Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak usunąć niepotrzebne windowsy

14 Lis 2013 23:00 1404 3
  • Poziom 15  
    Witam jak włączam komputer to mam do wyboru chyba z 4 windowsy 7, wiem ze wcześniej namieszałem instalowałem na nowo bo myślałem ze sformatuje się wszystko. Teraz mi działa windows ok ale dyski sa zawalone i nie wiem które pliki mogę usunąć. Chciałbym żeby komputer automatycznie włączam dobra wersje windowsa która mam na 1 miejscu ale msuze naciskać ENTER przy włączaniu kompa zęby wybrać te wersje. Pliki na dyskach wyglądają tak :

mam 2 dyski podzielone na 3 partycje.

Stary dysk 80gb na ktorym jest chyba jakiś Windows bo sa takie pliki i zajmują wszystkie foldery 60GB ogolnie.
    Partycja D nowego dysku zajewte ponad 100gb !!
    Partycja E nowego dysku : muzyka i filmy wiec tu nie trzeba szukać,

co można wywalić i jak ? jak usunąć niepotrzebne windowsy
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Foldery Windows.old są folderami z poprzedniej instalacji Windows. Jeśli nie można usunąć nadaj sobie pełne prawa i usuń lub jeśli i to nie działa to użyj programu unlocker. Można też:
    Start -> wpisz oczyszczanie dysku
    Wybierz partycję np C i w opcjach zaznacz "poprzednie instalacje systemu windows"
  • Poziom 15  
    da 2 metoda z wpisanie oczyszczania wydaje mi się lepsza. Czy mam każdy dysk poklei wybrać ? boje się ze przypadkiem wywalę t e wersje która jest ok :) bo skad wiem ktorej wersji teraz uzywam i która to ta dobra

Dodano po 7 [minuty]:

rzeczywiście te windows.old 2 foldery na dysk D jeden ma ponad 50GB a drugi 11gb :O

z tego co widzę to chciałbym włączyć jednak ta moja stara ersje widnowsas który jest w tym folderze windows old i ma 50gb są tam wszystkie moje rzeczy. To własnie z ta wersja Windowsa miałem problem bo nie było bootujacego pliku do tego windowsa. Przez to zainstalowałem nowego i się okazało ze bez formatowania tylko powstał nowy windows "obok " starego :O