Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dymi w czasie jazdy. Nissan Sunny 2.0 Diesel.

silver_x 21 Mar 2005 14:04 2379 11
    silver_x
    Level 16  
    Mam problem z Nissanem Sunny 2.0 Dieselek. W czasie jazdy na zimnym silniku zaczyna szrpać i w tym samym momencie zaczyna mocno dymić z rury poczym gaścnie! Po odpaleniu znowu chodzi normalenie do czasu aby za chwilę zrobić znowyu to samo
    Nie jest to przyczyna paliwa. Wtrykiwacze? Pompa? Uszczelka?
    czapajew
    Level 22  
    Witam
    Ja stawiałbym na wtryskiwacze, po tym jak pisze o dymieniu i spadku mocy.
    xawier
    Level 29  
    Raczej pompa ale to nie tania impreza. Niektóre sie regeneruje. Jest taniej.
    mczapski
    Level 39  
    Może nie jest jescze tak źle jak sugerują przedmówcy. Otóż podejrzewam nieszczelność instalacji paliwowej (zaciąga powietrze). Jako złośliwy i trudny do wykrycia jest moment kiedy koroduje fitr paliwa (obudowa). Nieszczelność trudna do wykrycia ale wpływa na zapowietrzanie instalacji.
    silver_x
    Level 16  
    Sa takie specyfiki do czyszczenia wtryskiwaczy, czy ktoś to stosował?
    tajnygelo
    Level 14  
    ja stawiam na wtryski 2 dni temu miałem to samo w astrze 1,7D tez rano nierówno chodził niemiał mocy przydymiał fakt że nie gasł ale niemogłem jej odpalic juz przy -2c i tez myślałem że to pompa ale zaczełem remont od wtrysków i jak sie okazało 2 z 4 lały a nastempne 2 były juz też cienkie wienc wymieniłem końcówki na wszystkich wtryskach i wszystkie usterki o których pisałem zgineły pozdro.
    silver_x
    Level 16  
    Wczoraj wylałem wode z filtra paliwa i dzisiaj zrobiłem trasę 100Km.
    Tak mysle może to woda zamarznięta w układzie zaczyna rozmarzac i dlatego dymi i szarpie?
    silver_x
    Level 16  
    Nie jak przygazuje nic nie kopci,
    Nie mam pojęcia co to jest moze woda w baku tam siedzi
    qbapascal
    Level 11  
    ja mam mitsu colta diesla 1,8 i mam podobne objawy znaczy sie dymi ostro na czarno...... mechanicy powiedzlei ze wina wtryskow..ze wymiana....mnie czeka....jeden wtrysk do japonca okolo 100zł :| razy 4, inny mechanior powiedział mi o regeneracji wtryskow.....co jest 10razy tansze....i chyba na t osie zdecyduje....auto....jest lekkie ma raptem 60km...a jakos wolno jezdzi...wydaje mi sie ze jest spadek mocy..znaczny poza tym..troche mi spala.....bo gdzies z8 Lna 100 tylko ze ja nie zaluje...gazu....przy podlodze...
    silver_x
    Level 16  
    Witam
    przyczyna broblemów była nieszczelna pompa wtryskowa ( łapała lewe powietrze ). Po wymianie uszczelek problem znikł