Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG GRB399 No-Frost - Lodówka słabo chłodzi. Dziwny zapach.

14 Lis 2013 21:03 4578 5
  • Poziom 10  
    Dzisiaj coś dziwnie "zaśmierdziało", lodówka przestała chłodzić. Sprężarka nie pracowała. Wyłączyłem ją z prądu, po ponownym podpięciu do sieci elektrycznej słychać było, że sprężarka działa.
    Niestety "dziwny" zapach został, temperatura w górnej komorze oscyluje w granicach 12-13 stopni. Pokrętło regulujące temperaturę wewnątrz górnej komory dałem na "maks", niestety nic to nie daje.
    Zamrażarka pracuje poprawnie. Zauważyłem jeszcze, że po otwarciu drzwi, cześć oddzielająca górną komorę od dolnej jest bardzo ciepła. Tak jakby coś w niej się dosyć mocno grzało.
    Model dokładnie taki - http://www.agito.pl/lodowka-wolnostojaca-lg-gr-b399-pvqa-biala-3080-326678.html

Proszę o jakieś dobre rady.

pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Witam. Jeśli cały czas grzeje to musiał skleić się przekaźnik od grzałki rozmrażania. Spróbuj jak potraktować z pięści. Lekko ją uderz tam gdzie jest elektronika. Powinien przekaźnik puścić ale i tak jest do wymiany.Podejrzewam że jest nad sprężarką z tyłu w obudowie z plastiku lub w górnej ściance lodówki, w drzwiach raczej jest tylko panel z przyciskami. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Z tyłu jest odkręcana osłona, od spodu. Zdemontowałem ją, nie ma tam żadnej elektroniki. Jest sprężarka, coś w rodzaju chłodnicy i wentylator. Sprężarka i wentylator działają.
  • Poziom 12  
    Spróbuj w górnej ściance.
  • Poziom 41  
    Jest pod sufitem - odkręcić górną zaślepkę z przodu LG GRB399 No-Frost - Lodówka słabo chłodzi. Dziwny zapach.
  • Poziom 10  
    Po nocy coś się jej poprawiło. Jak dotąd chłodzi i mrozi prawidłowo. Zobaczymy na jak długo.