Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone4 - Wymiana przedniej kamery

zepter 16 Lis 2013 16:41 3612 7
  • #1 16 Lis 2013 16:41
    zepter
    Poziom 15  

Witam . U syna w telefonie nie działa przednia kamera(robi się czarny ekran podobno) .Nie wiem co się stało bo tak już było jak go dostał .Na aukcji w internecie można kupić kamerkę z kilkanaście złotych.Przy niektórych aukcjach jest napisane ,że oryginał . Czy faktycznie są to oryginalne kamery a jeżeli nie to czy warto na taką wymienić .Czy może są z takimi podróbkami problemy.

0 7
  • #2 16 Lis 2013 17:32
    grubas
    Poziom 40  

Z podróbami w większości przypadków jest problem, a tą którą chcesz kupić jest na pewno podróbą.
    Nie musi być to wina kamerki.
    Oddaj do serwisu.

0
  • #3 16 Lis 2013 18:53
    zepter
    Poziom 15  

A gdzie można kupić oryginalną kamerę? Są jeszcze na aukcjach internetowych używane podobno oryginalne. Czy warto taką się zainteresować?

0
  • #4 17 Lis 2013 16:15
    czarny244
    Poziom 27  

Jak jest używana z demontażu telefonu przez serwisy to napewno oryginał tak samo jak z lcd czy dotykiem.

0
  • #5 17 Lis 2013 20:48
    kamil2665
    Poziom 9  

Sam ostatnio zakupiłem kamerkę na aukcji , z zewnątrz po przysłaniu była identyczna , ale po zamontowaniu i porównaniu z innym telefonem gdzie była oryginalna, była znaczna różnica, a sprzedający twierdził że oryginalna

0
  • #6 17 Lis 2013 21:43
    zepter
    Poziom 15  

Panowie wielkie dzięki . Rozejrzę się za oryginalną .Z drugiej strony ta przednia jest i tak nie używana chodzi mi o to ,że by tylko działała .Po czym można poznać ,że kamera to oryginał .Na akcji są dostępne u dwóch sprzedawców .
    I jeszcze jedna sprawa siateczki od głośnika i mikrofonu tez bym chciał wymienić .Czy one są klejone do korpusu obudowy.

0
  • #7 02 Mar 2014 19:44
    Brzymeq
    Poziom 32  

Teraz na allegro panuje taka moda że wszystko jest sprzedawane jako oryginały. I ludzie w to wierzą, tak więc najlepiej odróżnić przymierzając jedną do drugiej.

Andrzejkl Odkręcasz tylnią klapkę, wykręcasz wszystkie śrubki, demontujesz płytę główną i masz przedni aparat jak na widelcu.

0
  • #8 13 Maj 2014 16:01
    zepter
    Poziom 15  

Podsumowując mój problem . Kamerka wymieniona , ale nie obyło się bez problemów . Kamerka zakupiona w pewnej warszawskiej hurtowni . Po przyjściu do domu rozłożeniu telefonu na części pierwsze kamerka nie pasuje . problemem okazała się źle odlana obudowa kamerki . Wymieniona na drugą . Ta nie łapała ostrości .Wymiana na trzecią ta działa bez zarzutu .Ogólnie to miałem pecha , straszny chłam zamawiają w tej hurtowni .Ale koniec końców wszystko jest w porządku z telefonem . Temat można zamknąć .
    Tu http://www.ifixit.com/Guide/iPhone+4+Rear+Camera+Replacement/3142
    jest pokazane jak wymienić kamerkę .

0