Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 32-42 bez 3D za około 2000 zł?

el_comendante88 14 Lis 2013 16:53 1863 12
  • #1 14 Lis 2013 16:53
    el_comendante88
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 4x4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Głównie tylko ja, okazjonalnie może kilka osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Nie wiem jeszcze dokładnie ale będę się starał ustawić go tak by był przodem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno południowo-wschodnie ale na ogół mam zaciągniętą roletę
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Crt Sony w dużym pokoju ale teraz chce kupić coś dla siebie
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart Tv, Wi-Fi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Prawdopodobnie będzie to NC+
    10. Jakie urządzenia? Na początku tylko dekoder, z czasem konsola i może komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?Średnio pewnie ze 4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Myślę, że w 90% będzie to sport, głównie piłka nożna
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeśli już to okazjonalnie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie mam jeszcze konsoli więc to się dopiero okaże
    16. Preferencje co do marki? Nie posiadam
    17. Preferencje co do wielkości? Na początku miały być 32 cale, teraz skłaniam się raczej ku 42 ale wciąż nie jestem pewien
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kiepski obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Telewizor kupuję by oglądać głównie piłkę więc większość czasu będzie pewnie wieczorem lub w nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Około 2000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?3D jest mi całkowicie zbędne

Przeglądałem podobne wątki, testy i opinie natomiast nie pomogły mi one w podjęciu decyzji dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc za którą z góry dziękuję.

• #3 06 Cze 2014 11:12
    marcin.ns
    Poziom 2  

Witam, pozwolę sobie odświerzyć temat żeby nie zakładać podobnego prosząc Was o poradę w kupnie tv do nowego mieszkania. Przeczytałem sporo opinii i rad dot. interesujących mnie tv ale wciąż jestem niezdecydowany z powodu braku informacji o jednym tv, który mnie interesuje mianowicie Samsungu UE40H5500- czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na jego temat?

Tutaj tv, których kupno rozważam:
    www .euro. com.pl/porownanie.bhtml?p1=7129125837&p2=7230060042&p3=4051744977

Proszę o ew. rady jakie są różnice w sprzęcie/działaniu tych tv, jeśli coś mi się przypomni to o tym napiszę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m fotel, 3,5m sofa
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Przez okna i balkon ale po południu(ok 17-18 na tę porę) chowa się za blok i pokój nie jest naświetlony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Phillips 21', którego prawie nie oglądam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Najważniejsza dla mnie jest jakość obrazu i dźwięku
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy naziemny
    10 .Jakie urządzenia? Laptop, dysk usb, możliwe kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 0~4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Chyba matową, lepszą w każdym razie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, dokumentalne, filmy z dysku
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na razie nie
    16. Preferencje co do marki? Samsung/Panasonic/Sony
    17. Preferencje co do wielkości? 40'-42'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Rozmyty, nie ostry i nie płynny obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 z małym haczykiem
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? NIE[/b]

• #4 07 Cze 2014 10:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 08 Cze 2014 17:42
    marcin.ns
    Poziom 2  

Witam. Zmieniłem zdanie i biorę teraz pod uwagę jednak AS600. Martwią mnie tylko trochę opinie w linku, ktory podałeś dot. odświerzania i małych napisów, nie chcę żeby obraz nie był płynny podczas filmu czy meczu. Czy w tym przedziale cenowym znalazłby się jakiś tv Sony, który mógłby włączyć się do rywalizacji? W sklepie powidziano mi, że Sony robi lepsze tv pod względem jakości obrazu niż np Samsung, który dodatkowo coraz częściej jest awaryjny. Panasonic ma też wg mnie troche słabą bazę aplikacji...Mógłbym prosić raz jeszcze o poradę? I czy jeżeli zwiększyłbym budżet o 200-300 zl znalazłbym coś znacznie lepszego? Pozdrawiam

• #6 08 Cze 2014 18:44
    Rob888
    Poziom 17  

el_comendante88 napisał:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 4x4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2m
    (...)

Zasada przy wyborze telewizora:
    1. Wchodzisz na oryginalne strony firmowe znanych producentów
    (Sony,Panasonic, Samsung,Philips, LG itd)
    2. Wybierasz aktualnie produkowany najnowszy model np z serii na bieżący rok
    (np 2014) z możliwie najwyższej półki dla twojej kieszeni
    3. Jedziesz do sklepu AGD i kupujesz ten model nie pozwalając sobie wcisnąć staroci. (najnowsze modele mają wszystko lepsze,nowsze matrycę i elektronikę i układy poprawiania obrazu czyli po prostu są lepsze)

Moje doświadczenia:
    Po dwutygodniowym teście telewizora PANASONIC TX-39AS600E LED pomimo dobrego obrazu szczególnie po aktualizacji jego softu przez internet (tak po uaktualnieniu aktualizacji na większości telewizorów obraz się poprawia)
    musieliśmy go wymienić. Nie sposób było oglądać go ani z odległości 2,5 metra ani z odległości trzech metrów. Minimalną odległością z jakiej obraz fajnie wyglądał to było 5 metrów niestety był to już przedpokój. Nie mamy tak dużego pokoju na ten telewizor aż 39 calowy.
    Teraz po wymianie na 32 cale można spokojnie i długo oglądać telewizję bez oczopląsu i skakania wzroku po ekranie.

Odnośnie odległości ciekawy prawdziwy opis:
    http://www.poradopedia.pl/dom-i-ogrod/z-jakie...e-przy-okreslonej-przekatnej-ekranu,1319.html

Piszą tam że "Zalecana odległość od ekranu to 3-5 krotność przekątnej.
    Po moim teście stwierdzam stanowczo ,że minimalna odległość od ekranu to 5 krotność przekątnej. Czyli np 39 cali to będzie 5 metrów.

Dla twojego wyboru proponuję wybrać taki jaki my kupiliśmy (niestety w sklepienie było panasoniców ani philipsów 32 jakie chcieliśmy) czyli sony:
    Sony KDL-32W706B
    tutaj jest test:
    http://www.tvmaniak.pl/59684/ranking-telewizorow-2014-5/

Mn mecze nadaje się idealnie. Ma też swoje wady np w ciemnych scenach twarze są koloru oliwkowego. Ma też zalety np wbudowany tuner satelitarny, który bez żadnej karty odbiera ponad 100 darmowych kanałów z satelity oraz bardzo dobry,rzadko spotykany w innych płaskich ledach dźwięk. Nawet lepszy od poprzedniego panasonica 39 calowego. Ma też możliwość nagrywania filmów lecz dysk do nagrywania musi być o pojemności minimum 32GB.

• #7 08 Cze 2014 20:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To już historia te odległości - odległa.
    Widocznie ktoś nie zauważył ze nadeszła era HDTV.
    Te przekątne były ważne przy telewizorze kineskopowym który miał 4 razy mniejszą rozdzielczość i 100 razy większe promieniowanie.
    Teraz jakość zależy od bitrate podanego sygnału.
    Ja mam 2,5 metra i mam 55" i jest super. Nie musiałem się przeprowadza do przedpokoju:
    http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=632&stc=1&d=1189068723
    Tu masz tabele.

• #8 08 Cze 2014 20:21
    Rob888
    Poziom 17  

LOCOLOCO napisał:
    To już historia te odległości - odległa.
    Widocznie ktoś nie zauważył ze nadeszła era HDTV.
    Te przekątne były ważne przy telewizorze kineskopowym który miał 4 razy mniejszą rozdzielczość i 100 razy większe promieniowanie.
    Teraz jakość zależy od bitrate podanego sygnału.
    Ja mam 2,5 metra i mam 55" i jest super. Nie musiałem się przeprowadza do przedpokoju:
    http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=632&stc=1&d=1189068723
    Tu masz tabele.

Z całym szacunkiem link który podałem:

http://www.poradopedia.pl/dom-i-ogrod/z-jakie...e-przy-okreslonej-przekatnej-ekranu,1319.html

odnosi się do odległości nowoczesnych telewizorów LED. I nie chodzi mi o jakość
    tylko o to, że niezależnie od rozdzielczości obrazu nie zmieniają się kwestie związane z bólem oczu czy karku spowodowane faktem, że nie obejmujemy wzrokiem całego ekranu i musimy nieustannie ruszać gałkami albo wręcz obracać głowę. Cieszę się że ci nie przeszkadza 55 cali z odległości 2,5 metra.
    Ja nie mogłem wytrzymać oglądając 39 cal z odległości 2,5 metra . Teraz oglądam 32 cale z odległości 4 metrów i jestem bardzo zadowolony,że obejmuję wzrokiem cały ekran i że nie śnią mi się po nocach wielkie głowy i rozmazane piksele z wielkiego telewizora....

Ps. Nie jestem sprzedawcą, tylko zwykłym użytkownikiem telewizora.

• #9 08 Cze 2014 20:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Każda opinia jest cenna.
    Ale 99% ludzi woli duży ekran - przy którym właśnie mniej się męczy wzrok.
    Wystarczy jak ktoś na 32" z odległości poczyta napisy na pasku . Zmieni natychmiast zdanie.
    Widocznie Ty należysz o tego 1% - i szacunek.

Na pokazach w Berlinie na IFA - Sharp pokazał 90" zgodnie z tabelą podaną i ludzie są zachwyceni. A Ci którzy kupili 90 " maja 3,5-4 metry od telewizora.

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/95696-shar...dystyngowany-przedstawiciel-jeszcze-mnie.html
    Poczytaj wpisy tych którzy maja 80" z odległości 3 metrów. Są zachwyceni.
    Napisz do Armaniga z HDTV on też ma 80" z odległości 3metry.
    Jest super zadowolony.

• #10 08 Cze 2014 20:39
    Rob888
    Poziom 17  

LOCOLOCO napisał:
    Każda opinia jest cenna.
    Ale 99% ludzi woli duży ekran - przy którym właśnie mniej się męczy wzrok.
    Wystarczy jak ktoś na 32" z odległości poczyta napisy na pasku . Zmieni natychmiast zdanie.
    Widocznie Ty należysz o tego 1% - i szacunek.

Na pokazach w Berlinie na IFA - Sharp pokazał 90" zgodnie z tabelą podaną i ludzie są zachwyceni. A Ci którzy kupili 90 " maja 3,5-4 metry od telewizora.

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/95696-shar...dystyngowany-przedstawiciel-jeszcze-mnie.html
    Poczytaj wpisy tych którzy maja 80" z odległości 3 metrów. Są zachwyceni.
    Napisz do Armaniga z HDTV on też ma 80" z odległości 3metry.
    Jest super zadowolony.

Nie należę do 1%. Wiele opinii osób , które nie obejmują całego ekranu wzrokiem ma podobne zdanie do mojego i ich także bolały oczy, głowa i kark.
    Uważam iż jest odwrotnie. 99% procent ludzi woli właśnie mały ekran i najczęściej widziałem ludzi przy kasie z ekranami 32 calowymi.
    Właśnie przy oglądaniu małego ekranu mniej męczy się wzrok i nie wszyscy (np starsi ludzie) czytają napisy na ekranie.
    Poczytaj wpisy osób które także zwróciły za duże telewizory z powodów zdrowotnych .
    PS. Dlaczego tak usiłujesz wciskać ludziom duże telewizory?
    Czyżbyś był sprzedawcą na dziale RTV w jednym z wielkich sklepów w Olsztynie i stąd to parcie na wielkość? Nie wszystko co duże jest dobre dla zdrowia.Oczy są jedne na całe życie.
    Ja także jestem super zadowolony podobnie jak tysiące użytkowników z 32 cali.

• #11 08 Cze 2014 21:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tak Parcie mam na szkło - ha ha
    Zapraszam na prezentację - nikogo z tych co kupili nic nie boli, wręcz przeciwnie poczytaj na dowolnym portalu nasze podpowiedzi. Nie znajdziesz na kilkadziesiąt tysięcy porad ani JEDNEGO wpisu że telewizor był za duży !!!!.
    ANI JEDNEGO !!!

Więc z całą pewnością należysz do 1%.
    Jeśli jesteś z Olsztyna jak widzę zapraszam do hali Urania.

To że ludzie są zadowoleni z 32" - wcale nie wątpię.
    Naprawdę wierzysz w to co napisałeś ?

Woziłem telewizory dla wielu osób starszych - małe i duże i co ????
    Nikt przy zdrowym umyśle i zmęczonym wzroku nie wybierze małego ekranu - nie mówimy o pieniądzach.
    Więc proszę Cię nie opowiadaj takich głupot o 3 przekątnych.
    Sprawdź statystyki światowe - tam też pewnie się mylą i Tobie na złość kupują duże ekrany.

• #13 10 Cze 2014 19:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/108905...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
    Ja zdecydowanie wybieram extra czerń , co w tej klasie telewizorów należy naprawdę do rzadkości.
    Tam masz wpisy , gdzie również w innych krajach telewizor Panasonic AS600 dostał same super recenzje.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson