Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenia 16 amperowe w Anglii

14 Lis 2013 21:19 3084 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, nie znalazlem ani na forum rozwiązania mojego problemu ani na google więc założyłem specjalnie konto, i mam do was drodzy eksperci pytanie.

Mianowicie, przeprowadzilem sie do anglii, mam problem z laptopem mojej kobiety, na wtyczce do gniazdka napisane jest 16 amp. W Anglii standardem jest max. 13 amp w domu, i urządenia 16 amperowe mają tu całkiem inne wejscie jak te zwyczajne w gniazdku, uzywam przejsciówek na kontakty z angielskiego socketu na europejski, wymienilem juz w przejsciówce bezpiecznik na najwiekszy jaki znalazlem w lokalnym sklepie z elektroniką - 13 amperowy. Jak podłączyłbym laptopa, ktory ma maksymalny pobor natezenia 16 amp (mimo iz i tak pisze na zasilaczu output max 4.62 A input max 2.5 A) to bezpiecznik sie spali, i przejsciówka przestanie działać (bo wkoncu to tak ma chyba działać), nie wiem za cholere jak moge ten problem obejsc, chodzilem po miescie bylem w wielu sklepach elektrycznych i obsługa mowi mi, ze oni wogole nie wiedzą co ja moge miec na 16 amperów (u nas w Polsce duzo rzeczy przeciez ma 16, jak i w całej europie!!) Nie moge dostac większych bezpieczników jak 13 amp, a problem dotyczy również suszarki, ktora potrzebuje 16 amp.

Problem tez jest taki, ze w wtyczka od lapka to 3x 2.5mm z uziemieniem a suszarki to 2x 2.5mm, od słabszych urządzeń mam wtyczki 2x 1.5mm i mozna je wcisnąć do angielskiego kontaktu na patencie jakis plastikowych pałeczek w uziemieniu, i wchodzą 1.5mm gładko ale 2.5mm sie poprostu nie mieszczą w kontakcie.

A teraz sie streszczę - Jak to cholerstwo ogarnąć zeby działało :/ suszarka 16 amperow, przejsciowka z bezpiecznikiem 13, i nie moge dostac nigdzie większego o tej samej wielkości co 13amp.

Nawiązując do tematu, nie jestem elektrykiem, ale mam dosyć obszerną wiedze na ten temat, robilem sam wiele rzeczy jak wymiana koncowek mocy, elektryka w aucie, niby to nie dużo, ale nie boje sie czegos przerobić/rozebrać itp zawsze dawałem rade, teraz też musze. Z góry dziękuje za każdą odpowiedz.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Laptop i 16A poboru? To co to jest, jakiś militarny super komputer do obliczania trajektorii pocisków balistycznych? Przypomnij sobie, jaką wartość w Polsce ma bezpiecznik od gniazdek i pomyśl.

To 16A, to raczej maksymalny prąd, jaki wytrzymuje ta wtyczka.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Cytat:
    Problem tez jest taki, ze w wtyczka od lapka to 3x 2.5mm z uziemieniem a suszarki to 2x 2.5mm, od słabszych urządzeń mam wtyczki 2x 1.5mm i mozna je wcisnąć do angielskiego kontaktu na patencie jakis plastikowych pałeczek w uziemieniu, i wchodzą 1.5mm gładko ale 2.5mm sie poprostu nie mieszczą w kontakcie.
    To nie jest żaden problem lecz głupota leoka.
    Ponadto nie wolno Ci pod żadnym pozorem przyłączać polskich wtyczek do brytyjskich gniazd bez stosownej przejściówki.
    Kupisz ją praktycznie w każdym sklepie z tego typu asortymentem.

Ponadto "polskie" 16A wynika z prądu znamionowego polskiego gniazda i z faktycznym prądem znamionowym odbiornika nic wspólnego nie ma.

Brytyjska wtyczka posiada bezpiecznik max 13A. Większych wartości dla tych bezpieczników nie ma!
    "Rada" by ten brak zastąpić drutem została doceniona.
    To świadczy o jej "wartości" .

Więc albo kupisz przejściówki, albo polskie wtyczki zastąpisz brytyjskimi, albo kupisz polskie listwy i wyposażysz je w brytyjskie wtyczki.
    Pamiętać musisz, że w tamtejszych gniazdach faza jest zawsze po prawej stronie gniazda, więc bezpiecznik we wtyczce musi być w przewodzie fazowym.
    Każda wtyczka jaką kupisz jest zaopatrzona w instrukcję jak ją montować.
    Z wymiarami poszczególnych żył włącznie.
    Urządzenia 16 amperowe w Anglii
  • Poziom 2  
    Okej, niech laptop wezmie max 2 ampery, to dalej zostaje problem suszarki ktora faktycznie na maksymalnej mocy wciąga 16... z laptopem sobie poradze, kupie angielską wtyczke i zmienie kabel, co z suszarką?

@EDIT, przepraszam za głupi temat, obliczyłem ile ten sprzęt faktycznie ma amperow, nie widzialem, że suszarka ma 1400W, myslalem, ze więcej... obliczyłem, ze tak narprawde to ona ma nieco ponad 6 amperów temat rozwiązany, sory za głupie pytanie, ale lepiej sie spytać specjalistów, jak zjarać cos w domu. Na suszarce nie pisalo ile bierze amperow, jedyne info było na kablu, co mnie skierowało na zły tor. dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 2  
    Wlasnie podłaczyłem, bezpiecznik nie wyskoczył. Wczesniej probowalem na orginalnym pięcio amperowym i wyskakiwał, ale nie obliczyłem na początku faktycznie ile ma amperów. Teraz na 13nastce działa. Bardzo sie ciesze, ze moje problemy wkoncu znikneły, Fachowa pomoc, w przeciągu 30 minut. Moj 1 post na forum będe wspominał bardzo dobrze :) Pozdrawiam wszystkich, dziękuje, temat do zamknięcia :)