Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirlpool awe 6515/p nie pracuje świeci sie kontrolka 1000 obr wirowania

karol.karol 15 Lis 2013 17:34 2400 4
  • #1 15 Lis 2013 17:34
    karol.karol
    Poziom 2  

witam
    bardzo proszę o odpowiedź na pytanie jaka przyczyna może być nie działającej pralki. Objawy:
    pralka po włączeniu jedynie "buczy" jakby starała sie zacząć pracować ale tylko męczy sie i niec wiecej sie nie dzieje
    ponadto miga tylko kontrolka 1000
    Dziekuję za odpowiedź

0 4
  • #2 15 Lis 2013 17:40
    artiii
    Poziom 15  

po pierwsze to sprawdź czy nie spadł jakiś przewód.jeśli nie jest na gwarancji to ją rozkręć i zobaczy czy wszystko jest wpięte. jeśli masz ja na gwarancji to niestety do serwisu. spróbuj też, pozostawić wyłączoną ją z sieci na co najmniej 24 godziny. jeśli masz możliwość to zobacz czy nie blokuje coś bębna i czy bęben się lekko kręci.

0
  • #3 15 Lis 2013 17:47
    karol.karol
    Poziom 2  

dziękuję za odpowiedź. bębna nic nie blokuje i na pewno żaden kabel sie nie odpiął. Dałam pokrętłem (w akcie desperacji:)) na sam środek, tzn wskazówka nie wskazywała na zaden program po czym dałam na program syntetyczne i ruszyło! przeszło pranie wstępne, teraz jest na zasadniczym i narazie pierze bez zarzutu. pralka niestety juz dawno nie jest na gwarancji. gdyby ktoreś z Państwa miało pomysł co jest przyczyną to bardzo prosze o pomoc bo obawiam sie ze to sie moze powtorzyc
    Dziękuję za dotychczasową pomoc

-1
  • Pomocny post
    #4 15 Lis 2013 22:32
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź szczotki silnika .

0
  • Pomocny post
    #5 16 Lis 2013 09:46
    artiii
    Poziom 15  

jeśli ten problem będzie występował to najprawdopodobniej może być wina programatora. a wymienić programator to lepiej kupić nową pralkę.ja bym jeszcze popatrzył czy gdzieś woda nie dostaje się na przewody i nie robi jakiegoś zwarcia.

0