Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta mk6 - Odgłos centralnego zamka przy otwieraniu drzwi kierowcy.

Jetway 14 Lis 2013 18:42 3753 12
  • #1 14 Lis 2013 18:42
    Jetway
    Poziom 17  

Witam,
    Mam dziwny problem, a może to nie problem. Przechodzę do opisu sytuacji. Idę do garażu, otwieram samochód za pomocą kluczyka. I wszystko jest dobrze aż do momentu gdy otwieram drzwi by wyjść, otwieraniu drzwi kierowcy towarzyszy dźwięk centralnego zamka, jakbym z pilota go znów otwierał ale Ja nic nie naciskam. Przedtem taka sytuacja nie miała miejsca, teraz za każdym razem jak wychodzę z samochodu to jest dźwięk otwierania samochodu, trochę to irytujące. Dziś także zauważyłem że nie mogę otworzyć bagażnika przyciskiem na konsoli, jak mam otwarte drzwi kierowcy. Kluczykiem (pilot) otwieranie działa. Drugi problem to kontrolka poduszek, jak przesunę siedzenie pasażera do krańcowego tylnego położenia to kontrolka się świeci a jak ustawie fotel na środku to kontrolka nie świeci. Magia.

0 12
  • Pomocny post
    #2 14 Lis 2013 18:45
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zacznij od sprawdzenia przelotki w drzwiach.

Jetway napisał:
    Drugi problem to kontrolka poduszek, jak przesunę siedzenie pasażera do krańcowego tylnego położenia to kontrolka się świeci a jak ustawie fotel na środku to kontrolka nie świeci. Magia.

Złącze pod fotelem do sprawdzenia.

0
  • #3 14 Lis 2013 18:46
    11111olo
    Poziom 43  

A czy przypadkiem przy wychodzeniu nie masz zamkniętych drzwi?
    Sądzę że styki w siłowniku master robią problem.
    Ile drzwi ma siłownik master?

0
  • #4 14 Lis 2013 18:52
    Jetway
    Poziom 17  

Drzwi są otwarte, klamki są w normalnym położeniu, a nie wciśnięte. Nie wiem czy podczas jazdy drzwi się zamykają, ale nie towarzyszy żaden dźwięk jak ruszam jak np we fiacie że poprzekroczeniu 20 km drzwi się zamykają. A ten siłownik jak sprawdzić?

0
  • #5 14 Lis 2013 18:56
    11111olo
    Poziom 43  

Ostatnio wymieniałem siłownik od strony kierowcy bo stary był do **** i nie jest to bardzo trudne ale zeszło mi na to w sumie ze 4h (łącznie z testami).

Trzeba zdjąć tapicerkę z drzwi i masz już dostęp do siłownika. Jest przykręcony na dwie śrubki (jeśli był dokładany) a jeśli masz oryginalnie centralny zamek to ciężko wyczuć co tam włożyli.

Może jest tylko źle ustawiony przez co za mało się wysuwa i otwieranie drzwi go lekko luzuje.

0
  • #6 14 Lis 2013 19:05
    Jetway
    Poziom 17  

Ile taka "przyjemność" wymiany tego siłownika kosztuje? Czy taki stan jaki przestawiłem w pierwszym poście jest groźny z punktu bezpieczeństwa, mówiąc krótko jak będę z tym jeździł nadal to co mi grozi?

0
  • Pomocny post
    #7 14 Lis 2013 19:11
    11111olo
    Poziom 43  

Nowy siłownik kosztuje z wysyłką 14 zł czyli bardzo drogi biznes ;)

Drzwi i tak same się nie otworzą więc Ci nic nie grozi.

Może spróbuj takie coś zrobić. Otwórz drzwi, wsiądź do auta, zamknij drzwi i powoli zamknij e przyciskiem przy szybie a potem powoli w ten sam sposób otwórz i napisz czy wszystko jest ok.

0
  • #8 14 Lis 2013 19:21
    Jetway
    Poziom 17  

Pierwsze co zrobię to poruszę tą przelotką, w sumie newralgiczny punkt, może coś nie łączyć. Nie mam przycisku przy szybie, zamykanie od środka jest realizowane przez wciśnięcie klamki do środka, ale spróbuje zrobić jak napisałeś. A jeszcze jedno, może wiesz ile kosztuje dorobienie kluczyka? Bo mam tylko jeden, bezpieczniej się będę czuł jak będę miał zapasowy.;)

0
  • #9 14 Lis 2013 19:57
    11111olo
    Poziom 43  

Nie wiem ile bo w grę wchodzi też immobilizer a to już grubsza sprawa.

Często w grę wchodzi tylko wymiana zamków.

0
  • #10 14 Lis 2013 20:24
    Błażej

11111olo napisał:
    Często w grę wchodzi tylko wymiana zamków.

Nieprawda.

0
  • #12 15 Lis 2013 19:17
    Jetway
    Poziom 17  

Witam, przy dzisiejszym obcowaniem z samochodem wyszło że coś nie tak jest jednak z tą przelotką w drzwiach, poruszałem nią i wróciło wszystko do normy i przy otwieraniu drzwi kierowcy jest błoga cisza. Dziękuje za wskazówki.:)

0
  • #13 15 Lis 2013 19:43
    Błażej

Poruszanie przelotką, to jak leczenie syfa pudrem. Niestety masz tam pęknięte przewody i trzeba je naprawić. Co wbrew pozorom nie jest takie proste, bo bezpośrednie ich polutowanie doprowadzi do dość szybkiego pęknięcia zaraz za punktem połączenia. A to dlatego, że dostaniesz tam twardy węzeł, za którym przewód będzie się mocniej uginał i szybciej pęknie.

1