szejn1
    Level 8  
    Witam.Mam problem z tym prostownikiem.Napiecie na wyj trafo 15V, napiecie na mostku bez układu regulacji 19V co jest normalne.Po podłaczenieu ukl reg. napiecie na wyj prostownika 28V!!!! Wylutowałem kondensator C3 i nap na wyj prostownika wynosi 9V.O co chodzi? Prosze o pomoc. Prostownik do ładowania akumulatorów
    11111olo
    Level 42  
    Wywal C4 i zamiast niego daj jakiś rezystor a R3 podłącz do ślizgacza P3.
    Szejn1
    Level 8  
    Jaki rezystor? R3 podłączyc do PR1?
    Szejn1
    Level 8  
    Tak ale jesli nie ma C3 napiecie wyj to tylko 9V wiec czy tyrystor w ogole sie zalaczy jesli podłącze akumulator na ktorym jest ok 12V ?
    Szejn1
    Level 8  
    Nie mam oscyloskopu. Transformator odwijałem specjalnie do tego ukladu gdyz takie byly dane w artykule z ktorego sciagnalem ten schemat
    Szejn1
    Level 8  
    Tak sie sklada ze kondensator podbija napiecieale moze nie az do takiej wartosci.
    11111olo
    Level 42  
    Kondensator nie podbija napięcia. Co najwyżej wyprostowane napięcie bez obciążenia może sięgnąć 1,41*U.
    Szejn1
    Level 8  
    Czy z moim prostownikiem wszystko w porzadku???????????
    Naprawde prosze o pomoc.
  • Helpful post
    qryszard
    Level 21  
    Kolego daruj sobie mierzenie napięć gdyż masz problem z interpretacją .
    Na wyjściu włącz żarówkę samochodową od świateł szosowych lub mijania i sprawdź czy układ reguluje poziom świecenia żarówki .
    mario192
    Level 2  
    A co w przypadku gdy na żarówce np H7 regulacji nie ma, a podpinając akumulator regulacja jest.
    Mam u siebie zastosowany ten regulator (może prymitywny) ale spełnia swoje zadanie współpracuje z tyrystorem btw67.