Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć kino domowe?

mateusz12_7 14 Lis 2013 21:52 1938 5
  • #1 14 Lis 2013 21:52
    mateusz12_7
    Poziom 2  

Cześć! Sytuacja przedstawia się następująco:

mam telewizor SONY KDL-40EX520

(zdjęcie z tyłu)

chciałbym podłączyć kino domowe STR-DB840

jak podłączyć kino domowe? jak podłączyć kino domowe?

razem z subwooferem SA-WMS7

Próbowałem połączyć kino z Tv kablem audio/video 3 kolory ale nic nie działało i pojawił się napic UNLOCK. Czy mógłby ktoś mi pomóc i napisać czy da się to połączyć, jakimi kablami i w jaki sposób :)

dzięki wielkie!!!!

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 15 Lis 2013 20:48
    mateusz12_7
    Poziom 2  

Niestety nic to nie dało czy trzeba coś ustawić w ustawieniach telewizora ? Prosiłbym o dokładniejsze informacje :)

0
  • #4 15 Lis 2013 22:21
    Pablo1964
    Moderator

Musisz uaktywnić optyczne wejście w amplitunerze. Szczegóły z pewnością znajdziesz w instrukcji obsługi.

0
  • #5 15 Lis 2013 23:45
    Polon_us
    Poziom 40  

Zakładam, że telewizor podłączyłeś kablem optycznym z gniazdem Optical TV In we wzmacniaczu.

W telewizorze w menu Dźwięk -> Cyfrowe wyjście Audio -> ustaw Automat

W wzmacniaczu ustaw wejście Optical TV In -
    (klawisz Function na TV/SAT, wtedy klawisz MODE na Digital Optical)

Jeżeli chcesz użyć subwoofer możesz podłączyć go pojedyńczym kablem RCA z gniazda Subwoofer (Pre-out) do gniazda Line-IN w subwoofer. Pamiętaj, że musisz w menu wzmacniacza ustawić podłączenie Subwoofer'a na "YES".

Powodzenia :)

0
  • #6 16 Lis 2013 00:08
    anmedia
    Poziom 39  

Ten amplituner, ma bardzo duze mozliwosci konfiguracji i bez instrukcji bedzie trudno go poustawiac. Zwlaszcza jezeli zakupiles go od kogos i np byly zmienione lub inaczej przypisane gniazda cyfrowe. Dodatkowo w panelu przednim znajduje sie przelacznik wyboru pomiedzy gniazdami optycznymi, coaxialnym, analogowym oraz z mozliwoscia automatycznego wyboru dla kazdego wejscia. Nie pamietam czy ten amplituner pozwalal na dowolne opisywanie danego wejscia, ale jezeli tak, to usun wszystkie opisy.
    Amplitunera nie da sie zresetowac, wiec trzeba wszystko ustawiac metoda prob i bledow.

Dodano po 9 [minuty]:

mateusz12_7 napisał:
    Próbowałem połączyć kino z Tv kablem audio/video 3 kolory ale nic nie działało i pojawił się napic UNLOCK

Opcja UNLOCK pojawia sie wylacznie przy wyborze wejscia cyfrowego, a polaczenie wykonales analogowe.
    Czy masz np odtwarzacz DVD lub CD z wyjsciem optycznym? Zrob zdjecie panela przedniego, aby bylo widac wszystkie przyciski z opisami.

Jeszcze jedna uwaga, na zdjeciu widac polaczone kable do gniazd glosnikowych. Jakie sa glosniki przednie czy tylne?

0