Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 37"-40" do telewizji i filmów

powr 13 Lis 2013 23:07 1404 6
  • #1 13 Lis 2013 23:07
    powr
    Poziom 2  

Witam, moje odpowiedzi:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,8-3,2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? najczęściej na wprost, trochę bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna od północnego zachodu, telewizor będzie w ciemnym koncie.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary CTV,
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobre skalowanie bo różna jakość programów, reszta pewnie standard we współczesnych, USB, WIFI nie koniecznie bo będzie stał blisko routera, na pewno LAN.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy z kablówki, filmy z USB, komputera i bezpośrednio Internetu
    10 .Jakie urządzenia? odtwarzacz DVD, konsoli jeszcze nie mamy bo dzieci małe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? brak preferencji, taka która będzie lepsza w ciemnych pomieszczeniach
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, w tym szybkie akcji i Sci-FI, przyrodnicze, informacyjne, dużo bajek
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? zamierzam odtwarzać filmy z internetu, nie do przeglądania
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie, osobiście preferuję strategie,
    16. Preferencje co do marki? kojarząca się z bezawaryjna pracą
    17. Preferencje co do wielkości? 37-40 cali, wiem że jest dużo interesujących modeli 42", ale zależy mi na nie przekroczeniu 40" ze względu na umiejscowienie telewizora
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak możliwości odtworzenia różnych formatów plików i napisów. Nowy tv będzie na pewno podłączony z komp. więc problem się rozwiąże
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 2000, być może więcej jeśli będzie warto
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    podobno pasywne jest zdrowsze dla oczu, biorę pod uwagę 3d ale nie jako niezbędne wyposażenie i dużo bardziej mi zależy na odpowiedniej jakości 2D.

Sporo poczytałem ale oferta szeroka i bardzo trudno samodzielnie coś wybrać, nawet z oferty jednego producenta.

Telewizor ma być do codziennego oglądania, głownie usb, telewizja.

0 6
  • #2 14 Lis 2013 02:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli Pasywne i obowiązkowe - chociaż na świecie jest zakaz dla dzieci, to Philips 42PFL5008
    Lub Panasonic 42ET60 z matrycą natywną 100Hz.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95385-...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html
    Jeśli Ci nie wchodzą to Sharp 39LE750
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/95917-shar...jecia-nowych-serii-sharpa-le-650-i-le750.html
    , Panasonic 39E6, Philips 39PFL 4258

0
  • #3 14 Lis 2013 23:00
    powr
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź.
    42" są za duże, 3D sobie odpuszczę, to nie był priorytet. Tak jak pisałem wolę dobrej jakości obraz 2D, zwłaszcza jeśli tak jak piszesz nie jest to wskazane dla dzieci.
    Wątek z linka o Sharp 39LE750 zaczyna się dobrze dla tego modelu, ale im dalej tym więcej narzekań na jakość wykonania, kolory itd.
    Znalazłem recenzje pod poniższym linkiem która mnie do reszty zniechęciła do tego modelu.
    http://www.spidersweb.pl/2013/10/sharp-39-le750-recenzja.html
    Pozostaje Panasonic 39E6 i Philips 39PFL 4208, poszukam recenzji, może ktoś coś jeszcze zaproponuje.

0
  • #4 14 Lis 2013 23:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp wymaga kalibracji i gra wówczas rewelacyjnie.
    Z tych dwóch wybrałbym Panasonica 39E6.

0
  • #5 15 Lis 2013 22:55
    jacekRCA
    Poziom 25  

Chyba, żadne nie jest zdrowe dla oczu :), ale niektóre są mniej szkodliwe, i przykładem jest tutaj pasywna technologia. Obraz 3D jest o wiele jaśniejszy niż w technologii aktywnej, a wynika to ze sposobu przekazywania obrazu dla oczu.

0
  • #7 12 Lis 2014 15:36
    powr
    Poziom 2  

Temat stary ale kończę na prośbę portalu.
    Ostatecznie kupiłem Panasonica TX-L32E6E (wiem, mały ale obraz bardzo OK), czego mi brakuje:
    Szwankuje odtwarzanie filmów z napisami. Czasem napisy z załącznika są czytane, czasami nie. Nie doszedłem do tego jaki jest klucz. Są też zbyt małe. Filmy odwarzam z serwera DLNA, z czytaniem różnych formatów jest prawie dobrze, pewnie w TV lepiej nie będzie.
    Wszystkie napisy wmuksowuję bo są wieksze i zawsze czytane, po ostatniej akutalizacji softa też mam wrażenie że urosły.
    Brakuje mi na pilocie przycisku na szybkie wyłaczenie obrazu. Używam TV jako odtwarzacza muzyki z serwera, która następnie puszczam na Hi Fi. Aby wygasić ekran muszę się naklikać.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo