Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B - Wymiana Wysiwtlacza

15 Lis 2013 16:52 5286 7
  • Poziom 2  
    mam Pytanie czy mogę do opla vectry B '98 z silnikiem 1.6 16v zamontować wyświetlacz z wersji z silnikiem 2.0, chodzi mi o tą bardziej rozbudowaną wersję, i czy w przypadku gy się da pokazuje komplet informacji dostępnych na tym wyświetlaczu
  • Poziom 28  
    W przypadku wymiany wyświetlacza z Tid na wyświetlacz typu Mid musisz także wymienić wtyczkę. A dokładnie przelutować odpowiednio przewody. To co będzie wyświetlane na wyświetlaczu zależy od wyposażenia auta w dodatkowe czujniki. W wersji podstawowej możesz liczyć tylko na wskazania chwilowego spalania, średniego spalania, przejechanej drogi, średniej prędkości, ilości kilometrów do przejechania na paliwie, ilości spalonego paliwa, stoper, temperatura, data, czas. Chyba wszystko. Jeżeli zastosujesz wyświetlacz od 2,0 licz się z przekłamaniami. Aby wszystko grało jak należy trzeba przeprogramować 93C46 wsadem od konkretnego modelu. Ważny jest nawet rozmiar ogumienia.
    Zapomniałem dodać że trzeba też zmienić manetkę od wersji z komputerem pokładowym.
  • Poziom 2  
    A orientujesz się może czy do wersji 1.6 montowano mid
  • Poziom 27  
    Potrzebne będzie poza wymianą wtyczki poprowadzenie przewodu z ECU do wyświetlacza i być może przewodów do manetki(nie koniecznie będzie instalacja). MID z 1.8 wskazuje poprawnie spalanie bez przeprogramowywania w poliftowym x16xel, ale z 2.0 bedzie już głupoty pokazywał. Pracy jest na 1 dzień, le na wszelki wypadek zarezerwuj sobie 2 dni, poza tym załatw sobie kogoś z techem, kablem na rs232 albo dobrą lutownicą i programatorem do 93C46. żeby mieć komplet informacji potrzebujesz tez trochę czujników, tj. czujniki klocków, płynu do spryskiwaczy itd. O instalacji do nich której możesz nie mieć nie wspominam.
    Oczywiście jeśli chodzi o MID, a nie BID, CID albo GID bo to już nie taka banalna podmianka...
  • Poziom 28  
    grzywa6 napisał:
    A orientujesz się może czy do wersji 1.6 montowano mid

Dokładnie jak piszą przedmówcy. Mam taki sam silnik i też zakładałem mida od 2.0. Przekłamanie polega na tym że im bardziej ciśniesz w gaz spalanie maleje. Eeprom programowałem sam. Wystarczy prosty program na Dos. Wymieniłem kostkę smd na wersję przewlekaną. Kilka drucików trochę kleju i jest już drugi rok o.k. Na forum Vectra jest obszerny temat jak to zrobić krok po kroku.
  • Poziom 27  
    Wyświetlacza nie trzeba wyjmowac z samochodu do programowania, wystarczy kabel ODB2 na rs232 i prosta aplikacja
  • Poziom 2  
    A jaki program jesli mozna wiedziec