Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva 650i - Dekoder nie widzi Routera

ibra78 14 Lis 2013 21:04 2076 4
  • #1 14 Lis 2013 21:04
    ibra78
    Poziom 10  

Witam, mam dekoder Ariva 650i od dwóch dni i wszystko było ok do dzisiaj, podłączyłem zakupiony adapter Wifi fo dekodera, znalazło kilka pobliskich sieci, min. mojego Routera Sagema z Neostrady, wybrałem go, wpisałem klucz zabespieczający no i przez 2 dni wszystko normalnie hulało, a dzisiaj uruchamiam dekoder, a w opcjach sieci lokalnej w ogóle nie znajduje żadnej sieci !!
    Dodam że Router jest u mnie w pokoju, jakieś 2 metry od Adaptera, jak działało pokazywało zasięg 90-98%, a tych innych co znalazło, to nie było nawet 20%...

P.s. Udało się uruchomić ponownie połączenie z Wifi, po przywróceniu ustawień fabrycznych, ale nie chcę tak robić za każdym razem, a poza tym też prawie żaden teledysk na Youtube działa, wyskakuje Cennetion Filed, normalne filmiki odtwarzają się bez problemu, a Dailymotion nie znajduje niczego... ;/

0 4
  • Pomocny post
    #2 14 Lis 2013 21:44
    anmedia
    Poziom 39  

Konfiguracja sieci sie klania - wylacz DHCP i calosc konfiguracji na adresach statycznych. Inaczej takie "cuda" beda czesciej.

1
  • #3 14 Lis 2013 22:58
    ibra78
    Poziom 10  

anmedia napisał:
    Konfiguracja sieci sie klania - wylacz DHCP i calosc konfiguracji na adresach statycznych. Inaczej takie "cuda" beda czesciej.

Ok dzięki, a gdzie i jak się to wszystko wpisuje, bo się nie znam za bardzo i czy też inne urządzenia wykorzystujące Router (np. laptop, xbox360) będą działać poprawnie jak coś namieszam w ustawieniach... ??

0
  • Pomocny post
    #4 14 Lis 2013 23:07
    anmedia
    Poziom 39  

Poszukaj w tym dziale, kilka razy bylo szczegolowo opisane jak sie konfiguruje siec DLNA. Dotyczylo polaczenia TV z routerem i komputerem. Zasada jest taka sama, jedynie roznica w routerze.

Im wiecej urzadzen ustawisz na sztywnym adresie, tym mniej bedzie klopotow w przyszlosci. Moze sie zdazyc ze ktorys nie bedzie mial mozliwosci wpisania numeru IP np telefony z windows phone, wtedy router przydzieli z automatu inny numer nie przydzielony do zadnego urzadzenia. Przynajmniej tak jest w dobrych routerach.

ibra78 napisał:
    czy też inne urządzenia wykorzystujące Router (np. laptop, xbox360) będą działać poprawnie jak coś namieszam w ustawieniach... ??

Nie mozesz namieszac ;) bo siec przestanie dzialac.

0
  • #5 22 Lis 2013 20:49
    sp3uca
    Poziom 12  

anmedia napisał:
    Przynajmniej tak jest w dobrych routerach.

W HUAWEI B593 można mieć DHCP auto, a dla konkretnych MAC'ów przydzielać osobno stałe IP. Mam tak Arivę ustawioną i zero problemów.

Andrzej

0