Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnału z kamer na karcie DVR po godzinie od uruchomienia

maverickoti 14 Nov 2013 09:40 2940 14
Optex
    maverickoti
    Level 9  
    Witam.

Posiadam Kartę DVR a do niej podłączone 4 kamery. Karta jest na złącze PCI Express i umożliwia podłączenie 16 kamer. Całość działa ka PC stacjonarnym a 4 kamery podłączone są do zasilacza przemysłowego typowego dla takich kamer.

PROBLEM polega na tym, że od włączenia komputera kamery przesyłają wizje przez jakąś godzinę. Nieistotne, czy coś się nagrywa, czy nie. Po około godzinie tracą wizje. Ekrany są czarne.

Co robiłem:
    - odłączałem zasilanie od kamery w czasie pracy oprogramowania
    - włączałem ponownie oprogramowanie
    - przeinstalowałem oprogramowanie.

Jedyne co pomaga to restart komputera. Wtedy kamery działają następną godzinę i sytuacja się powtarza.
  • Optex
    hehehehuhuhu
    Level 19  
    Może oszczędzanie energii na karcie DVR się włącza?
    Sprawdź we właściwościach tej karty.
  • Optex
    maverickoti
    Level 9  
    Łoł nie wiedziałem, że w kartach jest taki bajer. Mimo wszystko poszukam w karcie oraz w samym systemie, ponieważ może np dysk się wyłącza po godzinie i to jest tego powód albo coś podobnego. Dzięki za wskazówkę. Jutro z rana biorę się za to.
    maverickoti
    Level 9  
    Ok posprawdzałem kwestie zasilania i nic. Mimo modyfikacji dalej gubiony jest sygnał wszystkich 4 kamer po jakiejść godzinie. Karta jest nowa i działać powinna nawet na Windows 8. Aktualnie jest system Windows 7 32 bity. Jak nic nie wymyślę, to zamierzam jutro postawić system od nowa. Zobaczymy, czy coś się naprawi. Przyznam, że wątpię, ale innego pomysłu na tą chwilę nie mam.
    maverickoti
    Level 9  
    Witam.

Nie chcę generować monologicznego tematu ale może ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

Aktualnie przeinstalowałem system. Zainstalowałem oryginalny Windows 7 Home Professional 32bity. Wszystkie sterowniki pościągałem ze stron producentów aby były najnowsze.

Kamery nadal się wyłączają po około 1,30h mimo, żę komputer jest używany, czyli nie stoi bezczynnie. Pozostawienie jednej kamery nic nie daje.

Zastanawiałem się czy mogą być to zimne luty na płytce od kamery, ale to by się nie włączała dobrze po restarcie komputera.
    Marek31415
    Level 31  
    Jeżeli pomaga tylko przeładowanie komputera to może to być:
    1. Zabezpieczenie oprogramowania przez producenta. Brak licencji, np. nieoryginalna karta i po godzinie kamery się wyłączają.
    2. Błąd w programie polegający na tzw. wycieku pamięci. Sprawdź w menedżerze systemu czy w miarę upływu czasu nie wzrasta pamięć zajmowana przez oprogramowanie.
    3. Procesor się przegrzewa, może karta graficzna ma kiepskie chłodzenie?
    4. Komputer jest niezgodny ze specyfikacją dla karty DVR. Do kart DVR zwykle zaleca się platformę na chipsecie Intel i porządną kartę graficzną, np. nVidia.
    5. Karta DVR się przegrzewa. W tanich kartach DVR to bardzo częsta usterka.
    6. Brak oryginalnych sterowników do płyty głównej lub karty graficznej.
    Chcesz rozwiązać problem, to napisz jaka to karta, oprogramowanie i podaj specyfikację komputera.
    maverickoti
    Level 9  
    Jeśli chodzi o komputer:
    - obudowa miditower
    - płyta główna: ASUS M2N4 SLI
    - grafika ASUS GT240 Series ASUS GT240 Series
    - dysk 500GB SATA
    - RAM 2GB 400 MHz DDR2
    - Procesor: Athlon 64 X2 3500+
    - System: Windows 7 32bit Home Professional oryginalny

