Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie opony do Polo? Jaką powinny mieć szerokość?

21 Mar 2005 12:36 10561 9
  • Poziom 25  
    W zaleznosci jakie masz felgi: 175/70 R13 lub 175/70 R14. Cisnienie jakies 1,8 na obie osie (z przodu masz silnik a z tylu sie przyda cos przewiesc). Po za tym to sam opon nie zalozysz. Wulkanizator Ci wszystko powinien powiedziec.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Powinieneś odczytać z felg jakie masz kupić opony. Jeżeli masz oryginalne felgi to szerokość felgi w calach powinna być wybita pomiędz otworami na śruby.
  • Poziom 14  
    Ja mam takie Polo i mam opony 145/60/R13. Jak założysz szersze to ciężko będzie się kręciło kierownicą. Ciśnienie Proponuję z przodu 2.0 a z tyłu 1.8. Tak mam w swoim Polo i tak jest w tabeli, która znajduje się na klapce wlewu paliwa. Sprawdź może też ją masz u siebie. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Nie zgadzam się z wypowiedzia PiccoloPiki
    "Ja mam takie Polo i mam opony 145/60/R13. Jak założysz szersze to ciężko będzie się kręciło kierownicą."
    Na lato zakładam opony o szerokości 185 a zimą jeżdzę na szerokości opon 155 i nie odczuwałem żadnej różnicy a też posiadam takie polo
  • Poziom 14  
    Być może nie odczuwasz różnicy, ale tu nie o to chodzi. Chodzi o to by dobrać odpowiednie opony. Producent nie bez powodu umieścił informacje na klapce wlewu paliwa o zalecanych parametrach opon. Oczywiście można założyć szersze, ale po co. Auto na moich oponach dobrze trzyma się drogi i nie widzę powodu by zakładać szersze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Posiadam Polo coupe i standartowo są tam montowane felgi na opony o szerokości 185mm
  • Poziom 30  
    PiccoloPiki napisał:
    Ja mam takie Polo i mam opony 145/60/R13. Jak założysz szersze to ciężko będzie się kręciło kierownicą. Ciśnienie Proponuję z przodu 2.0 a z tyłu 1.8. Tak mam w swoim Polo i tak jest w tabeli, która znajduje się na klapce wlewu paliwa. Sprawdź może też ją masz u siebie. Pozdrawiam

Tylko chyba w tym wszystkim chodzi rzeby auto sie dobrze drogi trzymalo, dobrze hamowalo a koledze ktorego jest tu cytat proponuje zalozyc wszystkie 4 dojazdowki od VW to wtedy ci lekko bedzie kierownica sie krecic a ze komfort jazdy bedzie jakbys taczkami powozil to chyba w twoim rozumieniu nie najwazniejsze.

Cisnienie jakie powinno byc w oponach w samochodach grupy VW jest podane na klapce od wlewy paliwa a opony przy tym silniku powinienes zalozyc 165/70 lub 175/70 szersze to moga ci w nadkolach sie nie zmiescic, dynamika sie zmniejszy i zwiekszy ci sie z uzycie paliwa.
  • Poziom 13  
    według książki dr. Etzolda ciśnie nie powinno wynosić 1,8 z przodu i 1,8 z tyłu a przy obciążonym samochodzie z tyłu powinno się zwiększyć do 2,1
  • Poziom 14  
    Ta dyskusja do niczego dobrego nie prowadzi więc na tym zakończę.