Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Daewoo matiz - Kasujące się stacje

qbass01 16 Nov 2013 13:29 1500 3
    qbass01
    Level 12  
    Witam. W swoim mietku mam problem z kasującymi się stacjami w radiu. Radio to Sony XR-5890R. W kostce odpowiadającej za zasilanie radia są 4 przewody: czerwony, żółty, niebieski i jeszcze jeden chyba czarny( koloru dokładnie nie pamiętam a nie mam teraz dostępu do samochodu żeby sprawdzić). Wszystkie kable są podłączone kolorami, oprócz niebieskiego który nie jest podłączony z żadnym kablem. Moje pytanie brzmi który kabel w kostce jest odpowiedzialny za pamięć radia i co zrobić aby doprowadzić do niego napięcie? Dodam jeszcze że od strony samochodu są 2 kable czarny i brązowy które nie są połączone z żadnymi przewodami od kostek.
    qbass01
    Level 12  
    Rozwiązane pomogła zamiana kabelków od zasilania(gdzie prąd był cały czas) i od pamięci(gdzie prąd pojawiał się po przekręceniu kluczyka w stacyjce). Teraz stacje się nie kasują, wszystko działa poprawnie, a także ustawienia są zachowane. Czy ktoś mi może powiedzieć czy taka zamiana nie spowoduje nadmiernego obciążenia akumulatora i czy nie doprowadzi do jego rozładowania?
    excray
    Level 40  
    Jeśli miałby się rozładowywać to przy poprzednim podłączeniu które było błędne. Więcej prądu traci się przez samowyładowanie akumulatora aniżeli pobiera podtrzymanie pamięci w radiu.