Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW golf 3 AFT - Czasami nie chce odpalić

13 Lis 2013 21:43 1203 4
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z golfikiem 3 1.6 100km AFT B+G problem jest taki że dobrze odpala ale czasami ma tak że nie chce odpalic i trzeba go meczyc i czasami przez to potrafi wywalic wężyk od krokowca. Tak więc na początku myślałem że świece wiec wymieniłem razem z kablami i dałem za komplet 300 zł z NGK (podobno jedna z lepszych firm), potem zacząłem dalej szukać i wymieniłem cewkę bo miała przebicie i wystarczył deszcz i auto gasło . Teraz już nie wiem czym to może być spowodowane prosił bym mnie nakierować . Dodatkowo mam kolejny problem bo bardzo dymi i nie wazne czy na benzynie czy na gazie i czy cieply czy zimny cały czas dymi i sprawdzałem olej i delikatny ubytek ale to bardzo delikatny sprawdzalem korek i nie ma mazi i sprawdzailem zbiornik wyrównawczy i tez jest czysto więc juz nie wiem co moze byc nie tak do tego sprawdzalem jak dym smierdzi i czuć takim dziwnym czymś ale nie olejem spalonym ;) ten smród jest podobny tak jak w innych autach z gazem ale mocniejszy i dodam że jest on jak para tylko troszke bardziej obfity . Dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Odpal go na zimnym silniku i sprawdź czy puchną węże. może uszczelka.
  • Poziom 8  
    Tak puchną i są twarde więc chyba wszystko w porządku i zaczął normalnie odpalać na chwile obecną ;) ale dreczy mnie to dymienie z rury bo jak był na plynie chłodniczym to jak wąchałem dym to dziwnie śmierdział i szczypałw oczy a teraz jest na wodzie bo były problemy z szczelnością układu i już się zmarnowało z 10 litrów płynu to na razie w celu sprawdzenia jest na zwykłej wodzie przegotowanej i powąchałem spaliny i o wiele mnie śmierdzi i tak nie piecze w oczy dodam że katalizator jest już wy****ny i słychać metal ale to chyba nie bedzie od tego
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ubywa ci płynu, czuć w zbiorniczku spaliny, jak odpalisz zimny sinik i odkręcisz zbiorniczek wyrównawczy wyrzuca wodę. Dodam że węże na zimnym silniku nie powinni być twarde.
  • Poziom 8  
    To tak nie ubywa płynu chodź w ostatnim czasie nie sprawdzałem, w zbiorniczku nie czuć spalin, jak odpale zimny to nie wyrzuca wody, wczoraj sprawdziłem węże i jak troszkę się nagrzeje to one są twarde a na zimnym nie aż tak ;/ i kurcze już nie wiem dzis postaram sie sprawdzić płyn czy ubywa albo jutro to będzie dość sporo jeżdżone .