Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mutlimedia - Download spada zawsze do 6mb tylko na laptopie

15 Lis 2013 20:43 1203 9
  • Poziom 7  
    Witam, posiadam internet z Multimedia Polska, modem podłączony jest do routera Linksys WRTU 54G-TM, który połączony jest kablem do pc a sam łącze się przez wifi na laptopie. Umowę mam podpisaną na internet 30Mb i zasadzie taka jest, problem w tym, że czasami sprawdzę u siebie prędkość to zawsze jest 6Mb (w tym samym czasie sprawdzam na smartphonie i jest te 20+) a wystarczy, że zresetuje połączenie i wraca do tych 30Mb żeby po czasie znowu spaść do 6... Problem zdecydowanie u mnie w laptopie tylko, czy to kwestia ustawień? Acer 6935G, win 7. Proszę o pomoc.
  • PCBway
  • Poziom 14  
    Sprawdź, czy pomoże zmiana ustawienia w zakładce Wireless -> Advanced Wireless Settings -> Basic Rate z "Default" na "24Mbps"
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Mam tam tylko do wyboru 1-2Mbps, default i All . Zmiana na All nie pomogła.
  • Poziom 14  
    A co masz wybrane w ustawieniu Wireless Network Mode?
    Wg. mnie powinno być "G-Only" i wtedy na liście powinien być możliwy wybór 24Mbps
  • Poziom 7  
    Miałem ustawione Mixed, zmieniłem na G-Only i Basic Rate na 24Mbps, ale nie pomogło :(
  • Poziom 7  
    Tak się zastanawiałem, czy karta sieciowa w laptopie Intel Wifi Link 5100 AGN uciągnie większego neta niż 20mb?
  • Poziom 14  
    Skoro tak, to dlaczego autor wątku napisał:
    PogoHipis napisał:
    zresetuje połączenie i wraca do tych 30Mb żeby po czasie znowu spaść do 6...

Oznaczałoby to, że jednak działa na tych 30Mbps
    No chyba, że autor nie do końca dokładnie to sprawdził...
  • Poziom 7  
    Faktycznie źle się określiłem, na laptopie nigdy nie widziałem większej prędkości niż 20-22Mb (30Mb chodziło mi, że od dostawcy tyle powinno być)
  • Moderator - Sieci, Internet
    PogoHipis napisał:
    na laptopie nigdy nie widziałem większej prędkości niż 20-22Mb

I praktycznie w standardzie 802.11g więcej nie będzie.
  • Poziom 7  
    Zmieniłem router na Tp-linka ze standardem n i leci non stop 30Mb :)