Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo 1.6 benz. - Czy to cewka?

Tomasz-nn 14 Lis 2013 14:47 2502 8
  • #1 14 Lis 2013 14:47
    Tomasz-nn
    Poziom 7  

Witam, od jakiegoś czasu mam taki objaw: Odpalam autko, jest OK, jadę w jakieś miejsce, wyłączam zapłon, i przy ponownym odpaleniu jest taki efekt jakby nie palił na jeden cylinder, po czym sam się naprawia i jest ok. Następnie stałem w korku, i też taki sam objaw jak wyżej (nie równo pracuje silnik) po czym jak zacząłem jechać troszkę szarpnął, i już było ok. Co to może być? Czyżby któraś z cewek się kończyła? Nie wywalało mi żadnych błędów. Użytkuje autko ponad rok czasu, i z takim objawem wcześniej się nie spotkałem. Pozdrawiam

0 8
  • #2 14 Lis 2013 14:54
    ADAMSKI73
    Poziom 13  

Kable WN i świece w pierwszej kolejności.

0
  • #3 14 Lis 2013 17:32
    arturbiedronka1987
    Poziom 8  

tak jak ci kolega napisal wyzej, swiece i kable zmien, a pozniej mozesz dalej szukac problemu w cewkach :)

0
  • #4 24 Lis 2013 09:52
    szawel123
    Poziom 9  

Tylko w fiacie stilo nie ma kabli WN jest od razu cewka na świecy i każda jest osobna najlepiej podłączyć kompa pod niego i sprawdzić

0
  • #6 24 Sty 2014 22:26
    Tomasz-nn
    Poziom 7  

Jeszcze nie znam przyczyny, na razie jeżdze, i jest Ok. Jak się ociepli to pojade na kompa i wtedy odpisze.

0
  • #7 02 Sie 2014 21:31
    szawel123
    Poziom 9  

problem rozwiążesz jak wyczyścisz przepustnicy preparatem do czyszczenia gaźników mi pomogło już rok mam spokój

0
  • #8 03 Sie 2014 19:17
    ipman1
    Poziom 11  

Komputer ci nie pokaże błędów cewek, jeżeli masz cewki sagema to prędzej czy później padną. Mi padły dwie naraz i jechałem na dwóch cylindrach ;] Wymieniłem na magneti marelli/champion i jest spokój.

0
  • #9 05 Sie 2014 22:03
    Tomasz-nn
    Poziom 7  

Witam, dzięki za rady :) od tamtej pory przejechałem bardzo dużo km, bylem nawet na Słowacji i autko mnie nie zawiodło, stałem nawet dużym korku przed Zakopanem i autko pyrkało normalnie. Może dwa razy tylko spadły na chwilę obroty, ale przy gazowałem i jest Ok. Więc po dziś nie wiem co to wtedy było, postanowiłem nie przejmować się tym. A cewki mam Magnetti Marelli. Pozdrawiam i dzięki :)

0