Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer5710Z - Nie uruchamia się

16 Nov 2013 15:42 996 1
  • Level 31  
    Cześć wszystkim
    Tym razem dobry kolega wcisną mi tego Acera po serwisie z objawem - nie widzi dysku, nie działają USB, nie dali se z tym rady no i mam płytę na stole, wymieniony SB NH82801GBM((używka) i dalej to samo, przy ładowaniu miniXP z nagrywarki wyskakuje blue screen z błędem, bez dysku ładuje się miniXP ale nie działają USB
    RAM podmieniony reset CMOS zrobiony, procek nie, na złączu dysku i USB jest +5V, nie wiem w której kości U4 24C64, czy U27 przy KBC znajduje się właściwy BIOS i co jest w tej drugiej (wsad dla KBC?) ,płyta JDW50 LA-3771P REV.1A, może wiecie czy programator EZP2010 obsługuje takie kości 24C64 i prośba o pomoc w naprawie może tym razem się uda Acer5710Z - Nie uruchamia się

Dodano po 3 [godziny] 18 [minuty]:

Acer5710Z - Nie uruchamia się

Bios wgrany nowy niestety sytuacja bez zmian, wygląda mi na to że znajduje się w kości U27 MX25L8005 1MB, tylko mnie zastanawia bo tak kość ma pojemność 1MB a plik bajtów: 1 052 038, taka była wlutowana nie wiem czy taka ma być, niestety brak schematu tej płyty, jakby ktoś miał to byłbym wdzięczny, zauważyłem jeszcze coś, przy starcie płyty Bios wyświetla konflikty jak na zdjęciu, odpięte wszystkie karty, tylko jest wkładana grafika, na razie brak pomysłów co może stanowić problem prośba o podpowiedź
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 31  
    Hej Wam
    Po zakulowaniu i wlutowaniu drugiego SB sytuacja jest taka: z podpiętym dyskiem ładuje się minixp z cd i w pewnym momencie wywala blue screna z błędem a gparted nawet bez dysku nie chce się załadować, a przy próbie instalacji xp ze sterownikami sata wyświetla brak dysku, dysk widoczny w Biosie, co może powodować taki problem może wiecie dołączam zdjęcia może coś wyjaśnią z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź

Acer5710Z - Nie uruchamia się Acer5710Z - Nie uruchamia się Acer5710Z - Nie uruchamia się