Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon a720is - Obiektyw się nie wysuwa.

15 Lis 2013 16:01 2121 6
  • Poziom 18  
    Witam,
    mam problem z moim aparatem i muszę go jak najszybciej naprawić. Dzisiaj upadł mi na ziemię (prawdopodobnie dostał się piasek do obiektywu) i niestety obiektyw nie chce się chować. O ile się wysunie, to już nie może się schować. Próbowałem przedmuchać sprężonym powietrzem szczeliny, ale to tylko pogorszyło sprawę, bo teraz prawie nie chce się cofać, a wcześniej nie chował się na 5mm. Jakiś pomysł, jak wyjąć/rozebrać obiektyw? Albo jakiś sposób na naprawę? Mam przed sobą rozebrany aparat, ale nie wiem jak wyjąć obiektyw aby niczego nie zepsuć.
    Proszę o pomoc!
  • Poziom 19  
    Obiektyw w tych aparatach jest delikatny i dość skomplikowany. żeby dojść do przednich elementów obiektywu, trzeba go rozebrać w mak. Zrób tak jak zaznaczyłem na foto.
    Canon a720is - Obiektyw się nie wysuwa.
  • Poziom 18  
    Niestety nie wiem jak dojść do momentu, żeby widzieć obiektyw od tej strony.. Ile może kosztować taka naprawa w serwisie? Czy trudno znaleźć serwis, który mi to naprawi? Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Serwis drogo. Pisz na PW.
  • Poziom 18  
    Czy mógłby mi ktoś opisać jak wyjąć obiektyw, aby wyczyścić mechanizm?
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Zdaje się że niepotrzebnie uparłeś się żeby tracić czas na bezsensowne działania. Tego typu obiektywu nie rozbierzesz jeśli wszystkie pierścienie nie będą cofnięte do pozycji wyjściowej, inaczej pozostaje tylko rozbiórka siłowa co łączy się ze zniszczeniem co najmniej dwóch pierścieni. Oczywiście jest też możliwość że piasek zablokował tryby przekładni i po zdemontowaniu uszkodzonych trybów pierścienie obiektywu dadzą się złożyć, tylko że uszkodzone tryby też trzeba wymienić więc tak czy inaczej są potrzebne części. Najlepiej nie bawić się w takie szczegóły i wymienić cały obiektyw na sprawny.
  • Poziom 18  
    Oddałem aparat do naprawy. Temat do zamknięcia.