Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMega128 - Kłopoty z JTAG ICE II

21 Mar 2005 13:44 3209 10
  • Poziom 19  
    Witam, kupiłem w firmie PROPOX.com zestaw, płytkę o oznaczeniu MMmega01 i programator JTAGICE, połączyłem ze sobą i przy prubie kontaktu z Procesorem otrzymuje z AVRStudio następujący komunikat:

"The OCD JTAG adapter was detected, but the target device did not return a valid JTAG ID"

Wie ktoś może co jest nie tak ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A jest to oryginalny ICE?
    Wersja AVRStudio ? Jaki procesor ? Powróżyć ? ;)
    Pozdr. Light-I
  • Poziom 19  
    Nie jest to orginalny ICE, jest to wersja firmy PROPOX.com.
    Wersja AVRStudio 4.10.356
    Procesor ATMega128
  • Poziom 19  
    Korespondencja z firmą PROPOX jest w toku, lecz mnie zależy na czasie i myślałem że może ktoś z was ma taki system i miał podobne problemy, więc znałby już ich rozwiązanie.
    Ja mam podobny JTAG, wykonany tak samo jak ten z Propoxu i nie mam takich problemów, a próbowałeś z innym prockiem? Może jest jakiś głupi błąd na płytce?

No i czy ATmega nie ma wyłączonego Jtaga i OCD
  • Poziom 19  
    A masz może schemat tego twojego ? Może porównam ?
    >Ja mam podobny JTAG, wykonany tak samo jak ten z Propoxu i nie >mam takich problemów, a próbowałeś z innym prockiem? Może jest >jakiś głupi błąd na płytce?

Nie wiem, a jak to sprawdzić ?
    >No i czy ATmega nie ma wyłączonego Jtaga i OCD
    mag32 napisał:

Nie wiem, a jak to sprawdzić ?
    >No i czy ATmega nie ma wyłączonego Jtaga i OCD

Od tego są odpowiednie bity konfiguracyjne (fusebits), które kazdy szanujacy sie program od ładowania pamięci mikrokontrolera powinen potrafić obsłuzyć.
    Poza tym Zasada nr 1 : Czytaj "Przyjazną" Dokumentację Producenta (RTFM). Jak przeczytasz bedziesz wiedział więcej niżbyś zadał nam "100 pytań do...". ;)
    http://www.atmel.com/dyn/products/datasheets.asp?family_id=607
    Pozdr. LightI
    Dokładnego schamtu nie mam, ale te Jtagi wyglądają tak:

RS232>MAX232>ATMEGA16(162)>(bufor 74*244 czasami)>JTAG

I uwierz mi, nawet na pająku to działa niezawodnie, podejżewam że problem tkwi w docelowym układzie i jest dość błahy, obstawiam na niepodłączoną którąść z lini (pewnie zimny lut)

Jak chcesz sprawdzić sam emulator, to podłącz linie VTG (pin 4 gniazda JTAG) do zasilania procesora emulatora, wtedy emulator wykryje ciekawe rzeczy :)
  • Poziom 19  
    Witam. Problem został rozwiązany. Okazuje się, że firma Propox w układzie tym ustawia bity z wyłączeniem interfejsu JTag a także, kabel dołączony do programatora nie pasuje do wejścia zaimplementowanego na płytce MMEga01 gdyż jest tam tylko wyprowadzony interfejs UART nie ma pinów dla JTag`a. Jeśli chcemy podłączyć JTAG należy podpiąć się pod szynę B płytki MMEga01 pod przeznaczone do tego piny. Opis jest w dokumentacji MMegao1 oraz samego mikrokontrolera ATMega128. z tym,że należy najpierw podłączyć się pod UART i ustawić bity tak by włączyć interfejs JTag.