Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 307 - kalibracja kluczyka

dawid1280 15 Lis 2013 20:57 3936 5
  • #1 15 Lis 2013 20:57
    dawid1280
    Poziom 9  

Witam serdecznie, niedawno kupilem peugeot'a 307 hathback 2005r 1,4 benzyna, niestety wszystkie kluczyki jakie otrzymalem byly w delikatnie mowiac fatalnym stanie, dzialalo tylko jedno radio i to trzeba bardzo mocno zgniesc kluczyk, w srodku wszystko wyglada dobrze i nie mam pojecia w czym klopot, pozostale 2 radia nie dzialaja i kiedy probuje jedyn z tych 2 odpalic samochod to niestety nie moge i pokazyje mi blad "antitheft fault"
    probowalem synchronizacji kluczykow tzn na zaplonie 10s ryglowanie itd niestety bez skutku, czytalem ze kluczyk musi byc polaczony z autem niestety nie wiem jak to zrobic. bede wdzieczny za kazda pomoc

pozdrawiam

0 5
  • #2 15 Lis 2013 21:33
    gzresieknysa
    Poziom 20  

Tester prawdę Ci powie!
    Piloty pewnie da się zregenerować , i zsynchronizować ,ale tylko te na których auto paliło i były dopisane po programowaniu transponderów.

0
  • #3 15 Lis 2013 21:34
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie przypiszesz w ten sposób kluczyków do auta.
    Tak się programuje piloty o ile one były wcześniej zakodowane do tego auta. Pilot nie ma nic do odpalania. Jeżeli nie odpala na tych kluczykach to może one nie są od tego auta.
    To są zwykłe kluczyki czy scyzoryki?

0
  • #4 17 Lis 2013 19:42
    dawid1280
    Poziom 9  

a wiec tak, jest to scyzoryk i co do odpalania to jednak pilot cos ma z tym wspolnego bo kiedy probuje odpalic samym kluczykiem (tylko metalowa czescia) bez zblizonego radia to poprostu nie moge musze zblizyc radio (tylko jedno pozwala na odpalenie auta, to ktore bardzo zadko dziala)

a co do testera to czego mam dokladnie szukac?? przepraszam ale jestem laikiem w temacie

0
  • #5 17 Lis 2013 20:02
    autoas
    Poziom 41  

dawid1280 napisał:
    przepraszam ale jestem laikiem w temacie

No to mamy już odpowiedź,...a teraz oddaj auto do porządnego warsztatu lub serwisu...

0
  • #6 18 Lis 2013 08:32
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Mistrzu mylisz pilota z immo.
    W obudowie pilota masz transponder i nadajnik radiowy do centralnego zamka.
    Możesz odpalać auto bez działającego pilota nawet gdy jest on z innego auta, nie odpalisz jednak auta gdy płytka pilota będzie zbyt daleko od stacyjki lub gdy transponder który jest w obudowie pilota (na płytce pilota) będzie nie wpisany do BSI.
    Można dodać używany kluczyk scyzoryk do auta i wtedy ono będzie odpalało na nim ale nie będzie działał zamek z tego pilota.
    W Twoim przypadku nie wiemy czy pozostałe kluczyki są wpisane do BSI.

0