Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Vento 1,9 TD (75km) - niebieski dym z tłumika, nierówne obroty

15 Nov 2013 19:36 2829 2
 • Level 2  
  Witam,

  Posiadam VW Vento 1,9 TD (75km). Przechodząc do sedna sprawy. Ostatnio jadąc samochodem zauważyłem, że samochód głośniej pracuje i czułem spaliny w wewnątrz auta. Wysiadłem z samochodu i usłyszałem dziwny dźwięk jakby uderzał metal o metal oraz głośniej pracujący silnik. Pomyślałem, że znów mam dziurę przy katalizatorze i trzeba będzie spawać. Następnego dnia wsiadłem do samochodu, odpalam przy włączonym ssaniu. Samochód ruszył i dojechałem do pracy. Po 15 minutach wsiadłem do Vento próbuje go odpalić a tu rozrusznik kręci a silnik nie odpala. Włączyłem ssanie i samochód odpalił. przejechałem 100 metrów wyłączyłem ssanie i dojechałem do celu. Wrzuciłem bieg jałowy i zauważyłem, ze samochód nie równo pracuje bez ssania i bez dodawania gazu (silnik oczywiście ciepły). Zacząłem go testować. i doszedłem do następujących wniosków:
  - Jak silnik jest zimny i próbuje go odpalić to tylko ze ssaniem odpala, ale silnik nie równo pracuje, jak się ssanie wyłączę to silnik gaśnie.
  - Jak silnik jest ciepły to odpala tylko ze ssaniem po jego wyłączeniu obroty spadają do poniżej tysiąca i silnik nierówno pracuje.
  - Jeśli silnik jest ciepły i pracuje bez ssania i dodam gazu to z wydechu wychodzi niebieski dym . Jak puszcze gaz to obroty spadają do około 500, silnik lekko się zadławi tak jakby paliwa mu zabrakło i obroty podnoszą się do około 1 tyś. Silnik dalej nierówno pracuje.
  - podczas jazy samochodem delikatnie szarpie jak próbuje trzymać obroty na równym poziomie.
  - Jak silnik jest zimny i próbuje go odpalić to również kopci na niebiesko.
  - samochód trochę więcej pali(możne to być spowodowane, że teraz częściej jeżdżę na ssaniu)

  Dzwoniłem do mechanika, z zapytaniem czy dziura przy katalizatorze może spowodować takie problemu powiedział, że to możliwe i tyle. Proszę o pomoc lub wskazówki co możne być nie tak. Wątpię że dziura przy katalizatorze może coś takie spowodować dlatego tutaj opisałem swój problem. Ogólnie to ja sam nie wiem czy jest ta dziura przy katalizatorze bo samochód nie stał jeszcze na kanale. Czytałem na forum, ze jak silnik nierówno pracuje i jest niebieski dym to możne być rozrząd.

  Dzięki za pomoc i wskazówki.
 • TermopastyTermopasty
 • Conditionally unlocked
  Sprawdz; układ paliwowy-szczelność,filtr paliwa był wymieniany?Następnie rozrząd
 • Level 2  
  Witam,

  Kwestia wyjaśniona, rozrząd był przestawiony. Dzięki na pomoc.

  Pozdrawiam.