Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres do kawy automatyczny do około 1300zł

shaadar 16 Lis 2013 17:07 19221 33
  • #1 16 Lis 2013 17:07
    shaadar
    Poziom 6  

Witam, szukam na prezent rodzicom ekspresu do kawy. Ekspres najlepiej jeśli będzie w pełni automatyczny. Z funkcjami robienia kawy espresso, jak i latte czy cappuccino.
    Szukam czegoś hmmm łatwego w użytkowaniu i konserwowaniu :) i zarazem mało awaryjnego. Ważne, też aby można było zmieścić kubek do nalania kawy. A nie maluteńką filiżaneczkę.

Cena do 1300zł. Ekspres obowiązkowo musi posiadać młynek.
    Na razie szperam po internecie i znalazłem takie modele:
    Saeco Odea Giro Plus
    Saeco Intelia Focus HD 8751/19
    Ekspres KRUPS EA8000
    SIEMENS TK53009
    Nivona CafeRomatica 605
    Nivona 626 CafeRomatica A może ten model cena około 1500zł ale po opiniach wydaje się najlepszy?
    Ważne też, aby serwis był dobry i najlepiej dostępny w Lublinie :) Chociaż, to tylko dodatkowa taka myśl.

Co możecie polecić? W skrócie ekspres automatyczny do około 1300zł prosty w obsłudze.

0 29
  • #2 16 Lis 2013 23:14
    cafedomino
    Poziom 19  

Pierwszy: prostu nieskomplikowanu, wada wszystkie komunikaty oparte na jednej kontrolce "czerwony wykrzyknik" często wkurza, brak możliwości czyszczenia obwodu kawy tabletką co po jakimś czasie powoduje zapychanie sita górnego co wróży rychłą śmierć pompy (oczywiście po gwarancji pada chyba że będziesz odkręcał sito i je czyścił). Drugi: godny uwagi, chcesz by robił latte, cappucicno jeśli weżmiesz model z spieniaczem który sam zaciąga mleko z pojemnika to efekt końcowy super cena 1600zł. Trzeci: ładny bo mały ale jak coś walnie to klękasz w serwisie. Ekspres zbudowany modułowo, jak padnie np. czujnik temperatury bojlera to nie kupisz go samego tylko z bojlerem za 600zł. Zacznie przeciekać nie ma uszczelek cały zespół tłoka, wszystko jest oparte na ciśnieniu wody brak części mechanicznych ekspres zgodnie ze zaleceniem serwisu musi pracować z filtrem wody 70zł sztuka. Czwarty: niewiele moge powiedzieć naprawiałem może z 4 sztuki przez 8 lat działalności zawsze ten sam problem zawór doprowadzający wode do bloku zaparzającego 85zł. Wada serwis scentralizowany Warszawa i Łódz- to już problem po gwarancji.Nivona-chamska kopia Simensa od obudowy aż po środek. Nieoszukując się nikt od nowa nię będzie wymyślał koła czy to Saeco , Jura, Simens, Nivona każdy wykorzystuje sprawdzone rozwiązania ma parzyć "dobrą kawe" płacisz za bajery i udogodnienia na które tak bardzo jesteśmy łasi jako konsumeci. Więc decyzja nalerzy do Ciebie bo wszystko jest pięknie gdy jest objęte gwarancją.

0
  • #3 17 Lis 2013 00:15
    shaadar
    Poziom 6  

czyli tak na prawdę został Saeco Intelia Focus HD 8751/19 Siemiens i Nivona. Popatrzę cenowo jak z serwisem i coś w końcu wybiorę. I sprawdzę jak z cenami odkamieniaczy filtrów itd

Dziękuje ślicznie za wyczerpującą odpowiedź :)

cafedomino napisał:
    Drugi: godny uwagi, chcesz by robił latte, cappucicno jeśli weżmiesz model z spieniaczem który sam zaciąga mleko z pojemnika to efekt końcowy super cena 1600zł. .

Który to model dokładnie?

0
  • #4 17 Lis 2013 00:46
    cafedomino
    Poziom 19  

Ja bym wolał Saeco z ale z spieniaczem co sam zaciąga mleko niestety co do serwisu jednych i drugim w większości autoryzacje dostają naprawiacze żelazk, pralek i odkurzaczy pozostawia wiele do pobożnego życzenia.

Dodano po 22 [minuty]:

Saeco Intelia Class HD8752/49 poszukaj tańszej wersji w kolorze czarnym.

-1
  • #5 17 Lis 2013 00:49
    shaadar
    Poziom 6  

Dziękuje ślicznie będę szukał.

0
  • #6 19 Lis 2013 15:53
    Józef Ornatowski
    Poziom 12  

Witam.
    Jeśli do ok. 1300zł to jedynie polecam Jura E10, E20 lub E25 lub Jura E80/85 lub Jura C5. Każdy może moieć cappucinator do zaciąganie mleka lub końcówkę do late. Nie polecam chyńszczyzny Saeco, AEG, Delonghi czy Krups. Tylko Jura

0
  • #7 25 Lis 2013 11:35
    Drogon
    Poziom 10  

Józef Ornatowski napisał:
    Witam.
    Jeśli do ok. 1300zł to jedynie polecam Jura E10, E20 lub E25 lub Jura E80/85 lub Jura C5. Każdy może moieć cappucinator do zaciąganie mleka lub końcówkę do late. Nie polecam chyńszczyzny Saeco, AEG, Delonghi czy Krups. Tylko Jura

hehe, nie wiem skąd masz tak dziwne informacje... Saeco to włoski sprzęt z bardzo długą tradycją, a z tego co przeczytałem Jura produkcję swoich ekspresów rozpoczęła dopiero w 1980 ;) Co do tej Intelii, to bardzo dobry ekspres, moi znajomi kiedyś kupili i do tej pory im służy.

0
  • #8 25 Lis 2013 17:25
    Józef Ornatowski
    Poziom 12  

Od wielu lat jestem serwisantem ekspresów i faktycznie Saeco kiedyś miało jakąś tam renomę ale gdzieś w XX stuleciu produkcja przeniesiona została na wschód i niestety jest jak jest. Saeco przejęło również taką super firmę jak Gaggia i ten sam problem. Np Gaggia Classic stara, a obecnie sprzedawana to niebo i ziemia. Wracając do Jury, może jest to młoda / 1931 rok / firma ale wszystko robione jest w Szwajcarii i ekspres z 1998 roku poza zmianami co oczywiste technologicznymi jest tej samej / czyt. super / jakości.

0
  • #9 26 Lis 2013 01:05
    shaadar
    Poziom 6  

ekspresu jeszcze nie wybrałem wróciłem dopiero ze szpitala, teraz tydzień kwarantanny to posiedze na necie i poczytam który co i jak :) Dzieki za odpowiedzi

0
  • #10 26 Lis 2013 09:04
    Józef Ornatowski
    Poziom 12  

Gdyby trzeba było to śmiało pytaj, 1300zł to nie jest wielka kwota jednak lepiej kupić porządny i mało awaryjny sprzęt, aby robił dobrą kawę niż ładnie wyglądającą durnostojkę / chyba, że ma służyć do ozdoby :D /. Kontakt na maila lub jeśli by trzeba więcej poopowiadać na telefon. Zawsze chętnie służę poradami, jak i naprawą oraz sprzętem.

2
  • #11 27 Lis 2013 12:14
    ja_z_wrocka
    Poziom 10  

Józef Ornatowski napisał:
    gdzieś w XX stuleciu produkcja przeniesiona została na wschód

Przepraszam, ale produkcja czego została przeniesiona na wschód? Jeżeli chodzi o Saeco wszystkie ich ekspresy produkowane są od lat w Gaggio Montatno we Włoszech i to tam wymyślono pierwszy ekspres do kawy, który zrobił włsokie espresso po naciśnięciu jednego przycisku… Z tego słynie ta marka poza tym, kto jak nie włosi - miłośnicy kawy ;) znają się najlepiej na jej przygotowaniu??

3
  • #12 27 Lis 2013 12:18
    Rybczyk
    Poziom 9  

Z wymienionych na liscie ekspresów znam tylko Siemensa i mogę powiedzieć, że jest wart polecenia. Robi dobrą kawę i spisuje się jak narazie bezawaryjnie, pomimo tego, że uzywamy go w biurze i robi średnio 10-15 kaw dziennie.

0
  • #13 27 Lis 2013 14:33
    Józef Ornatowski
    Poziom 12  

Zamykając temat z mojej strony zadam tylko pytanie koledze "ja_z_wrocka". Ile naprawiłeś ekspresów, że tak zachwalasz obecny złom produkowany na wschodzie? Ja ze swojego doświadczenia ekspresów ww firm produkowanych po 2006 roku nie biorę do naprawy.
    Pozdrawiam

-1
  • #14 27 Lis 2013 14:54
    shaadar
    Poziom 6  

no i panowie mętlik mętlik w głowie :) Nie wiem totalnie teraz co kupić :)

0
  • #15 27 Lis 2013 15:34
    Józef Ornatowski
    Poziom 12  

Jeśli nie chcesz mieć problemów i ma to być automat, to tylko JURA. Zadzwoń to mogę trochę poopowiadać na temat tych ekspresów.

0
  • #16 27 Lis 2013 16:30
    shaadar
    Poziom 6  

poszukam poczytam o tych Jura, teraz średnio zadzownie bo po jodowaniu jodem radioaktywnym ledwo mówię :) ale na pewno się skontaktuję jak coś przez forum Dziekuje jeszcze raz

0
  • #17 30 Lis 2013 16:33
    ja_z_wrocka
    Poziom 10  

Mam znajomego baristę i jeszcze raz podkreślę, że Saeco swój sprzęt robi we Włoszech. Poza tym kilkoro moich przyjaciół posiada w domu topowe ekspresy tej marki i nigdy nie mieli z nimi problemu. Jak kto ciekawy to kumpel podrzucił mi link, który może nieco rozjaśni w głowie kilka spraw

0
  • #18 30 Lis 2013 18:56
    cafedomino
    Poziom 19  

Każda sroka swój ogon chwali. Jura to bardzo dobre ekspresy to wyłącznie moje zdanie, pierwsze szwajcarskie ( które naprawiałeł) solisy master były troche przekombinowane w kwesti bloku zaparzającego. Następca Solis 2000 i Solis Digital (wyświetlacz) na bloku zaparzającym Saeco w zadbanych i konserwowanych jak nalerzy egzemplarzach do dnia dzisiejszego można spotkać nadal w stanie "chodzącym". Kolega Józef Ornatowski wymienił ekspresy Jury w cenie 1300zł modele "tu kopiuj" Jura E10, E20 lub E25 lub Jura E80/85. są to ekspresy dostępne jako używki więc gwarancja nie wchodzi w cene chyba że proponujący jest tak pewny produkcji Jura że da gwarancje na 2 lata. Co do Jura C5 patrząc na ceny średnia 3140zł to co ma piernik do wiatraka za 1300zł (górna cena shaadara). Jak Provident bierzesz 1300zł a za 6 miesięcy 3140zł. Reasumując to co powiedział przedmówca "towarzysz" ja_z_wrocka Saeco jest wytwarzane w całości we Włoszech co do podzespołów każdy robi je tam gdzie tańsza siła robocza ważne że parametry i normy technologiczne są spełnione. Skoro Porshe robi układ hamulcowy i paliwowy w miejscowości Wyszków pod Warszawą (kumpel tam wygina przewody miej panie w opiece kierowców Porshe Cayen) Takie są prawa rynku produkcja nie jest skupiona w jedny miejscu jak kiedyś od zębatki po gotowy traktor Ursus każdy szuka oszczędności. Tak jak moja teściowa (wspaniała kobieta ale córke to chyba adoptowali) jade z nią do 4 marketów w zależności gdzie promocja zaoszczędzi 15zł ja spale 20zł za paliwo ale cóż kluseczki ziemniaczane w Jej wykonaniu łagodzą wszystko. Pozdrawiam.

1
  • #19 30 Lis 2013 21:07
    niedozwolony
    Poziom 12  

Pan Ornatowski oczywiście pisze bzdury (nie wierzę, że nieświadomie, sam przecież przyznaje, że serwisuje ekspresy, więc raczej wie co pisze) próbując naciągnąć Cię na zakup styranej używki z palety lub odkupionej za grosze od zrozpaczonego właściciela, któremu oczy na wierzch wyszły jak usłyszał ile będzie kosztowała naprawa.

Powtórzę za przedmówcami, że Saeco nie produkuje ekspresów w Chinach. Część produkcji została przeniesiona niedawno do Rumunii, ale większość nadal pochodzi z Włoch.
    DeLonghi, od przejęcia Kenwooda, produkuje w Chinach ekspresy manualne. Automaty produkowane są we Włoszech.
    Krupsy produkowane są w kilku krajach - kolby w Chinach, droższe automaty we Francji i w Szwajcarii (przez firmę Eugster/Frismag, tę samą, która produkuje ekspresy dla Jury). Tanie automaty mogą pochodzić z Chin, choć nie mam pewności.

