Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ursus C360 - Rozrusznik szybkoobrotowy

piachu1994 15 Nov 2013 13:34 14058 27
    piachu1994
    Level 38  
    Dzień dobry.

Czy rozrusznik szybko obrotowy z Lublina 2.4 D pasuje do Ursusa C-360?

Pozdrawiam, piachu1994
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    Przekłdaniowy też jest do ursusa lecz pewnie inna głowiczka i bendix.
    piachu1994
    Level 38  
    Mogę kupić w okazyjnej cenie taki rozrusznik. Ze względu, że nie spotkałem się wcześniej z takim tematem, dlatego założyłem ten wątek.

EDIT:
    Jest to rozrusznik Magneton o numerze 443 115 142 723, 12V 3kW.
    viper555
    Level 39  
    Wszystko to samo oprócz bendixa lublin ma 9 zębów c-360 ma 11 zębów.P
    piachu1994
    Level 38  
    Rozumiem, a jeżeli bym wymienił bendix na taki jak z tego linku http://xxxxxxxxxxxxxx

Moderated By Błażej:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

nikusert
    Level 40  
    Pytanie do kolegi viper555 całkiem prywatne czy głowiczka pasuje.
    viper555
    Level 39  
    Oczywiście, zanim zakładano przekładniowe był montowany rozrusznik zwykły R-11 z bendixem 9-cio zębnym.P
    nikusert
    Level 40  
    Tak ale R-11 mają przeważnie 11-zębów.
    viper555
    Level 39  
    Nikusert niestety pomyłka bendixy pasują wszystkie natomiast głowica jest perkinsa nie będzie pasował z lublina do c-360 chyba że ma silnik perkinsa.
    nikusert
    Level 40  
    Ja mam w pracy widlaki ,silniki z C330, i zremb z perkinsem .Do perkinsa jest inna głowica i bendix na 10-zębów ,o czy sam wiesz.
  • Helpful post
    viper555
    Level 39  
    Jednak nie pomyłka ponieważ jest taki sam jak R-11 i ma bendix 9 zębów więc głowica musi pasować więc wystarczy tylko zmienić zębatkę. A dokładnie to zamiennik elmota R-11C.P
    piachu1994
    Level 38  
    Czyli w skrócie najlepiej jest założyć głowiczkę 11 zębów i będzie na pewno wszystko w porządku?
  • Helpful post
    viper555
    Level 39  
    Tak powinno pasować.
    piachu1994
    Level 38  
    Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

EDIT:
    Po wymianie bendiksa oraz testach zdam relację z zachowania takiego rozrusznika.
    piachu1994
    Level 38  
    Mam problem. Proszę o poradę jak wymienić te szczotki. Jest to raczej zgrzewane (chodzi mi o połączenie elektryczne).

Pozdrawiam

Ursus C360 - Rozrusznik szybkoobrotowy
    Ursus C360 - Rozrusznik szybkoobrotowy
    nikusert
    Level 40  
    Witam
    To co widać na zdjęciu ,to jeszcze są dość długie ,dlaczego chcesz je wymienić .
    piachu1994
    Level 38  
    Tam, gdzie odbił się flash oraz na przeciwko są one krótkie.
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Wiadomo prędzej ulegają zużyciu szczotki dodatnie.Jeżeli ktoś posiada zgrzewarkę to niewielki problem .Ja stare odrywam ,nowe przykładam w miejce starych ,robię opaskę wokół miejsca przylegania z blaszki miedzianej,i całość lutuję cyną.Jak dotąd taka metoda mnie nie zawiodła.Oczywiście lutownica musi być mocna 400W.
    piachu1994
    Level 38  
    A jeżeli brak lutownicy o mocy 400W? Istnieje jakaś alternatywa?
    ladamaniac
    Level 39  
    Albo lutujesz, trzymając plecionkę szczotki małymi kleszczykami, wtedy nie wciąga cyny, albo zgrzewasz punktowo u jakiegoś blacharza. nie wszędzie podejdziesz zgrzewarką. Polutowane szczotki przy katowaniu rozrusznika mogą się samoistnie rozlutować. Lutownica musi być konkretna ewentualnie może jakiś palnik,ale nie próbowałem nigdy.
    piachu1994
    Level 38  
    Na plecionkę założyć końcówkę/konektor oczko oraz w miejscu zgrzewania przewiercić otwór na śrubkę i to skręcić? Coś podobnego jak jest w rozrusznikach R11?
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Przykręcenie jedynie tak ,jeżeli jest dużo (mięsa)w danym miejscu by wsadzić śrubkę powiedzmy chociaż M4.przy zgrzewaniu trzeba trochę doświadczenia.
    piachu1994
    Level 38  
    Rozumiem, nikusert dziękuję za pomoc.
  • Helpful post
    nikusert
    Level 40  
    Nie ma sprawy :|
    nikusert
    Level 40  
    Wszystko dobrze ,jest tani ,lecz koledze nie jest potrzebny cały szczotkotrzymacz,tylko powiedzmy 2-wie szczotki,lecz na zapas może być.
    piachu1994
    Level 38  
    Witam.

Rozrusznik z Lublina pasuje bez problemu do C-360, kiedy wymienimy zębatkę z 9 na 11 zębów oraz rozwiercimy lub kupimy dedykowaną główkę rozrusznika do Ursusa.

Szczególne podziękowania chciałbym złożyć osobom, które wniosły dużo informacji do tego wątku.

Pozdrawiam
    piachu1994
    Level 38  
    Witam.

Rozrusznik z Lublina pasuje bez problemu do C-360, kiedy wymienimy zębatkę z 9 na 11 zębów oraz rozwiercimy lub kupimy dedykowaną główkę rozrusznika do Ursusa.

Szczególne podziękowania chciałbym złożyć osobom, które wniosły dużo informacji do tego wątku.

Pozdrawiam