Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr - Rozszczelnienie - co po naprawie?

13 Lis 2013 21:54 2385 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Temat rozszczelnienia lodówki wałkowany dokładnie, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na jedno pytanie. Szybko opiszę sytuację: przy montażu nowej lodówki NoFrost do zabudowy uszkodzone zostały rurki i wyciekł freon. Lodówka totalnie nówka. Montujący obiecał naprawę. Pytanie, czy po naprawie będzie ta lodówka w pełni sprawna - tj. "jak nowa". Mam drugą lodówkę po podobnej naprawie - napełnianie freonem, łatanie dziury, i od naprawy jest głośna jak cholera. Dlatego tym razem szukałem super cichej lodówki, zatem czy wg. Was po naprawie (przez oryginalny serwis) lodówka będzie miała 100%-tową wartość w sensie jakości, czy też będzie głośna i powinienem raczej żądać wymiany na nową?

Reasumując, chodzi mi o sprawę, czy naprawa tej nowej lodówki ma sens, czy po naprawię stracę na jakości (będzie głośniejsza, gorzej mroziła itd) - czy da się zrobić to idealnie...? Dzięki z góry.
  • Poziom 25  
    Da się to zrobic , ale niech serwis się tym zajmie.
  • Poziom 2  
    To może podsumuję jak to było:
    1. Firma stolarska uszkodziła mi tą lodówkę w trakcie montażu do zabudowy, rozwiercili rurkę.
    2. Serwis Liebherr oficjalnie wydał oświadczenie, że da się naprawić bez szkody, tj. że produkt będzie "jak nowy".
    3. Ja się jednak nie zgodziłem i poprosiłem firmę stolarską co uszkodzili lodówkę o nową, taką samą... a tą sobie mogą wziąć, naprawić i sprzedać.
    4. Na szczęscie firma stolarska stanęła na wysokości zadania i kupili mi nową lodówkę.
    5. Uszkodzona lodówka poszła do oficjalnego serwisu do naprawy, z tego co wiem naprawa nie była tania.
    6. Firma stolarska sprzedała lodówkę po niższej cenie.

Po kilku miesiącach miałem okazję pogadać z jednym ze stolarzy... sprawa niestety się nie zakończyła - okazało się że lodówka kiepsko pracuje, ma problemy z mrożeniem, do tego głośniej pracuje (na pewno nie ma tej samej klasy jakości/cichej pracy). Teraz firma stolarska ma "na głowie" nowego właściciela co narzeka, a serwis zbytnio nie ma zamiaru tym się zająć... No cóż - ostrzeżenie dla innych, jak widać nie da się jednak porządnie naprawić tak uszkodzonej lodówki, nawet w oficjalnym serwisie który twierdzi "że się da".
  • Poziom 25  
    Jeżeli chodzi o ten konkretny przypadek to moim zdaniem naprawa tej uszkodzonej rurki nie ma wpływu na pracę urządzenia, chyba że została nie właściwie przeprowadzona, w instrukcji obsługi pisze że urządzenie chlodnicze może wydawać dziwne dźwięki podczas normalnego funkcjonowania, i nie jest to wada.