Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłowniki do bramy na zewnątrz

14 Lis 2013 13:14 3072 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Będę zmieniał ogrodzenie i jednocześnie bramę.
    Nie ma szans na bramę przesuwną, bo za wąsko.
    Dodatkowo musiałaby być raczej otwierana na zewnątrz, bo krótki podjazd.
    Rozmiar bramy to 2 razy 1,5 metra i raczej lekka konstrukcja.

Jakieś sprawdzone siłowniki? Te które mi proponowano to w jakiejś masakrycznej cenie były.

A widziałem też u kogoś zwykłe, przykręcone od zewnątrz - no takiej popeliny nie chciałbym robić :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Możesz zastosować je w środku bramy, ale zmniejszasz szerokość wjazdu . Do lekkich bram stosuje life optimo 2.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Life to nie żaden wynalazek ( tylko dla tego, że nie znasz produktów tej firmy?) tylko normalna europejska konstrukcja nie odbiegająca od innych znanych marek.
    Wolę Life'a wyprodukowanego we Włoszech niz chińskiego nice, za którego trzeba zapłacić 1,5x tyle.
    Ponadto life daje 36 miesięcy gwarancji.
    Jeśli chodzi o ZNANE marki, to niestety tendencja jest raczej odwrotna, bo właśnie te firmy bedąc przekonanymi, że są liderami na rynku oferują coraz gorszy produkt za wygórowaną cenę.
    Coraz częściej stosuję siłowniki mniej znanych firm ( co nie znaczy, że dziadowskie no name).
    Oczywiście w większości sa to znane firmy, ale stosuje je wybiórczo, bo np faac ma dobre standartowe przesuwy ( 740, 741), ale C720 to już niewypał. Dobre skrzydłowe 414, ale np garażówki to porażka. Elektronika pada po kilku latach. To samo fotokomórki safebeam- bubel , który nie wytrzymuje 2 lat choć wadliwy jest jeden element za 2 zł+ jedna zmiana konstrukcyjna za 5 groszy, Ale po co jak klient kupi nowa fotkę za 150 zł.
    Stara napędy nice robo, czy came BX czy VER nie do zajechania, a dzisiejsze "ekologiczne" konstrukcje z zasilaczami impulsowymi będą działać do końca gwarancji lub pierwszej dobrej burzy . Ekologiczne lampy na jednej diodzie LED niewidoczne w dzień, wygaszanie wyświetlaczy LCD lub 4 diod LED na płycie to jest ekologia, a kółka w przekładni z szajs plastiku 5x słabsze od mosieżnych czy z brązu wymagającej częstej wymiany podzespołów lub całego napędu to juz nie jest ekologiczne. Więc nie widzę powodu dla którego warto przepłacać za często ten sam produkt, w różnych cenach. Co nie oznacza, że warto zapłacić za dobry i zapomnieć na lata.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ok. Panowie. Widzę, że moje pytanie zeszło na boczny tor :)
    Nie podałem grubości słupka, bo jeszcze nie ruszyłem i mogę go dostosować do potrzeb siłownika. Na pewno będzie stalowy.
    Te podziemne faktycznie drogie, ale godne uwagi. Jak zachowują się w polskiej zimie. Ktoś ma takie?
    Kąt otwarcia bramy na zewnątrz to co najmniej 110 stopni.
    Z tego co zrozumiałem to zwykłe siłowniki dały by radę otwierać na zewnątrz( montaż wewnątrz posesji oczywiście) tylko po otwarciu wchodzą w światło bramy. Czy tak?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto