Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FISHER CA-876 - Nie działa regulacja głośności.

14 Lis 2013 18:22 1482 3
  • Poziom 10  
    Tak jak w temacie posiadam amplitunery FISHER CA-876 (sterowanie pilotem amplitunera oraz resztą składaka pilotem USZKODZONY) oraz amplituner FISHER 873 (w pełni sprawny). Wczoraj po włączeniu amplitunera nie podświetliła się tylko skala głośności, głos z głośników jest ale tylko na stałym poziomie nie można ani ściszyć ani dać głośniej. Przełączanie źródeł oraz reszta funkcji działa prawidłowo, no może poza jedną końcówką mocy która na początku gra troszkę ciszej nie jest do końca sprawna.

Mam trzy pytania:

Czy po przełożeniu wszystkich układów z CA-873 do 876 oraz wyciągnięciu z CA-876 sterowania i dolutowaniu do CA873 będzie to dalej działało i miało pełną funkcjonalność CA-876? Amplitunery wyglądają podobnie wewnątrz płyty główne wyglądają identycznie. Widać różnice w trafo w 876 jest większe. Oraz 876 ma dodatkowe układy do sterowania.

Domyślam się że w 876 padł ,,potencjometr głośności" (elektroniczny regulator głośności) ale nie mam pojęcia jak on wygląda i gdzie się znajduje. Jak mogę go rozpoznać, znaleźć?

Które elementy przełożyć po miedzy wzmacniaczami aby najmniej się narobić a zrobić dobrze.

Aby ułatwić znalazłem schematy elektryczne obydwu amplitunerów:
    Schemat do CA-876
    http://elektrotanya.com/fisher_ca-876_sm.pdf/download.html
    Schemat do CA-873
    http://elektrotanya.com/fisher_ca873.pdf/download.html
    (ADMINISTRATORZE proszę o przeniesienie do działu dla początkujących(potrafię posługiwać się narzędziami pomiarowymi oraz podstawowymi narzędziami ;-). Nie pamiętam czy można umieszczać linki dla tego dołączam pliki w razi złamania regulaminu proszę o usunięcie linków).

Dodam że sprzęt jest mój i robię to dla siebie więc chcę aby było to zrobione dobrze. Mogę również dodać zdjęcia amplitunerów po ściągnięciu osłon ale to dopiero jutro.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Może i prościej pytanie jak? I jakim kosztem?

edit:
    Znalazłem układ odpowiedzialny za sterowanie głośnością jest to TC 9177 http://humasklep.pl/pl/p/TC9177P/2222
    Nie mam pewności tylko czy to na pewno on jest winnym zamieszania cena jego nie jest wysoka. Mam lutownice precyzyjne, odsysacz do cyny i trochę doświadczenia więc z wymianą nie powinno być raczej problemu.
    Pytanie jak sprawdzić czy to on jest winowajcą?

edit 2:
    Po odszukaniu układu odpowiedzialnego za sterowaniem głośnością TC 9177p postanowiłem wymienić cała płytkę ,,TONE P.C. BOARD" z zaznaczonym układem TC 9177p jako IC 302. Amplituner wrócił z za światów. :) Wymiana płyty wyeliminowała również nadpaloną końcówkę mocy. Amplituner obecnie podaje równy sygnał na oba kanały na zimno i od najniższych głośności. Byłem dzisiaj w sklepie z elektroniką i czekam do jutra na odpowiedź czy posiadają ten układzik w chinach do ściągnięcia. Po wymianie układu napiszę czy to na 100% on czy coś innego na tej płytce. Ewentualnie znowu poproszę o pomoc w dalszej diagnozie.

Edit 3:
    Po wymianie układu zero trzasków zero szmerów wszystko działatak jak powinno dziękuję za uwagę i pomoc.
  • Poziom 10  
    Układ został wymieniony udało mi się ściągnąc ten układ przez inny sklep stacjonarny z chin za jedną trzecią ceny. Dwa wzmacniacze dalej sprawne ;)