Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer się nie włącza, przyczyną uszkodzenie front portów USB.

paulex80 14 Nov 2013 11:04 1203 4
    paulex80
    Level 12  
    Witam, w zasadzie usunąłem awarię, ale postanowiłem o niej napisać. Wczoraj jak co 3 miesiące czyszciłem komputer z kurzu, po tych czynnościach już nie można go było uruchomić, jakby był martwy.

Pierwszy raz miałem taką sytuację, różne myśli krążyły mi po głowie np. padł dobry markowy zasilacz, płyta główna a może włącznik komputera. Na szczęście znalzłem tester napięcia i odpiąłem kabel zasilający od płyty głównej i sprawdziłem czy jest napięcie na stykach, oczywiście było, wykluczyłem awarię zasilacza i słusznie( chociaż bez normalnego miernika nie można tego było wykluczyć). Odłączyłem przedni panel portów usb od płyty głównej i bingo i na moje szczęście maszyna w końcu ruszyła.

Chciałym was zapytać, czy to częste sytuacje tego typu i jak rozumiem w przednim panelu musiało być jakieś zwarcie?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Nowhereboy33
    Level 9  
    Czasami się tak zdarza. Sprawdź czy nie masz zworki zmieniającej napięcie USB, bo może coś przestawiłeś, zgiąłeś pin'y podczas odkurzania. Można znaleźć schemat płyty głównej na stronie producenta w instrukcji obsługi. Proponuję żebyś podał model płyty, to ułatwi dalsze działanie :)
    Nowhereboy33
    Level 9  
    Link - manual.

Strona 29 dział 16 proponuję posprawdzać czy wszystko się zgadza. Jeżeli tak to zapewne układ walnięty. Posprawdzaj także czy piny są powyginane.

@EDIT Proponuję także zmierzyć napięcie miernikiem
    paulex80
    Level 12  
    Temat do zamknięcia;-)