Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gumowa rurka od hamulca. W jaki sposób jest połączona z miedzianą rurką?

21 Mar 2005 13:03 1376 7
  • Poziom 21  
    witam
    pękła mi gumowa rurka od hamulca z tylu w lewym kole. Moje pytanie: w jaki sposób jest ona złączona z miedziana rurka?(nie do końca jestem pewien czy to miedziana rurka, w każdym bądź razie ta sztywna rurka która łączy się bezpośrednio ze szczekami) czy ona jest sa skręcane czy jakoś na wcisk? Nie mogę tego rozdzielić żeby zmienić ta rurkę. Samochód to Mazda 323 1,7 D z 1991r
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 22  
    wszystko jest ze soba skrecane.zarowno sztywne rurki jak i te elastyczne.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    jezeli jest to rurka miedziana to male prawdopodobienstwo ze odkrecisz ja gdyz ma ona tedencje do ukrecania sie bo nakretka sie zatnie na miekkim grzybku.
  • Poziom 12  
    Nie kojarze jak to wygląda w Mazdzie, ale większość aut ma przewód elastyczny(ta gumowa...) blokowany w "zamkach" dzięki czemu nie powinien się obracać podczas odkręcania(przewody są razem zkręcone) do tego jeszcze jest zabezpieczenie aby nie wypadł z gniazda....
    A teraz praktyka... zamki nigdy nie trzymają(elastyczny ma możliwość przytrzymania kluczem), zabezpieczenie się rozlatuje, a 50% ludzi (nawet mechaników) ukręci przewód... albo ew. zniszczy kluczem sześciokąt na śrubie... Pozdrawiam. :)
  • Poziom 14  
    i to jest szczera prawda hehe
  • Poziom 39  
    Próbuję sobie przypomnieć jakie rozwiązanie jest w Maździe ale nie bardzo mi to wychodzi. W każdym razie nic rewelacyjnego tam nie było. Coś nie rozumiem z twego tłumaczenia ale owa gietka rurka jest mocowana do cyliderka tzw łącznikiem, który powinien dać się odkręcić natomiast z drugiej strony od pompy hamulcowej skręcona nakrętką z gwintem wewnętrzym. Od strony pompy niestety będzie gorzej ją odkręcić ale jest to możliwe. Należy założyć, że w takim samochodzie rurka metalowa (stalowa) może być skorodowana i łatwa do uszkodzenia. W każdym razie taką pracę należy wykonywać z pewną wprawą. Od tego zależy twoje bezpieczeństwo i to bezpośrednio. I jeszcze informacja mianowicie łącznik jest zabezpieczony przed odkręceniem taką obejmą 12-to kątną, którą należy odgiąć czyli zdjąć z łba (sześciokąta).
  • Poziom 21  
    z odkreceniem juz sobie poradzile,. Rurka miedzniana na szczescie nie pekla
    Pozdrawiam

Dodano po 27 [minuty]:

a jeszcze takie pytanie: czy przy laczeniu wezyka gumowego z reszta nie powinno sie czyms smarowac gwintow zeby uszczelnic? czy wystarczy tylko skrecic?
  • Poziom 14  
    Oczysc gwinty i dokrecaj bez smaru. Tam powinna byc podkładka mosiezna która uszczelnia połaczenie.
    Darek.