Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Meriva -2007 - Instalacja świateł przeciwmgielnych

yaris056 14 Lis 2013 19:58 11601 11
  • #1 14 Lis 2013 19:58
    yaris056
    Poziom 9  

Witam
    Kupiłem Merive rok 2007 i postanowiłem zainstalować światła przeciwmgielne z przodu pojazdu - od czego zacząc. Zamontowałem światła w zderzaku. W aucie po lewej stronie zderzaka znalazłem dwie końćówki przewodów podwieszonych zaizolowanych. Sprawdziłem czy jest w nich napięcie - otóż brak, uzupełniłem bezpiecznik od świateł przeciwmgielnych i dalej brak napięcia. Kto montował coś podobnego prosze o podpowiedż. Może brakuje przekażnika a jak tak to gdzie go znajde.

1 11
  • #2 15 Gru 2013 18:17
    andrzejgem
    Poziom 9  

Witam, jestem o krok dalej: zamontowałem przekaźnik (foto) i żarówkę przy liczniku. Przekaźnik zaskakuje, ale nie mogę znaleźć pod zderzakiem wyprowadzenia wiązki do przeciwmgielnych. Będę wdzięczny za fotkę. Kolejny etap, to uruchomienie (np. za pomocą opel-tech2) funkcji hallogenów w komputerze auta.

0
  • #3 18 Gru 2013 22:24
    yaris056
    Poziom 9  

Otóż wiązka kabli znajduje się stojąc z patrząc z przodu auta po prawej stronie zderzaka a osłoną nadkola, zaraz przy lampie światła przeciwmgielnego.
    Prosił bym bardzo o symbol przekażnika .Dziękuje
    Tel.667478141

1
  • #4 18 Gru 2013 23:39
    andrzejgem
    Poziom 9  

Przekaźnik Opel Nr OE : 1238505
    Nr Hans pries : 206645015
    zastosowanie przekaźnika :
    Opel Astra G / Zafira A - kierunkowskazy
    Opel Corsa B / Tigra - halogeny przednie
    Opel Corsa C - Kierunkowskazy
    Opel Vectra B - Kierunkowskazy
    Opel Meriva A - przekaźnik wielofunkcyjny

Jeszcze trzeba oczywiście wymienić włącznik świateł na taki z przednimi przeciwmgielnymi, np. http://allegro.pl/opel-meriva-a-wlacznik-swiatel-wp-i3742693674.html (dobra cena)

0
  • #5 19 Gru 2013 19:33
    yaris056
    Poziom 9  

Dziękuje bardzo.
    Przełącznik świateł mam zainstalowany,żaróweczka świateł przeciwmgielnych zainstalowana.
    Pozostał mi przekażnik do włożenia i komputer.
    Jestem wdzięczny
    Pozdrawiam

0
  • #6 02 Sty 2014 23:56
    andrzejgem
    Poziom 9  

Dla poszukujących wyprowadzenia wiązki do podłączenia przednich świateł przeciwmgielnych w Merivie (1.7 DTI - 2004 r.) załączam fotkę. Przy okazji okazało się, że nie trzeba było nic ustawiać w komputerze auta, bo po włączeniu przycisku świateł przeciwmgielnych przednich pojawia się tam napięcie. Pozostało tylko zakupić 2 hermetycznne wtyczki 2 pinowe i 1 gniazdo 4 pinowe i instalacja gotowa. Meriva -2007 - Instalacja świateł przeciwmgielnych

0
  • #7 29 Mar 2014 15:54
    sebamx
    Poziom 6  

czy ktoś może podać instrukcję jak wymienić włącznik świateł. Próbowałem ale jakoś nie chce wyskoczyć a nie chcę go na siłę brać

1
  • #8 29 Mar 2014 21:53
    andrzejgem
    Poziom 9  

Wymontowanie zespołu wyłączników świateł Meriva A:
    1- Odłączyć przewód masy (-) od akumulatora.
    2- Obrócić pokrętło zespołu wyłączników świateł w położenie „O".
    3- Wcisnąć mocno pokrętło i równocześnie obrócić je w prawo w położenie środkowe światła postojowego .
    4-Wcisnąć do wewnątrz zespół wyłączników i odbezpieczyć.
    5-Wyjąć zespół wyłączników z tablicy rozdzielczej.
    6-Odbezpieczyć i odłączyć z tyłu złącze wtykowe.
    Przetestowałem to przed chwilą w swoim aucie - działa :-)

0
  • #9 30 Mar 2014 14:37
    sebamx
    Poziom 6  

Wielkie dzięki za instrukcję działa i nic nie rozwaliłem. :D

Czy wtyczka do włącznika świateł jest taka sama jak do wersji bez ??
    Bo przy mojej jest 12 pinów i sprawdziłem jest 12 wiązek więc komplet :D jeżeli wtyczka jest taka sama to wiązka jest poprowadzona. Sprawdziłem też bezpieczniki i w pozycji 46 jest wpięty bezpiecznik 20A więc kolejny plus.
    Wiązka najprawdopodobniej też jest bo kiedyś jak byłem na kanale to widziałem jakąś wtyczkę przywiązaną do wiązki od świateł ale nie wiem czy idzie wiązka na drugą stronę (możliwe że trzeba będzie dorobić sam koniec wiązki)?

Czy można prosić o info jak zrobić wiązkę tzn który kabel jest od czego bym czasem nie zrobił jakiegoś zwarcia puszczając w jeden halogen 2x 12 V.

Mam jeszcze pytanie czy macie jakieś doświadczenie z łatwym sprawdzeniem przekaźników? Jak się tam dostać w prosty sposób?

-1
  • #10 30 Mar 2014 20:30
    andrzejgem
    Poziom 9  

U mnie (Meriva DTI 2004), była pełna część instalacji od przełącznika do wtyczki koło zderzaka. Po zmianie przełącznika, uzupełnieniu bezpiecznika i zamontowaniu przekaźnika, po włączeniu przeciwmgłowych zapalała się kontrolka (wstawiałem tam żarówkę, bo było puste miejsce) i słychać było załączający się przekaźnik. Musiałem dorobić ostatnią część wiązki - od wtyczki do halogenów. U mnie, w 4-pinowej hermetycznej wtyczce obsadzone były tylko dwa: masa i plus. Halogeny połączyłem więc równolegle. Ze względu na koszty zamontowałem przeciwmgielne z nowego Fiata 500 (dwa nowe kosztowały połowę mniej niż jeden oryginalny z Merivy A przed liftem), więc kupiłem odpowiednie do nich wtyczki hermetyczne 2-pinowe.

Meriva -2007 - Instalacja świateł przeciwmgielnych

powodzenia :-)

0
  • #11 29 Wrz 2014 11:21
    BNelectric
    Poziom 2  

Również potrzebuję takiej wtyczki, gdzie można ją kupić?

0
  • #12 30 Wrz 2014 02:37
    andrzejgem
    Poziom 9  

Najprościej kupić na Allegro, np. aukcja(4569727583) lub (4599329015) wtyczka szczelna/hermetyczna 2 pin żeńska
    pozdrawiam Meriva -2007 - Instalacja świateł przeciwmgielnych

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo