Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift GLX 1.0 1999 - Kontrolka airbag nie gaśnie - diagnoza

15 Lis 2013 09:05 2073 3
  • Poziom 2  
    Witam ponownie wszystkich

Jest na forum jeden podobny temat, ale dotyczy samochodu po wypadku i problemu z napinaczami, więc nie daje odpowiedzi na moje pytania, dlatego pozwoliłem sobie napisać.
    Mam problem ze świecącą na stałe kontrolką airbag w Suzuki Swift GLX 1.0 1999r.
    Dodam, że nie miałem żadnego zdarzenia drogowego. Do tej pory rozebrałem osłony od strony kierowcy oraz od strony pasażera. Od strony kierowcy przeczyściłem 2 kostki mające połączenie z bezpiecznikiem airbag (żółty peszel). Od strony pasażera to samo. Wszystko robiłem przy odłączonym (-) akumulatorze. Niestety kontrolka nadal świeci. Co jeszcze można zrobić? Gdzie znajduje się sterownik poduszek? Jak go sprawdzić? Jak zdiagnozować czy chodzi o poduszkę pasażera czy kierowcy? Co tak właściwie sygnalizuje świecąca kontrolka airbag - rozłączenie obwodu elektrycznego, czy ogólnie również wszystkie inne dolegliwości? Czy da się jakoś sprawdzić czy wszystko OK z poduszkami po ich wymontowaniu?

Dziękuję za zainteresowanie
    Pozdrawiam:
    Marek
  • IGE-XAO
  • Poziom 42  
    Świecenie oznacza:
    szlejek napisał:
    ogólnie również wszystkie inne dolegliwości?

szlejek napisał:
    Czy da się jakoś sprawdzić

Testerem...
  • IGE-XAO
  • Poziom 2  
    Dodatkowe pytanie
    Czy da się jakoś sprawdzić (przemierzyć) taśmę pod kierownicą po wyjęciu airbag

Dziękuję

Pozdrawiam:
    Marek
  • Poziom 42  
    Taśmę możesz traktować jak zwykły przewód....