Zasada jest prosta: nie znasz się - omijaj używany sprzęt szerokim łukiem. Szczególnie należy unikać Jury, bo za serwis będziesz płacił jak za zboże. Same części do ekspresów tej marki są o co najmniej 50% droższe od części do Saeco (a te do tanich też nie należą).

Ekspresy automatyczne są urządzeniami z natury awaryjnymi. Chcesz ekspresu mało awaryjnego? Kup ekspres kolbowy za przynajmniej 2 tysiące. Tańsze ekspresy, z nielicznymi wyjątkami (Saeco, Gaggia, Lelit, Ascaso), to jednorazówki.

0
  • #20 01 Gru 2013 11:30
    cafedomino
    Poziom 19  

Dokładnie :D .Niestety żyjemy w czasach gdzie jak śpiewała Anna Jantar "nic nie może wiecznie trwać" wszystko kiedyś ma paść. Oczywiście nie za szybko przy tej ilości sprzętu który nas zalewa coraz to nowsze produkty gdy by sprzęt AGD chodził jak pralka polar teściowej 26 lat to nadal na rynku polskim mielibyśmy jedną firme reszta by padła. Więc robi się tak by mieć zbyt, nikt nie robi sprzętu który wytrzyma 20 lat (a przy tej technice i materiałach żaden problem) bo był by to samobój.Kolega pracuje Euro Agd 6 rok rozwozi towar do klientów po tych 6 latach zawozi nowy sprzęt (pralki, lodówki) do tych samych klientów którym przywoził sprzęt jak zaczynał prace i złomuje to co im przywiózł na początku swojej kariery :D A tak w temacie napraw kolega kiedyś kupił na pchlim targu pralke Samsunga nówka , zadbana, sprawna jeden minus uszkodzone łożyska bębna. Dał za nią 450zł na drugi dzień (targ jest u nas w niedziele) chłopina załadował ją do Cinquecento i ruszył do kumpla do zakładu który naprawia AGD. A tam zonk łożyska same nie z całum bębnem za 430zł + 160zł wymiana nowa pralka 599zł. Teraz jak spotkamy się na piwko u niego w garażu to przynajmniej jest gdzie postawić piwo bo praleczka robi za stolik.

1
  • #21 10 Gru 2013 12:31
    sonneillon
    Poziom 8  

cafedomino napisał:
    Tak jak moja teściowa (wspaniała kobieta ale córke to chyba adoptowali) jade z nią do 4 marketów w zależności gdzie promocja zaoszczędzi 15zł ja spale 20zł za paliwo ale cóż kluseczki ziemniaczane w Jej wykonaniu łagodzą wszystko. Pozdrawiam.

Jak Ci żona dokucza, to zagroź, ze wymienisz ją na jej matke - od razu przestanie.

Co do tematu. Tak przezucacie sie tym Saeco i Jurą, a od Delonghi w tym przedziale cenowym (tak do 1500zł) nie ma według was jakichś godnych zakupu ekspresów?
    Wybralibyście coś?

Z góry dziękuje za podpowiedz.

0
  • #22 10 Gru 2013 22:27
    astw
    Poziom 17  

Wszystkie ekspresy Saeco są produkowane we Włoszech? Via Veneto także?

0
  • #23 11 Gru 2013 00:36
    niedozwolony
    Poziom 12  

Nie, nie wszystkie. Via Veneto jest produkowany w Rumunii.

0
  • #24 11 Gru 2013 10:50
    cafedomino
    Poziom 19  

Święta idą więc zaraz się zacznie jak już się nie zaczeła w sklepach obniżka cenowa więc napewno coś w tej cenie znajdziesz.

