Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala abonencka w komputerze

21 Mar 2005 15:17 1825 11
 • Poziom 10  
  Niedługo będe miał juz gotowa centrale telefoniczna zrobiona z komputera, a dokladniej napisane oproramowanie do niej i zrobione przejsciowki usb/rj11 dzieki czemu telefony stacjonarne bedzie mozna podlaczyc dokomputera i przez niego sie porozumiewać.Niedługo dolacze zrodla programu tylko jestem ciekaw czy komus to bedzie potrzebne.napiszcie.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  A co z wyjściem na miasto ? Jak to rozwiązałeś????
 • Poziom 16  
  No to jest bardzo interesujący temat i napewno się przyda takie rozwiązanie. Chętnie je przetestuje. Może to byc dość dobre rozwiązanie dla osób które nie chcą wydawać duzo pieniędzy na markowa centralke abonencka i beda mogły wykorzystac do tego swój komputerek. A w przypadku sieci komputerowych w których ciągniete są wraz z LAN'owymi kablami kable telefoniczne w celu stworzenia sieci telefonicznej istnieje mozliwośc wykorzystania serwera jako centralki.
  Ta więc jestem bardzo zainteresowany takim rozwiązaniem i mam nadzieje iz taki projekt zostanie przedstawiony uzytkownikom do przedyskutowania.
 • Poziom 15  
  Wydaje się że wątpliwa będzie jakość techniczna takiego wykonania już nie wspominając o homologacji takiego patentu . W zasadzie pierwsza lepsza burza rozniesie komputer w strzępy bo gdzie odprowadzisz zaindukowany ładunek ? Uziemienia nie podłączysz bo komputer zerowany a jak zerowany to pójdzie przez sieć energetyczną potem przez zasilacz i w płytę i __-zostanie z niego szufelka popiołu.
 • Poziom 27  
  Kolego „trig” każda centrala telefoniczna przy bliskim spotkaniu z piorunem wygląda a raczej przestaje wyglądać o działaniu nie wspomnę.
 • Poziom 11  
  RSP napisał:
  Kolego „trig” każda centrala telefoniczna przy bliskim spotkaniu z piorunem wygląda a raczej przestaje wyglądać o działaniu nie wspomnę.

  RSP i tutaj troszeczkę się mylisz. Kilka lat temu jednemu z moich klientów zamontowałem centralę Slican CMT, linie miejskie były doprowadzone napowietrznie i jeszcze przez PCM. Po każdej burzy TP S.A. wymieniała na słupie PCM, a ja w centralce tylko cztery rezystorki zamontowane na podstawce, po parę groszy za sztukę. Morał z tego taki że, jeśli centrala ma dobre zabezpieczenia i jest dobrze uziemiona to nie zawsze zostanie Ci kupka popiołu.
  Co do pomysłu kolegi marrrecki to chętnie bym przetestował taki pomysł jednak trzeba by było wymyślec w jaki sposób zabezpieczyć porty kompa od strony lini, jak przełaczyć linię miejską na abonenta wewnętrznego w przypadku braku zasilania, jak zwiększyć ilość lini ponieważ komputer ma niewiele portów USB. Mimo tych wszystkich " moich ale", pomysł jest fajny. Ale niestety taka centrala była by tylko naszym hobby do zabawy w domu ponieważ centrala nie będzie miała świadectwa dopuszczenia a co za tym idzie legalnie nie możemy jej zamontować żadnemu klientowi.
  Pozdrawiam Maja2
 • Poziom 27  
  Kolega miał na konserwacji centralkę abonencką i tylko jedna linia wychodząca z niej była napowietrzna. Zawsze po uderzeniu pioruna z płytki do której była podłączona nie było co zbierać a były na niej „odgromniki” gazowe i warystory oddzielone bezpiecznikami . Być może w przypadku kolegi PCM –ki brały na siebie większość prądu.
 • Poziom 11  
  Witam ponownie.
  Widzę że zaraz zrobi się nam spór o to czy centralka powinna paść po udeżeniu pioruna. Ale nie wtym żecz, każda centralka powinna mieć dobre zabezpieczenie bo to zwiększa jej szansę na przetrwanie w czasie burzy oraz nie każda burza niszczy nam centralki. Tak więc zakończmy ten wątek a dyskutujmy dalaj na temat pomysłu kolegi "marrecki". Chętnie poczytał bym opinię kolegi na ten temat.
  Pozdrawiam Maja2
 • Poziom 27  
  Tak na marginesie kolega nie rozważał użycia kart modemowych jako zakończeń telefonicznych . Są śmiesznie tanie a dodatkowo mamy parametry linii zgodne z homologacją . Wprawdzie taka centralka miała by tylko kilka linii ale za to co do współpracy z centralą i parametrów linii nikt by się nie przyczepił.
 • Poziom 15  
  Centrala a komputer to dwie rożne kwestie.Na codzień robie taki sprzęt poburzowy i wiem doskonale jakie zniszczenia sieje burza w przypadku uziemienia urządzenia a jakie jak np.centrala nie jest uziemiona , w tym drugim zostaje popiół i bez znaczenia jakiej firmy jest to urządzenie czy polskie czy zagramaniczne. Komputer jest zerowany a większość instalatorów nie rozumie co to jest uziom a co to zerowanie _jest kawałek rurki czy kaloryfera to się podłączamy __ .Co niektórzy fachowcy instalatorzy podłączają się np do rury gazowej albo do kołka zerujacego i potem co się stało że burza była i wszystkie urządzenia popalone w mieszkaniu a czasem większej kamienicy ? Nie mniej życzę powodzenia w budowie komputerowej centralki , wszak zawsze to ciekawa robota konstruowaniu nowinek technicznych