Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki porządny prostownik ?

Wafer 14 Lis 2013 21:46 2646 9
  • #1 14 Lis 2013 21:46
    Wafer
    Poziom 20  

Witam

Niedawno doczekał swych dni starszy ode mnie prostownik rosyjskiej produkcji... no cóż, miał prawo :)

W związku z tym mam zamiar zakupić nowy, będzie służył do ładowania, doładowywania, rozruchu itp. samochodów osobowych z dieslami do 2.0, i akumulatorami do 77Ah oraz ładowania/mile widziana opcja rozruchu ciągników z akumulatorami 2x195Ah 6V (w szeregu więc ładuje się jako 12V).
    Mimo to mile widziana aczkolwiek nie konieczna opcja ładowania akumulatorów 6V i 24V, bo i to czasem się przydaje.

Prostownik może nie będzie używany codziennie, ale parę razy w miesiącu na pewno.

W czym problem i dlaczego was proszę o pomoc?

Bo nie potrafię znaleźć nic porządnego... we wszystkich sklepach, marketach, motoryzacyjnych, portalach aukcyjnych królują chińczyki z serii "Panie on jest super, ma 20A i waży 2kg", a ja chcę coś co przeżyje więcej niż 2miesiące, coś co mogę zostawić włączone na noc i nie puści garażu z dymem i coś co ma Ampery nie tylko na kartonie ale również w praktyce.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i propozycję.

Pozdrawiam

0 9
  • #2 14 Lis 2013 21:59
    vodiczka
    Poziom 43  

Może to: Prostownik z funkcją rozruchu LEADER 220 START
    Przejrzyj Google, porównaj opinie.

0
  • #3 14 Lis 2013 22:33
    fotzsyzrk
    Poziom 11  

Podaj przedział cenowy.

Co się stało z radzieckim prostownikiem?

0
  • #4 14 Lis 2013 22:48
    Wafer
    Poziom 20  

Co do ceny to ciężko powiedzieć.... fajnie by było coś koło 300-400zl, od 500 w górę to już do poważnego przemyślenia.

Z radzieckim prostownikiem głupia sprawa, przetarł się przewód od 220V o obudowę trafo i dotknął do albo obudowy albo uzwojenia... prostownik się zapalił i zagotował akumulator.... stopiła sie obudowa, a on dalej działał... po odpięciu i ugaszeniu, rozebrałem, wymieniłem przewody na nowe i co prawda działa... ale trafi jest czarne, opalone plastikiem itp. poza tym obudowa zdeformowana.... raczej odejdzie na emerytuję, ewentualnie do awaryjnego ładowania mając go na oku.

0
  • #6 03 Kwi 2014 15:28
    Caamel
    Poziom 6  

Brat kupił takiego samego Einhella w markecie jak wysłał Chojinka , moim znadniem jest on niewart złamanego grosza. Strasznie twarde przewody te "żabki" zaraz sie rozsypały a Uwyj = 7-8V. Z mojego doświadczenia polecił bym Ci poczciwego Bestera za te pieniądze kupisz w super stanie , ale pewnie będzie bez rozruchu .

0
  • #7 03 Kwi 2014 15:45
    113673
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 03 Kwi 2014 15:53
    chojinka
    Poziom 27  

Caamel napisał:
    Brat kupił takiego samego Einhella w markecie jak wysłał Chojinka , moim znadniem jest on niewart złamanego grosza. Strasznie twarde przewody te "żabki" zaraz sie rozsypały a Uwyj = 7-8V. Z mojego doświadczenia polecił bym Ci poczciwego Bestera za te pieniądze kupisz w super stanie , ale pewnie będzie bez rozruchu .

wątpię w to aby kable czy klemy były inne niż u mnie u miały inna jakość bo to nie firma TESCO. U mnie wszystko jest jak należy. Pożyczam go często znajomym i nic się nie zepsuło od 7 lat.

0
  • #9 03 Kwi 2014 20:40
    Caamel
    Poziom 6  

heniuś napisał:
    Caamel napisał:
    a Uwyj = 7-8V

Napięcia skutecznego, międzyszczytowego, aplitudy?

Napięcia skutecznego .

chojinka napisał:
    Pożyczam go często znajomym i nic się nie zepsuło od 7 lat.

Moim zdaniem na przestrzeni kilku lat sporo spadła jakość wykonywanych produktów firmy einhell. Mam np. mam ich kątówkę i pare innych sprzętów wcześniej miałem i było ok , tym prostownikiem się zawiodłem .

0
  • #10 16 Maj 2016 21:45
    Wafer
    Poziom 20  

Koniec z końcem kupiłem CTEK'a sprawuje się dobrze, polecam :)

0