Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napędy DVD nie czytają większości płyt i nie nagrywają

14 Lis 2013 18:23 1596 10
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam problem z napędami DVD, objawy są następujące:
    -płyta z windowsem 7 działa bezproblemowo
    -płyty audio mieli minutę, a dźwięk po odpaleniu trzeszczy
    -płyty z oryginalnym softwarem, sterownikami, nagrane z danymi i DVD video nie wczytują się (dioda mryga 2x na sekunde i nawet ciężko podczas tego procederu wyjąć płytę)
    -płyte z danymi z gazety o dziwo czyta i sporadycznie zdażają się wyjątki
    -o nagrywaniu moge zapomniec

Kwestię wadliwego napędu odrzucam gdyż to samo dzieje się na pożyczonym Samsungu USB.
    To samo się dzieje przed i po formacie, po aktualizacji BIOSU i wszelkich sterowników.
    zamiana taśm/slotów nic nie dała
    MicrosoftFixit.dvd.RNP.Run nie daje rady.
    Nie ogarniam tego.

konfiguracja:

Procesor: Intel® Core™ i5 CPU 760 @ 2.80GHz (4C 3GHz/3.35GHz, 2.14GHz IMC, 4x 256kB L2, 8MB L3)
    Socket/Slot: FC LGA1156

Płyta główna: ASUS Sabertooth 55i

Pamięć: 2xKingston 9905403-174A00LF 2GB DIMM DDR3 PC3-10700U DDR3-1334 (9-9-9-25 4-34-10-5)

Grafika: Gigabyte AMD Radeon HD 6800 Series (12CU 960SP SM5.0 775MHz, 1GB DDR5 4GHz 256-bit, PCIe 2.00 x16)

Nagrywarka: HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 (SATA150, DVD+-RW, CD-RW, 2MB Cache)

Zasilacz: Be Quiet Pure Power BQT-L7-530W

Microsoft Windows 7 Home 6.01.7601 (Service Pack 1)
    Platform Compliance: x64

Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie!
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Podaj markę i model zasilacza.
  • Poziom 7  
    zasilacz: Be Quiet Pure Power BQT-L7-530W
  • Specjalista AGD
    Masz możliwość wypalenia u kogoś jakiegoś LINUXa live i uruchomić komputer z płyty?
  • Poziom 7  
    odpaliłem ubuntu z pena, problem ten sam, czyta tylko winde.
    wypalić płytę mogę jutro ale nie wiem czy ma to sens w takim przypadku.
    jak włożę płytę która nie chodzi zaraz po uruchomieniu kompa efekt jest ten sam, z tym ze nawet system nie chce się uruchomić dopóki nie wyjmę płytki.
  • Poziom 10  
    Mialem podobne sytuacje u brata z napedem tez LG nawet z podobnej serii, jedne plyty czytal inne nie, a zrobilem tak: Wlozylem DVD ktora czyta bezproblemowo i przeskanowalem cala plytke np. programem CDCheck 3.1.14.0, chodzi o to zeby troche z ta dzialajaca plytka popracowal, probuj z niej kopiowac potem usun te dane a potem znow kopiuj. Nastepnie jesli wszytko bedzie dobrze to wloz ta plyte ktorej wczesniej nie wczytywal naped i zobacz reakcje napedu i teraz ja tez przeskanuj. Mi wowczas taki sposob pomogl, nie wiem czy to wina dluzszego nieuzywania napedu czy jakies smiecie przeszkadzaly trudno okreslic wazne ze poskutkowalo. I z krazkami CD tez tak probuj. Bo jesli czyta poprawnie ta plytke z Windowsem, naped wydaje sie byc sprawny.
  • Moderator na urlopie...
    Podłącz nagrywarkę do USB na "Y" - być może przy wypalaniu potrzebuje trochę więcej ampreażu z portów, a Twoje po prostu są za słabe. Warto to sprawdzić. Podobna sytuacja ma miejsce w kieszeniach z 1xUSB i dosyć wymagającymi dyskami twardymi. Myślę, że to solucja Twojego tematu.
  • Poziom 7  
    nagrywarkę na usb miałem pożyczoną i ona miała kabel na 2 usb i zachowywała się dokładnie tak samo jak ta LG co mam na s-ata podpięta.
  • Poziom 7  
    swiercm napisał:
    To sprawdź ustawienia programowe przy kontrolerach - sprawdź, czy wykrywane są poprawnie w menadżerze urządzeń.

potrzebowałbym bardziej "łopatologiczną" instrukcje co mam zrobić.
    screen z menedżera:
    napędy DVD nie czytają większości płyt i nie nagrywają

Cytat:
    Sterowniki do chipsetu instalowałeś od nowa?

tak, zrobiłem update wszystkiego co się da, bez efektów.

dorzucam foty z biosa może tam mam jakiś burdel:
    napędy DVD nie czytają większości płyt i nie nagrywają napędy DVD nie czytają większości płyt i nie nagrywają
  • Poziom 7  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Masz możliwość wypalenia u kogoś jakiegoś LINUXa live i uruchomić komputer z płyty?

nie odpala z płyty, po odpaleniu linuxa z usb tez nie czyta plyt

BladeS napisał:
    Mialem podobne sytuacje u brata z napedem tez LG nawet z podobnej serii, jedne plyty czytal inne nie, a zrobilem tak: Wlozylem DVD ktora czyta bezproblemowo i przeskanowalem cala plytke np. programem CDCheck 3.1.14.0, chodzi o to zeby troche z ta dzialajaca plytka popracowal, probuj z niej kopiowac potem usun te dane a potem znow kopiuj. Nastepnie jesli wszytko bedzie dobrze to wloz ta plyte ktorej wczesniej nie wczytywal naped i zobacz reakcje napedu i teraz ja tez przeskanuj. Mi wowczas taki sposob pomogl, nie wiem czy to wina dluzszego nieuzywania napedu czy jakies smiecie przeszkadzaly trudno okreslic wazne ze poskutkowalo. I z krazkami CD tez tak probuj. Bo jesli czyta poprawnie ta plytke z Windowsem, naped wydaje sie byc sprawny.

niestety mi to nie pomaga

jak dla mnie to wyjścia są dwa:
    albo pogrzebać w biosie (brak szerszej wiedzy na ten temat) albo wykonać rzut konserwą przez okno :(