0
  • #25 13 Gru 2013 02:07
    SUBTRON
    Poziom 11  

witam podłączę się do rozmowy bo też szukam ekspresu ciśnieniowego do ~1500zł przeglądam testy,rankingi,opinie do 4 rano i ciężko coś wybrać... naprawdę jest tego tak dużo od 1000 do 1500zł że "głowa boli"

Najwięcej sprzedaje się teraz KRUPS EA 8050 ~1480zł - 200zł rabat - podzielone opinie ciężko stwierdzić i skusić się na zakup

za 1500zł mamy nowego DeLonghi ECAM 22.110 SB tu nie doczytałem cenę/jakoś

za 20000zł mamy nowego SAECO HD8753 - jest potwierdzenie certyfikatu dobrej kawy i tu chyba jest najlepsza oferta ale... ale 500 czy 700zł droga nie chodzi i czy warto dopłacić hmm...

czy z po wystwowych na gwarancji 12 miesięcy i małej ilości zrobionych kaw:
    SAECO TALEA RING 1249zł
    EKSPRES SAECO ODEA GIRO PLUS 2 - 1000zł
    EKSPRES KRUPS EA 8260- 1150zł i ma 97zrobionych kaw, w teście internetowym nie pamiętam jakiej redakcji gazety średnio wychodzi

czekam na cenne rady bo do 4 rana już któryś raz z kolei siedzę i szperam po forach,testach,rankingach,sklepach aledrogo itp pozdrawiam z poważaniem Robert

1
  • #27 18 Gru 2013 23:30
    pukelipop
    Poziom 1  

Krups ea8010
    Seaeco xsmall hd8743/19
    Siemens tk53009

Co byście wybrali?
    Pytanie tak jak kolegi z pierwszego wpisu, na które, prócz kraju produkcji danego sprzętu, o który nie pytał, nie otrzymał.
    Tak wiec reasumujàc, posiłkując się obecnymi ofertami sklepowymi, proszę o odpowiedź na pytanie, który Państwo by wybrali.
    Nie wchodzi w grę używana Jura kolegi i prośby o telefon "to sobie pogadamy..."
    Konkret' prezent dla bliskiej osoby, z którego tez będziemy korzystać :)
    A.. I co ważne, nie pijemy koktajli kawowych, płynów kawowopochodnych. Czarna mocna kawa bez słodzenia, czasiem mleko. Tyle! Bez funkcji dzwonienie z ciekłokrystalicznego dotykowego ekranu.
    3 propozycje wyżej pochodzą z dwudaniowego (tylko dwa dni) poszukiwania w internecie, tak wiec nie zwariowałem jeszcze :)

0
  • #28 19 Gru 2013 23:08
    niedozwolony
    Poziom 12  

pukelipop napisał:
    Co byście wybrali?

Żaden z wymienionych.
    Jeśli ekspres ma służyć przede wszystkim do parzenia espresso lab americano, to proponuję zrezygnować z automatu i zainteresować się ekspresem kolbowym i młynkiem (min. 2000 zł na zestaw) albo alternatywnymi metodami parzenia kawy (moka, dripper, chemex, aeropress). Do nich również potrzebny jest młynek, ale wystarczy ręczny, np. Hario lub Tiamo za 100 - 150 zł.

Młynki w zdecydowanej większości ekspresów automatycznych (pomijam automaty gastronomiczne w cenie samochodu) nie są w stanie zmielić kawy odpowiednio drobno. Efektem jest cienka, kwaśna, niedoparzona lura, która z espresso wspólną ma tylko nazwę. Automaty są przede wszystkim dla ludzi pijących kawy mleczne (mleko doskonale ukrywa złe mielenie lub niską jakość kawy).

Dodano po 19 [minuty]:

astw napisał:
    Jeśli kolbowy (a takie są w kawiarniach) to może coś takiego:

Lelit i Nemox to praktycznie to samo - nie są złe jak na domowe ekspresy, ale za niecałe 2 tysiące można kupić ekspres znacznie lepszy (Rancilio Silvia). Gaggia Classic to przyzwoity ekspres, ale jej bolączką jest zbyt mały, aluminiowy bojler. La Pavoni jest OK, ale oferuje mniej niż konkurencja w tej samej cenie (brak elektrozaworu). Resztą nie warto zawracać sobie głowy, szczególnie tymi tańszymi, bo to chińskie jednorazówki.

0
  • #30 29 Gru 2013 22:43
    allee0
    Poziom 10  

Ja w tym przedziale cenowym zaproponuję jeszcze Saeco Minuto i chyba ku niemu bym się skłaniał. Ma ceramiczny młynek, pojemnik na wodę 1.8l, prosty wyświetlacz i wybraną kawę pod konkretnym przyciskiem. Np ta Link wersja jest z dyszą Pannarello do spieniania mleka wyższe modele mają kolejno Cappuccinatore lub dołączany pojemnik na mleko.

-1
  Szukaj w 5mln produktów