Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DAF XF105.460 - Informacja o spalaniu na liczniku

Mateusz1560 15 Nov 2013 12:58 10899 4
    Mateusz1560
    Level 15  
    Witam

Czy ktoś wie skąd w Dafie jest informacja o spalaniu paliwa na zegarach ?
    Pokazuje sporo mniej niż faktycznie jest, ostatnia trasa komputer pokazuje 26 L, a w rzeczywistości spalił 31,3 L

Ten wynik też jest nie powalający, bo ładunek miał tylko 5600 kg.
    Inne dafy spalają podobno max 30 L z ładunkiem 20 ton.

Czy te obie sprawy mogą mieć powiązanie ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
    MobilTruck
    Level 31  
    Mateusz1560 wrote:

Inne dafy spalają podobno max 30 L z ładunkiem 20 ton.

Za bardzo bierzesz do siebie,to co usłyszysz na parkingu.Trasa Opole-Valencines dwójką niemiecką!tydzień temu jakieś 33L 23.700kg.Wrocław-Verona(przez Brennero) 37L/100km 24.800kg.Są u nas 4 takie Dafy i nikt się nie dziwi że takie spalanie,bo szef też kierowca i wie że nikt zestawu na plecy nie weźmie żeby mniej palił.Co do ładunków do 7 ton ,to wozi się też tutaj meble na megach gdzie odcięcie kagańca mają na 89,8 :wink: przy 1480 obr/min i nie zeszły nigdy mniej jak 28l latem.Vic z tego co mi wiadomo,można skalibrować z rzeczywistym spalaniem,ale to tylko przy pomocy serwisówki Dafa
    davidwild
    Level 14  
    Jak kolega Mateusz bedzie w okolicach rzeszowa da znac to skalibrujemy % spalania sredniego.
    Mateusz1560
    Level 15  
    Davidwild, ja nie jeżdżę tym Dafem, ale mogę przekazać kierowcy. Masz serwisówkę do dafa ?

Spalanie z ładunkiem 20 ton wychodzi ok 37 L. Czyli pali więcej. Drugi Daf taki sam z tej samej firmy pali mniej.
    davidwild
    Level 14  
    Tak mam davie'go jc. to pisz na priv.