Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Meriva -2007 - Instalacja świateł przeciwmgielnych

14 Nov 2013 19:58 18669 11
 • Level 10  
  Witam
  Kupiłem Merive rok 2007 i postanowiłem zainstalować światła przeciwmgielne z przodu pojazdu - od czego zacząc. Zamontowałem światła w zderzaku. W aucie po lewej stronie zderzaka znalazłem dwie końćówki przewodów podwieszonych zaizolowanych. Sprawdziłem czy jest w nich napięcie - otóż brak, uzupełniłem bezpiecznik od świateł przeciwmgielnych i dalej brak napięcia. Kto montował coś podobnego prosze o podpowiedż. Może brakuje przekażnika a jak tak to gdzie go znajde.
 • Level 10  
  Witam, jestem o krok dalej: zamontowałem przekaźnik (foto) i żarówkę przy liczniku. Przekaźnik zaskakuje, ale nie mogę znaleźć pod zderzakiem wyprowadzenia wiązki do przeciwmgielnych. Będę wdzięczny za fotkę. Kolejny etap, to uruchomienie (np. za pomocą opel-tech2) funkcji hallogenów w komputerze auta.
 • Level 10  
  Otóż wiązka kabli znajduje się stojąc z patrząc z przodu auta po prawej stronie zderzaka a osłoną nadkola, zaraz przy lampie światła przeciwmgielnego.
  Prosił bym bardzo o symbol przekażnika .Dziękuje
  Tel.667478141
 • Level 10  
  Przekaźnik Opel Nr OE : 1238505
  Nr Hans pries : 206645015
  zastosowanie przekaźnika :
  Opel Astra G / Zafira A - kierunkowskazy
  Opel Corsa B / Tigra - halogeny przednie
  Opel Corsa C - Kierunkowskazy
  Opel Vectra B - Kierunkowskazy
  Opel Meriva A - przekaźnik wielofunkcyjny

  Jeszcze trzeba oczywiście wymienić włącznik świateł na taki z przednimi przeciwmgielnymi, np. http://allegro.pl/opel-meriva-a-wlacznik-swiatel-wp-i3742693674.html (dobra cena)
 • Level 10  
  Dziękuje bardzo.
  Przełącznik świateł mam zainstalowany,żaróweczka świateł przeciwmgielnych zainstalowana.
  Pozostał mi przekażnik do włożenia i komputer.
  Jestem wdzięczny
  Pozdrawiam
 • Level 10  
  Dla poszukujących wyprowadzenia wiązki do podłączenia przednich świateł przeciwmgielnych w Merivie (1.7 DTI - 2004 r.) załączam fotkę. Przy okazji okazało się, że nie trzeba było nic ustawiać w komputerze auta, bo po włączeniu przycisku świateł przeciwmgielnych przednich pojawia się tam napięcie. Pozostało tylko zakupić 2 hermetycznne wtyczki 2 pinowe i 1 gniazdo 4 pinowe i instalacja gotowa. Meriva -2007 - Instalacja świateł przeciwmgielnych
 • Level 8  
  czy ktoś może podać instrukcję jak wymienić włącznik świateł. Próbowałem ale jakoś nie chce wyskoczyć a nie chcę go na siłę brać
 • Level 10  
  Wymontowanie zespołu wyłączników świateł Meriva A:
  1- Odłączyć przewód masy (-) od akumulatora.
  2- Obrócić pokrętło zespołu wyłączników świateł w położenie „O".
  3- Wcisnąć mocno pokrętło i równocześnie obrócić je w prawo w położenie środkowe światła postojowego .
  4-Wcisnąć do wewnątrz zespół wyłączników i odbezpieczyć.
  5-Wyjąć zespół wyłączników z tablicy rozdzielczej.
  6-Odbezpieczyć i odłączyć z tyłu złącze wtykowe.
  Przetestowałem to przed chwilą w swoim aucie - działa :-)
 • Level 8  
  Wielkie dzięki za instrukcję działa i nic nie rozwaliłem. :D

  Czy wtyczka do włącznika świateł jest taka sama jak do wersji bez ??
  Bo przy mojej jest 12 pinów i sprawdziłem jest 12 wiązek więc komplet :D jeżeli wtyczka jest taka sama to wiązka jest poprowadzona. Sprawdziłem też bezpieczniki i w pozycji 46 jest wpięty bezpiecznik 20A więc kolejny plus.
  Wiązka najprawdopodobniej też jest bo kiedyś jak byłem na kanale to widziałem jakąś wtyczkę przywiązaną do wiązki od świateł ale nie wiem czy idzie wiązka na drugą stronę (możliwe że trzeba będzie dorobić sam koniec wiązki)?

  Czy można prosić o info jak zrobić wiązkę tzn który kabel jest od czego bym czasem nie zrobił jakiegoś zwarcia puszczając w jeden halogen 2x 12 V.

  Mam jeszcze pytanie czy macie jakieś doświadczenie z łatwym sprawdzeniem przekaźników? Jak się tam dostać w prosty sposób?
 • Level 10  
  U mnie (Meriva DTI 2004), była pełna część instalacji od przełącznika do wtyczki koło zderzaka. Po zmianie przełącznika, uzupełnieniu bezpiecznika i zamontowaniu przekaźnika, po włączeniu przeciwmgłowych zapalała się kontrolka (wstawiałem tam żarówkę, bo było puste miejsce) i słychać było załączający się przekaźnik. Musiałem dorobić ostatnią część wiązki - od wtyczki do halogenów. U mnie, w 4-pinowej hermetycznej wtyczce obsadzone były tylko dwa: masa i plus. Halogeny połączyłem więc równolegle. Ze względu na koszty zamontowałem przeciwmgielne z nowego Fiata 500 (dwa nowe kosztowały połowę mniej niż jeden oryginalny z Merivy A przed liftem), więc kupiłem odpowiednie do nich wtyczki hermetyczne 2-pinowe.

  Meriva -2007 - Instalacja świateł przeciwmgielnych

  powodzenia :-)
 • Level 1  
  Również potrzebuję takiej wtyczki, gdzie można ją kupić?
 • Level 10  
  Najprościej kupić na Allegro, np. aukcja(4569727583) lub (4599329015) wtyczka szczelna/hermetyczna 2 pin żeńska
  pozdrawiam Meriva -2007 - Instalacja świateł przeciwmgielnych