Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED 40-42'' do ok. 2500 zł

deess 15 Lis 2013 18:47 1188 5
  • #1 15 Lis 2013 18:47
    deess
    Poziom 5  

Witam
    Szukam odpowiedniego dla siebie telewizora:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2 (4x5m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i delikatnie pod kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na szafce (blat 40cm nad podłogą) lub wisieć niewiele wyżej (dolna krawędź TV 60cm nad podłogą). Różnica wysokości niewielka, więc nie powinna mieć wpływu na wybór modelu.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od północnego zachodu, z prawej strony - nigdy na TV słońce nie świeci
    7. Jaki masz obecnie telewizor? monitor z funkcją TV LG 23'' M2352d-pz na matrycy IPS
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi, DLNA, usb, rozsądne zużycie prądu (plazma odpada), dekoder divx,mkv, minimum 2 a najlepiej 3-4 wejścia HDMI
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna cyfrowa i satelita (n-ka)
    10 .Jakie urządzenia? laptop, router, dysk sieciowy (po WiFi przez router), DVD, a w niedalekiej przyszłości napęd BR lub konsola PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową, ale nie jest to warunek konieczny do spełnienia.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy gównie dynamiczne (akcja, Sci-Fi), popularnonaukowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie, ewentualnie YT może być
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w najbliższym czasie nie, ale kiedyś sporadycznie partyjki na PS mogą się zdarzać (jak kupię konsolę).
    16. Preferencje co do marki? nie lubię Samsunga, ale jeśli obiektywnie będzie najlepszy to przeżyję.
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne przełączanie pomiędzy kanałami
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~2500-2600 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? może mieć 3D i jeśli już to raczej aktywne, ale ważniejsza jest dla mnie przede wszystkim jakość obrazu w 2D.

• #3 16 Lis 2013 01:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wreszcie bardzo dobre podejście.
    Do takich potrzeb z matrycą natywną 100Hz - Panasonic 42ET60.
    Lub za dopłatą 42PFL 6008 z ambilightem Philips.

• #4 16 Lis 2013 23:15
    deess
    Poziom 5  

Panel IPS z moim dotychczasowym TV mi odpowiada, tylko podświetlenie nie jest do końca równomierne (krawędziówki tak chyba mają) co przy włączaniu monitora widać, ale już w użytkowaniu nie przeszkadza w ogóle.

Dzięki za wskazówki. Panasonica 42ET60 rozważałem przed założeniem tego tematu, trudno go przeoczyć skoro przewija się przez tematy bardzo często ;).
    Ambilight w Philipsie jest wart dopłaty ~400 zł?

Jeszcze jedna prośba: jaki model TV do oczekiwań jak w pierwszym poście ale do kwoty 2000 zł? Rozważam dwie możliwości: dobry TV teraz, kino z BR lub PS4 później, albo tańszy TV i znacznie wcześniej BR/PS4.

• #5 17 Lis 2013 01:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 22 Lis 2013 12:59
    Paweł1355
    Poziom 19  

Też tak mam . Kupiłem TV z Ambilight i nie kupię innego bez tej funkcji.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson