Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariva 650i - Dekoder nie widzi Routera

ibra78 14 Nov 2013 21:04 2436 4
    ibra78
    Level 10  
    Witam, mam dekoder Ariva 650i od dwóch dni i wszystko było ok do dzisiaj, podłączyłem zakupiony adapter Wifi fo dekodera, znalazło kilka pobliskich sieci, min. mojego Routera Sagema z Neostrady, wybrałem go, wpisałem klucz zabespieczający no i przez 2 dni wszystko normalnie hulało, a dzisiaj uruchamiam dekoder, a w opcjach sieci lokalnej w ogóle nie znajduje żadnej sieci !!
    Dodam że Router jest u mnie w pokoju, jakieś 2 metry od Adaptera, jak działało pokazywało zasięg 90-98%, a tych innych co znalazło, to nie było nawet 20%...

P.s. Udało się uruchomić ponownie połączenie z Wifi, po przywróceniu ustawień fabrycznych, ale nie chcę tak robić za każdym razem, a poza tym też prawie żaden teledysk na Youtube działa, wyskakuje Cennetion Filed, normalne filmiki odtwarzają się bez problemu, a Dailymotion nie znajduje niczego... ;/
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    ibra78
    Level 10  
    anmedia wrote:
    Konfiguracja sieci sie klania - wylacz DHCP i calosc konfiguracji na adresach statycznych. Inaczej takie "cuda" beda czesciej.

Ok dzięki, a gdzie i jak się to wszystko wpisuje, bo się nie znam za bardzo i czy też inne urządzenia wykorzystujące Router (np. laptop, xbox360) będą działać poprawnie jak coś namieszam w ustawieniach... ??
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    sp3uca
    Level 12  
    anmedia wrote:
    Przynajmniej tak jest w dobrych routerach.

W HUAWEI B593 można mieć DHCP auto, a dla konkretnych MAC'ów przydzielać osobno stałe IP. Mam tak Arivę ustawioną i zero problemów.

Andrzej