Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite - ekran zaciemnia się po przymknięciu go

15 Lis 2013 10:21 2478 12
  • Poziom 8  
    Cześć,
    Mam taki problem z Toshiba Satellite - mianowicie, kiedy ją włączę, jest wszystko ok, działa, kolory są ok. Problem zaczyna się, kiedy na chwilę włączony laptop przymknę bądź zostawię włączony na dłuższą chwilę, to w pierwszym przypadku kiedy otworzę laptopa, ekran się zaciemnia (widać wszystko na pulpicie, tylko wszystko jest ciemne) i nie mogę później tego rozjaśnić do normalnych kolorów, jasności. Nie znam się na tym, więc potrzebuję pomocy. Czy mam zmienić jakieś ustawienia w laptopie czy może coś się zepsuło? Dodam, że tak się robi od początku, kiedy go kupiłam.
  • Poziom 16  
    Oddać w bardziej fachowe ręce lub poczytać fachowej literatury a w szczególności polecam zapoznać się z instrukcją obsługi
  • Poziom 18  
    Zbyt mało informacji. Jeśli od nowości tak się dzieje, to miejmy nadzieję że to wina oprogramowania.

Na początek podaj nam dokładny model laptopa (znajdziesz na naklejce pod spodem).
  • Poziom 8  
    Toshiba Satellite L750D - 1F3
  • Poziom 18  
    Z tego co czytam to generalnie upgrade BIOSu będzie potrzebne. Nie Ty jedna masz ten problem, stety-niestety :)

Podaj jeszcze jaki system masz na nim zainstalowany (wersję systemu i architektury), to zobaczymy czy wgranie sterowników najpierw coś pomoże, jeżeli nie to poradzimy coś dalej.
  • Poziom 8  
    Windows 7 , 32 bit - nie wiem czy to o to Ci chodziło bi3dron :)
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Tak, o to właśnie. Ciekawe tylko czemu nie 64bit, skoro 4GB RAM, ale mniejsza.

Rozumiem że ściemnianie/rozjaśnianie z klawiszy FN+F6/F7 też nie działa?
    Jeśli nie to czytaj niżej :D

Teraz tak: sterowniki <- z tej strony ściągnij Catalyst Control Center i zainstaluj i sprawdź. Jeśli nie pójdzie, to zrób tak:
    1. Ściągnij to: Link
    2. Naładuj baterię do 100%.
    3. Upewnij się że laptop ma zasilanie z sieci.
    4. Wyłącz wszystkie programy w tle (przeglądarkę odtwarzacz muzyki, komunikator typu Skype, GG itd)
    5. Wypakuj paczkę (możesz np. kliknąć "Wyodrębnij wszystkie")
    6. Odpal AutoWinPhlash.exe
    7. Dokonaj upgrade'u BIOSu.

W tym czasie nie wyłączaj laptopa, nie zamykaj go, od czasu do czasu porusz myszką żeby "nie zasnął", jeżeli w środowisku Windowsa się to będzie działo. Generalnie wszystko powinno się dziać automatycznie.

Jednak w razie czego zapewnij sobie wcześniej dostęp do drugiego komputera z internetem, w razie gdyby coś poszło nie tak.

WAŻNE - narzędzie do upgrade'u BIOSu pochodzi od ze strony producenta i ani ja, ani ktokolwiek na tym forum nie ponosi odpowiedzialności za szkody wywołane błędem w tym oprogramowaniu.

Jednak IMO jeżeli zastosujesz się do mojej listy poleceń NIE POWINNO się nic stać. :)
  • Poziom 18  
    I jak? Cośkolwiek było robione?

Jeśli laptop naprawiony, wypadałoby napisać co pomogło i temat zamknąć ;)
  • Poziom 8  
    Powiem tak ściągnełam ten program co kazałeś , zaczełam instalować i nagle wyłaczył się ekran zrobił się czarny , ale komputer nadal działał . Przeraziło mnie to i jakos to nic nie pomogło ... ale bede probowac 2 sposobem

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam że wyłaczyłam i włączyłam no i monitor działał znowu , ale to nic nie pomoglo.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Ok. Tylko przy drugiej operacji nie wyłączaj laptopa. Niech sobie zrobi, co ma zrobić.

I nie dopisałem wyżej: dobrze jest wyłączyć też antywirusa na czas update'a BIOSu.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za pomoc :) Teraz już wszystko dobrze działa Twoja pomoc bardzo się przydała ;)przesyłam bukiet róż Toshiba Satellite - ekran zaciemnia się po przymknięciu go
  • Poziom 18  
    Cieszy mnie to i dzięki za róże :D

Teraz jeśli uważasz to za słuszne kliknij przycisk "Pomógł" przy którymkolwiek z moich postów i zamknij temat przyciskiem "Rozwiązany" nad polem do szybkiej odpowiedzi :)
  • Poziom 8  
    :)