Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nissan,micra,k12 - Micra K12 duże zużycie paliwa

14 Lis 2013 20:15 10539 8
  • Poziom 7  
    Witam
    Od jakiegoś czasu moja micra K12 1,4 80KM zaczęła spalać ogromne ilości paliwa to jest 12-17l/km. W między czasie pojawiała się kontrolka check engine, podłączyłem micrę pod komputer, pod program ScanMaster. Pojawił się błąd: za uboga mieszanka na cylindrze 1 (P0171). Podczas testów z rury wydechowej zaczęła wydobywać się sadza. Proszę o pomoc przy interpretacji wykresów, (znalezienie przyczyny) nissan,micra,k12 - Micra K12 duże zużycie paliwa nissan,micra,k12 - Micra K12 duże zużycie paliwa nissan,micra,k12 - Micra K12 duże zużycie paliwa nissan,micra,k12 - Micra K12 duże zużycie paliwa nissan,micra,k12 - Micra K12 duże zużycie paliwa nissan,micra,k12 - Micra K12 duże zużycie paliwa
  • Moderator na urlopie...
    Do sprawdzenia przepływomierz, sonda lambda na początek (pomimo wykresów).
  • Poziom 11  
    Nie wiem co masz za samochód ale nie możliwością jest aby ten błąd znaczył to co napisałeś. Nie ma układu który by mierzył skład na pojedyńczym cylindrze chyba że jest to silnik jednocylindrowy.
    Na pewno chodzi o bank 1 a nie cylinder 1. Trzeba sprawdzić sondę lambda.

Dodano po 6 [minuty]:

No i oczywiście przepływomierz.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedzi. Wczoraj w nocy podpoiłem używaną sondę lambda łącznie z wkręceniem w wydech (za kolektorem) , nic to nie dało, podobnie jak poprzednio straszne ilości sadzy, a do tego na wskazaniach średniego zużycia paliwa 40l/100km. Odpiąłem sondę w kolektorze, bez zastąpienia innym sygnałem - efekt taki sam jak na podpiętej. Odpiąłem przepływomierz silnik nie chciał się wkręcać, przerywał.
    A wracając do poprzedniej odpowiedzi dotyczącej wskazania konkretnego cylindra, to chyba kolego masz rację, w ferworze walki odczytałem jak mi wskazał interface, który w opisie błędu zastąpił -prawdopodobnie polskie znaki cyfrą 3.
  • Poziom 7  
    Witam
    Przestudiowałem stare posty na forum dotyczące sondy lambda i tak uzbrojony w wiedzę sam przeanalizowałem załączone wykresy. Wyszło mi że uszkodzona jest pierwsza sonda lambda, jestem już po wymianie sondy i spalanie średnie jest na poziomie 6-7l/100km w cyklu mieszanym, na odcinku 10km.
  • Poziom 19  
    zbigro napisał:
    Nie wiem co masz za samochód ale nie możliwością jest aby ten błąd znaczył to co napisałeś. Nie ma układu który by mierzył skład na pojedyńczym cylindrze chyba że jest to silnik jednocylindrowy.
    Na pewno chodzi o bank 1 a nie cylinder 1. Trzeba sprawdzić sondę lambda.

Dodano po 6 [minuty]:

No i oczywiście przepływomierz.

Odgrzeje kotleta ale nie masz kolego racji są układy które mierzą na pojedynczym cylindrze i jako pierwszy z rzedu podam ci bmw e46 sinik 2,2l .jest takich systemów mnustwo
  • Moderator na urlopie...
    brombal napisał:
    Odgrzeje kotleta ale nie masz kolego racji są układy które mierzą na pojedynczym cylindrze i jako pierwszy z rzedu podam ci bmw e46 sinik 2,2l .jest takich systemów mnustwo

To ja poproszę o obszerne info w tej kwestii, bo teraz ja się z Tobą nie zgadzam! Oświeć nie tylko mnie, ale NAS wszystkich forumowiczów tutaj, odnośnie Twojej teorii! Autora przepraszam za Off Topic. Jeśli będę w stanie udokumentować Ci, że się mylisz i jeśli nie przyznasz się do błędu (Twojego) nałożę na Twoje konto ostrzeżenie, za wypisywanie bredni! Wszytko oczywiście dotyczące tego konkretnego przypadku! Inaczej wsio równa się z nabijaniem postów i również nałożę ostrzeżenie!
  • Poziom 20  
    kolega brombal miał chyba na myśli wykrywanie wypadania zapłonów na poszczególnym cylindrze ale to sonda lambda nie wykrywa tego( choć może być brana pod uwage). inny czujnik jest od tego. Ogólnie nie ma to sensu wykrywac jakość mieszanki na poszczególnych cylindrach. Do tego potrzebne są sondy na wylocie z kazdego cylindra czyli 4 albo 6 albo 8....itd ale takiego silnika benzynowego
    w produkcji nie widziałem... a P0171 to błąd ubogiej mieszanki a przyczyn może być kilka....
  • Poziom 8  
    junkemav udało Ci problem z micra rozwiazać ? mam taki sam.