Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja robocza - podczas oglądania filmu zacina obraz

14 Lis 2013 00:02 5196 14
  • Poziom 16  
    Witam, mam dziwny problem, mianowicie, przywracałem obraz systemu, bo się trochę brudu z sieci pojawiło na dyskach i występuje teraz podczas oglądania filmu taka sytuacja: Przez minutę wszystko działa płynnie(obraz, dźwięk), po minucie obraz zaczyna ciąć. Gdy ruszę myszką, obraz znika z ekranu, komp zacina się na 1 sekundę, góra 2 i wszystko wraca do normy, by po kolejnej minucie znów wystąpiło to samo. Przy powrocie do stanu "działania" pojawia się komunikat, że "sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Jeśli ruszam myszką to problem nie występuje. Sterowniki grafiki najnowsze.

Mój sprzęt to:

Zasilacz: Corsair VS 650W,
    RAM: ddr3 crucial 16gb-4x4gb 1333mhz cl9 ballistix,
    GPU: nvidia quadro fx4600
    CPU: amd bulldozer black x6 fx 6300 6x3,5ghz 14mb am3,
    MOBO: Asrock 970 extreme 4
    monitor: 2x acer G245H
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wstaw screen z CrystalDiskInfo. Sterowniki do karty graficznej sprawdź także.
  • Poziom 16  
    dysk systemowy: sandisk SSD 60gb:

Dysk slave:WD 160GB SATA:

Dysk zewnetrzny: WD 1,5TB SATA2 USB2.0:

sterowniki sprawdzałem jako pierwsze, żadnych zmian po aktualizacji lub czystej instalacji.
    Na jakim dysku jest plik który odtwarzasz? Dysk D do wymiany taśma SATA. Dysk L ma dodatkowo jeden bad sektor. Rozumiem że nawet z odłączonym dyskiem zewnętrznym problem występuje dalej?
  • Poziom 16  
    Film leci z dysku D.

Tak, jak wyłączę zewnętrzny to problem dalej występuje.

Dziwne z tym kablem, od nowa był zapięty tak jak jest i się zepsuł? poza tym problem występuje po przywróceniu owego obrazu systemu...
    Dysk D 195 błędów komunikacji między kontrolerem a dyskiem. Sprawdź kabel SATA, chyba że wcześniej był ten problem z taśmą już. Obserwuj czy błędy w C7 na dysku z partycją D nie wzrastają.
  • Poziom 16  
    Na razie jest bez zmian, jak w obrazku ze screenshota. Zobaczę, czy dzieje się tak jak odpalę film z innego nośnika i zaraz dam znać

Bez zmian, czy odpalam film z dysku zewnętrznego, czy z pendrive`a - to samo, po ok. minucie rżnie że szlag trafia, że na takim kompie taki cyrk...
  • Poziom 15  
    Na początek reinstal kodeków. Ja polecam K-lite codec pack. Myślę, że to może pomóc
  • Poziom 16  
    Kodeki są nowe.

Dodatkowo dzieje się tak, że gdy zostawiam włączonego kompa na więcej niż minutę , po ruszeniu myszką jest objaw, jakby komp wychodził z wygaszacza (chociaż wygaszanie mam ustawione na 20 minut), swego rodzaju mrugniecie ekranu występuje. Dziwne rzeczy...

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

Przed chwilą zauważyłem, że problem występuje również podczas oglądania filmów w internecie (m.in Youtube). Podobna reakcja jest przy użyciu klawiatury, jak z myszką, jeśli coś klikam co minutę to nie ma zacinania, jeśli przerwy są dłuższe - tnie jak diabli.
  • Poziom 11  
    Mam dokładnie taki sam problem. Od niedawna się pojawił.
    Rozwiązałeś to jakoś?

Jeśli ruszam myszką to idzie dobrze. Jeśli przestanę, to po ok. minucie na youtube zaczyna się ciąć, niezależnie od przeglądarki. Reinstalowałem już flash playera, i sterowniki karty.
  • Poziom 16  
    Tak. Format i reinstalacja wszystkiego od nowa. Smutne, ale prawdziwe. Jak ręką odjął. Pewnie jakiś syf napchał się z sieci i cały problem przez to. W każdym razie nie miałem cierpliwości szukać nie wiadomo do końca czego i odpaliłem od nowa wszystko. Szkoda czasu, a formatując wiesz że od nowa poleci wszystko( o ile problem tkwi w softwarze) Potem ubuntu i obraz dysku ssd.
  • Poziom 11  
    Kiepsko. Ja jeszcze chwilę poszukam rozwiązań. Pozdrawiam.
    Skoro jest podejrzenie infekcji to:
    Wykonaj pełne skanowanie MBAM po aktualizacji bazy wirusów i usuń wykryte zagrożenia.
    https://www.malwarebytes.org/
    Użyj także AdwCleaner opcja Szukaj i Usuń.
    http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
    Daj oba logi z OTL w załączniku. Dodatkowo zaznacz wszyscy użytkownicy, infekcja LOP i Purity.
    http://www.bleepingcomputer.com/download/otl/
  • Poziom 11  
    Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Może się komuś przyda.

Windows 8 sam instaluje sterowniki do karty graficznej. Sam również aktualizuje.
    W moim przypadku problem pojawił się po aktualizacji.

Rozwiązaniem okazało się zainstalowanie ręczne sterowników ze strony producenta karty graficznej. Windows instalował oficjalne nVidia, a ja skorzystałem ze strony gigabyte (co ciekawe uruchomiłem sterowniki niby do windows 7). Problem zniknął.
  • Poziom 16  
    U mnie aktualizacje wyłączyłem, nie mogłem zdzierżyć, że mi przed wyłączeniem kompa jeszcze zasysa coś z sieci, poza tym mam mały dysk systemowy i zależało mi, żeby było trochę miejsca na soft graficzny, a nie wszystko zapchane przez system.

Wirus albo inne gówno weszło i stąd ta sytuacja