Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór młotowiertarki (500zł)

15 Lis 2013 19:53 2964 16
  • Poziom 17  
    Witam,
    Zamierzam kupić młotowiertarkę w granicach 500zł. Przejrzałem oferty i ze względu na cenę wytypowałem 3 modele i o nich chciałbym się poradzić:

Makita HR2450 780W
    Hitachi DH24PC3 800W
    AEG KH 24 E 720W

Zastosowanie do prac domowych wiercenie z udarem, lekkie kucie.
    Trochę opinii znalazłem i zarówno Hitachi jak Makita są bardzo chwalone, opinii o AEG nie znalazłem. Naprawdę nie wiem którą mam wybrać.
    Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Kup Makitę i napewno będziesz zadowolony. Serwis tej firmy też jest rozbudowany i z naprawą wrazie czego nie będziesz miał problemu.
  • Poziom 17  
    AEG mogę złapać najtaniej bo za 467zł jestem ciekaw czy warta jest mojej uwagi. Producent daje 3 lata gwarancji.
  • Poziom 39  
    Sedac napisał:
    Kup Makitę i napewno będziesz zadowolony. Serwis tej firmy też jest rozbudowany i z naprawą wrazie czego nie będziesz miał problemu.

Heh. Dobra reklama :-) Ale myślę że kolega chce kupić wiertarkę do pracy a nie do serwisowania jej :-) A co do Hitachi to teraz jest ten model na promocji w "Liroy-Marlen".
  • Poziom 17  
    Niestety ale w moim mieście nie ma tego sklepu :) Hitachi mam możliwość kupić za 530zł.
  • Poziom 16  
    Mam Makitę HR 2470 z której jestem zadowolony, więc piszę jak jest. Na temat Hitachi są różne opinie. Aeg to bardzo dobra firma, ale serwis nie ma dobrej opini. Nie zgadzam się z excray, żeby nie patrzeć na serwis bo nawet najlepszy sprzęt kiedyś się zepsuje.
  • Poziom 39  
    Sedac napisał:
    Mam Makitę HR 2470 z której jestem zadowolony, więc piszę jak jest. Na temat Hitachi są różne opinie. Aeg to bardzo dobra firma, ale serwis nie ma dobrej opini. Nie zgadzam się z excray, żeby nie patrzeć na serwis bo nawet najlepszy sprzęt kiedyś się zepsuje.

Masz rację. Ja się nie śmieję ani z serwisu ani z Makity tylko z tego że Twoja wypowiedź była wybitnie nie marketingowa :-) Jakbym był kupującym to następne moje pytanie byłoby "A co? Tak często się psują?" :-)
  • Poziom 16  
    Faktycznie tak to napisałem. Mój błąd. Do domu to pewnie i Graphite by wystarczyło a zakup Makity czy też Hitachi będzie zakupem na lata.
  • Poziom 38  
    Sedac napisał:
    Faktycznie tak to napisałem. Mój błąd. Do domu to pewnie i Graphite by wystarczyło a zakup Makity czy też Hitachi będzie zakupem na lata.

Mam Graphite od 3 lat. Wybudowany dom i olbrzymią halę produkcyjną. Uważam ten sprzęt za wystarczający do takich zastosować. Co prawda wiercenia dużo nie było ale bardzo dużo kłucia. Modelu nie powiem tyle że mój jest na SDS MAX i aby robić coś mniejszymi i w normalnej cenie wiertłami SDS+ musiałem dokupić adapter. Młot kupiłem głównie do kucia ścian fundamentowych. Na własny użytek aż nadto. Jedyny minus to ciężar i trochę przekracza Twój budżet.
  • Poziom 13  
    janek1815 napisał:
    Sedac napisał:

Mam Graphite od 3 lat. Wybudowany dom i olbrzymią halę produkcyjną. Uważam ten sprzęt za wystarczający do takich zastosować. Co prawda wiercenia dużo nie było ale bardzo dużo kłucia. Modelu nie powiem tyle że mój jest na SDS MAX i aby robić coś mniejszymi i w normalnej cenie wiertłami SDS+ musiałem dokupić adapter. Młot kupiłem głównie do kucia ścian fundamentowych. Na własny użytek aż nadto. Jedyny minus to ciężar i trochę przekracza Twój budżet.

Janku,
    Po pierwsze, cieszę się, że jesteś zadowolony z GRAPHITE :)
    Co do modelu, to po tym co piszesz przypuszczam, że urządzenie, które posiadasz to nie młotowiertarka a młot udarowy i to o znacznie większej mocy niż te, które rozważa Wojtek_92. Młotowiertaki GRAPHITE o podobnej mocy spokojnie zmieszczą się w proponowanym przedziale cenowym :) Nie chcę polecać konkretnych modeli żeby nie robić na forum reklamy, ale jeśli autor jest zainteresowany naszymi młotowertarkami to oczywiście mogę coś poradzić już w prywatnej rozmowie – zapraszam wtedy na expert(malpa)grupatopex.com.

Pozdrawiam,
    Marcin
  • Poziom 39  
    Wow! Nie wiedziałem że TOPEX ma swojego przedstawiciela na forum :-) To ja przy okazji pochwalę gwintowniki TOPEX. Używam takich od kilku lat i chyba jako jedyne jeszcze mi się nie połamały mimo częstych zabaw z kwasówką. Pozdrawiam :-)
  • Poziom 11  
    Hitachi albo Makita i sprzęt na pewno posłuży lata. excray serwis akurat dobra rzecz, sprzęt w tej cenie nie jest specjalnie awaryjny, ale jakiś tam procent jednak podczas tych dwóch lat zaliczy awarię niezależnie od producenta.
  • Poziom 39  
    mortor napisał:
    excray serwis akurat dobra rzecz, sprzęt w tej cenie nie jest specjalnie awaryjny, ale jakiś tam procent jednak podczas tych dwóch lat zaliczy awarię niezależnie od producenta.

Kolego masz jakiś problem ze zrozumieniem słowa pisanego? Przeczytaj uważnie #7 post
  • Poziom 16  
    Będąc wczoraj na Dniach Bohatera w hipermarkecie LM kupiłem Graphite 58G858. Kosztował 349 zeta. Chciałem młotek udarowy do skuwania płytek i podkuwania z pionowym silnikiem. Makitę będę używał tylko do wiercenia
  • Poziom 17  
    Witam,
    Zdecydowałem się na zakup młotowiertarki Hitachi dh24pc3, mam nadzieję że się nie zawiodę na tym sprzęcie.
    Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję.
  • Poziom 27  
    Trochę z opóźnieniem, ale lepiej późno...
    Używałem Makity 2450 przez lata jako instalator. Podłączyłem nią setki ludzi i jedyną rzeczą, którą musiałem serwisować to szczotki. Poza tym będę musiał wymienić uszczelniacz, bo trochę smaru wychodzi. Poza tym rewelacja.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Polecam Graphite 58G865. Mam od 2 lat. Przetrzymała remont całego domu łącznie z skuwaniem podłogi. Do tego była wielokrotnie używana u znajomych. Kiedyś ktoś mi polecił ten model i nie żałuje.