Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 3.0 180KM E5 2011r - Montaż Tempomatu

13 Lis 2013 21:27 7836 8
  • Poziom 30  
    Witam.Czy jest możliwość dołożyć w Ducato z 2011 roku ori tempomat?Manetki kupiłem ale coś nie coś w sieci poczytałem i okazuje się ze body-komputer w fiacie,tempomatu nie obsłuży jeżeli nie był zamontowany od nowości.Czy któryś z szanownych forumowiczów podpowiedział by co nie co w temacie?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Cruise control steruje ecu, bezpośrednie połączenie manetka-ecu, z ecu wychodzi tylko sygnał do body aby zaświecić lampkę na desce.
  • Poziom 30  
    Dzięki dabu.Ale niestety tym sprzętem który posiadam,nie ruszę ECU żeby go aktywować.Pytanie czy serwis mi to dostroi?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Serwis zrobi to Tobie, wystarczy w miarę kumaty elektryk.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Nie wiem jak w Ducato ale w mniejszych Fiatach, czasem trzeba było dokładać dodatkowy przewód do wiązki, a czasem... zmieniać BCM. Zwłaszcza w późniejszych modelach pojawił się problem z tym że w wersjach bez tempomatu, w BCM, brakowało kilku elementów uniemożliwiając jego aktywację.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Tutaj akurat BCM jest odpowiedzialny tylko za kontrolkę na desce, muszę z ciekawości sprawdzić w robocie czy nie idzie przekodować sterownika.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Akurat jeśli chodzi o ducato to BCM przychodzi skonfigurowane do danego nr VIN i brak możliwości jakiejkolwiek konfiguracji przyrządem diagnostycznym, no chyba ze jakiś magik przerobi wsad no ale to już inna bajka. Ale słyszałem że można dołożyć nieoryginalny tempomat ale nic więcej mi nie wiadomo. Pozdro
  • Poziom 16  
    Witam. Czy posiada ktoś schemat instalacji tempomatu w ducato 3.0 Euro4. Mam salon polska i jak to w tym kraju, zaoszczędzili kilka gr na kilku kabelkach, gdzie z zachodu mają gotowe instalacje. Z góry dzięki