Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa efektu Fuzz Face, co zrobiłem źle? Buczy na zasilaczu

adriaks 16 Lis 2013 17:45 1701 2
  • #1 16 Lis 2013 17:45
    adriaks
    Poziom 8  

Witam. Zrobiłem ostatnio efekt Fuzz Face na tym schemacie: Link. Jednak coś jest z nim nie tak. Po odpaleniu na baterii efekt działa, lecz przester jest brudny i słychać "pykanie" co jakiś czas. Na zasilaczu słychać do tego ciągłe buczenie. Nie wlutowałem rezystora 2m2, jednak jego obecność nie poprawa sytuacji. Tranzystory to AC188 kupione tu: Sklep. Oto zdjęcia tego co zrobiłem: Zdjęcia. Jest to wersja negative ground.

0 2
  • #2 18 Lis 2013 21:53
    jacek ziel
    Poziom 9  

Ja także mam problem z tym efektem (ten sam schemat i też wersja „negative ground”). Tylko u mnie efekt nie działa prawidłowo. Uzyskuję bardzo zniekształcony dźwięk podobny do tremolo ale jeszcze dodatkowo dudniący. Po odwróceniu masy (na plus) wszystko działa poprawnie. Mam podejrzenie, że rozwiązanie „negative ground” nie ma prawa działać, a zwłaszcza wg. schematu z Tonepad. Robiłem równocześnie dwa efekty na różnych tranzystorach germanowych (w jednym TG52, w drugim ASY34) i zachowywały się tak samo. Nie liczyłem na jakiś świetny efekt (przypadkowe tranzystory) ale po odwróceniu masy efekt przerósł moje oczekiwania. Niestety masę mam na „+”. No niby w niczym nie przeszkadza, ale w takim wypadku nie mogę zasilać z jednego zasilacza (z tzw. rozgałęźnikiem) tego Fuzza i innego efektu z masą na „-” połączonego w szeregu (masy zwierają „+” z „-” zasilacza. Na razie stosuję osobny zasilacz do Fuzza z masą na „+”.

0
  • #3 24 Lis 2013 16:59
    adriaks
    Poziom 8  

Temat do zamknięcia, przerobiłem masę na + i wszystko gra.

0