Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana przepalonego kondensatora w maszynie ŁUCZNIK Finesse 834.

elarz 16 Lis 2013 18:14 3450 5
  • #1 16 Lis 2013 18:14
    elarz
    Poziom 2  

Wymiana przepalonego kondensatora w maszynie ŁUCZNIK Finesse 834.

Bylabym wdzieczna za wskazanie, gdzie i jak moglabym naprawic swoja maszyne.

Obecnie mieszkam w Berlinie i nie mam samochodu, wiec nie moge skorzystac z uslug punktow serwsowych w Polsce. Moglabym dowiezc maszyne pociagiem ewentulanie do Slubic, ale na stronie www firmy ŁUCZNIK Finesse 834. nie ma informacji o zadnym pukcie napraw w tym miescie. Przesylanie maszyny kurierem do Polski najprawdopodobniej byloby zbyt drogie.

Wydaje sie, ze kondensator jest do wymiany, tylko nie wiem, jak wyglada oryginalna czesc i gdzie moglabym ja zamowic lub szukac jej zamiennika.
    Czy zamiennikiem moglaby byc czesc do maszyn firmy Singer?

Dane, ktore odczytalam to chyba:
    Miflex
    Ppz-5 22 nFX2
    250v - 62F (lub 82 - nie moge odczytac),
    86-1 ( zgaduje, ze to 86 bo tak naprawde, to moze byc kazda cyfra z "brzuszkiem")

W trakcie szycia cos nagle huknelo i ulotnil sie dym z otworu na gorze maszyny od strony kola napedowego. Moge caly czas szyc normalnie jak rowniez zarowka swieci nadal. Jednak na moja prosbe znajomy zdjal pokrywe i wyciagnal spalony kondesator. Nie chce uzywac maszyny, choc nadal funkcjonuje, bo obawiam sie, ze przy nastepnej usterce wiecej czesci moze ulec zniszczeniu.
    Wydaje mi sie, ze juz kiedys popelnilam podobny blad. Szylam okolo 2 godziny zatrzymujac i zaczynajac szycie doslownie co kilka sekund (nie sfastrygowalam podkladu wczesniej – wiec po przeszyciu 10 cm zatrzymywalam maszyne, zeby podlozyc material).

Dziekuje za pomoc, Elzbieta

0 5
  • #3 17 Lis 2013 11:58
    zyzy52
    Poziom 26  

W sklepie z częściami elektronicznymi na pewno kupisz, ewentualnie z Polski może Ci ktoś przysłać zwykłym listem. Najważniejsze parametry to: napięcie nie mniejsze niż 250V i pojemność równa 22nF (nanofarady).

Moderowany przez movzx:

Oraz typ X2 - bezwzględnie wymagany.

1
  • #4 21 Lis 2013 20:43
    elarz
    Poziom 2  

Super dziekuje za porady. Skontaktowalm sie z serwisantem, ktory przesle mi te czesc.

Mam tylko jedno pytanko: niektorzy twierdza, ze ten kondesnator jest zupelnie zbedny.

To jak to jest - czy ta czesc jest potrzebna czy nie?

Pozdrawiam, Ela

0
  • #5 21 Lis 2013 22:41
    movzx
    Poziom 39  

elarz napisał:
    niektorzy twierdza, ze ten kondesnator jest zupelnie zbedny.
    "Niektórzy" niestety twierdzą wiele rzeczy. Jakby był zbędny to by go producent nie zamontował, prawda?

0
  • #6 26 Lis 2013 16:43
    elarz
    Poziom 2  

Tak tez myslalam, ze jednak potrzebny ten kondensator. Czekam na zamowiona czesc, ktora postaram sie jakos zamontowac. Bardzo dziekuje wszystkim za uwage.

Z okazji nadchodzacych wielkimi krokami Swiat Bozego Narodzenia
    zycze wszystkim
    udanych napraw,
    trafnych odpowiedzi
    i udanych zakupow po korzystnych cenach.

Temat uwazm za zamkniety

Ela

0