Jeśli chodzi o kartę DVR
    - port PCI Express
    - maksymalna ilość kamer: 16
    - Zdjęcia karty:
    Brak sygnału z kamer na karcie DVR po godzinie od uruchomienia Brak sygnału z kamer na karcie DVR po godzinie od uruchomienia Brak sygnału z kamer na karcie DVR po godzinie od uruchomienia
    Marek31415
    Level 31  
    Przeanalizuj to co napisałem wcześniej.
    Według mnie problem jest z komputerem. Większość producentów kart DVR zaleca chipset płyty głównej i procesor Intel.
    Na twojej płycie jest chipset nVidia i procesor Athlon. Jest to jedna z najgorszych konfiguracji pod karty DVR. Oczywiście nie znaczy to, że nie uda się jakoś rozwiązać problemu.
    Sprawdź, czy jest nowy firmware do płyty głównej, zainstaluj sterowniki płyty zalecane przez producenta.
    Jeżeli to nie przyniesie efektów, zainstaluj kartę na komputerze z chipsetem i procesorem Intel. Karta graficzna Ati lub nVidia. Chodzi o upewnienie się, że sama karta jest sprawna.
    maverickoti
    Level 9  
    Witam.

Jeszcze nie przeinstalowałem firmware na płycie głównej. Jednakże taka ciekawostka. Włączony jest komputer, ale program do kamer DVR jest wyłączony. Włączam program po około 2h i jest brak sygnału z kamer.

Reasumując czy program do monitoringu jest włączony czy wyłączony kamery działają jedynie do 2h. Potem jest brak sygnału.
    Marek31415
    Level 31  
    To oznacza problem z komputerem lub samą kartą DVR.
    Program jest wyłączony, ale karta cały czas "pod napięciem".
    Może to być problem firmware, sterowników itp., czyli prawie wszystko opisane wcześniej (bez pkt. 1 i 2).
    mikan4
    Level 26  
    A może to problem z kamerami, lub zasilaniem kamer :)
    maverickoti
    Level 9  
    Witam ponownie. Więc tak.
    Jeśli chodzi o kamery to na 100% są dobre oraz samo zasilanie. Co do tego nie ma żadnej wątpliwości.
    Jeśli chodzi o firmware to zrobiłem update z roku 200 na 2010. Firmware ściągnąłem ze strony producenta ASUS i sprawdziłem, aby pasował do procesora.

Podsumowanie:
    Sygnał z kamer nadal znika po około 1-2h. Na domiar tego myszka na USB przestałą działąć:* Sprawdziłem oszczędzanie energii w HID i jest wyłączone.

Obawiam się, że to może być poprostu uszkodzona karta DVR lub sam port PCI Express :(
    Co o tym sądzicie?
    Marek31415
    Level 31  
    Problemy z USB to "uroda" chipsetu nVidia.
    Sprawdź kartę w innym komputerze z chipsetem i procesorem Intel.
    Jaką konfigurację sprzętową zaleca producent karty?
    maverickoti
    Level 9  
    Zresetowałem Biosa oraz ustawiłem go ponownie. Teraz myszka działa ponownie.

Jeśli chodzi o sygnał Video z karty DVR to poddałem się i właśnie kupiłem następną kartę. Tym razem na PCI a nie PCI Express i jakiejś sensownej marki z nie chińczyk, czyli GeoVision. Jak ją już dostanę to pozwolę sobie napisać czy coś się zmieniło.

Może ktoś chce kupić tą wcześniejsza za 100zł :) Miesiąc temu dałem za nią 280zł więc się opłaca. Tylko właściciel musi umieć sobie poradzić z moim nierozwiązanym problemem :D
    maverickoti
    Level 9  
    Witam ponownie.

Nie chciałem zostawić tematu zawieszonego bez zakończenia więc piszę.
    Zakupiłem nową kartę (używaną kartę): GeoVision_600

Jeszcze nie zainstalowałem, ale mam pytanie. Mianowicie poza kartą DVR znajdują się dwa śledzie. Jeden jest do podłączenia kamer, ale drugi nie mam pojęcia. Może ktoś z forum wie? Brak sygnału z kamer na karcie DVR po godzinie od uruchomienia