Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik graficzny przestał działać ale odzyskał sprawność

masiek0 16 Lis 2013 19:21 2079 11
  • #1 16 Lis 2013 19:21
    masiek0
    Poziom 16  

Witam mam problem mianowicie co jakis czas na monitorze robi sie czarny ekran lecz po chwili wszystko wraca do normy jest tylko komunikat sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawnosc nie wiem oco chodzi.
    Moj Sprzet
    amd phenom x4 965
    Good ram 4gb
    gigabyte hd 7850 1gb OC
    aerocool vp450
    Sterowniki 13.11 beta9

0 11
  • #2 16 Lis 2013 19:48
    LA72
    Poziom 39  

Uruchom komputer w trybie awaryjnym.
    Sprawdź czy działa prawidłowo.
    Jeśli tak, to odinstaluj sterowniki do karty graficznej (w tym trybie).

Uruchom ponownie komputer.

Po restarcie sam powinien znaleźć i doinstalować oprogramowanie do GFX.

Po tym zabiegu czeka cię ponowny restart systemu.

Gdy system się poprawnie załaduje, wykonaj testy za pomocą OCCT dla GPU. Minimum 5 minut (na początek).

Jak komputer jeszcze będzie działał wstaw wykresy w pliku spakowanym na forum.

Dodatkowo pomierz napięcia zasilacza za pomoc miernika.

0
  • #3 16 Lis 2013 20:46
    masiek0
    Poziom 16  

Jak komputer jeszcze będzie działał wstaw wykresy w pliku spakowanym na forum. jak mam to rozumiem jak jeszcze bedzie działał ?

Dodano po 3 [minuty]:

A z kąd wziąć najnowsze sterowniki bo jak narazie to pobrałęm i zainstalowałem 13.11 beta 9 i nie wiem czy to sa dobre

0
  • #5 16 Lis 2013 20:53
    swiercm
    Moderator na urlopie...

masiek0 napisał:
    aerocool vp450

Sprawdź napięcia, jakie daje zasilacz podczas startu systemu i daj znać.
    Sprawdź temperatury podzespołów w BIOS i daj także znać.
    Sprawdź organoleptycznie temperaturę radiatora Karty Graficznej - jeśli ciepły lub zimny - pasta do wymiany. Musi dobrze odprowadzać ciepło z GPU.

OCCT do tego momentu na razie odpuść.

0
  • #6 16 Lis 2013 23:08
    masiek0
    Poziom 16  

Jak Sprawdzić napięcia , temperature sprawdzam programem hw montor cos takiego

Dodano po 58 [sekundy]:

Sterowniki mam 13.11 wiec najnowsze to nie to

0
  • #7 16 Lis 2013 23:09
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Napięcia miernikiem zmierz. Poza tym wstaw też na wszelki wypadek screen z CrystalDiskInfo.

0
  • #9 17 Lis 2013 15:01
    masiek0
    Poziom 16  

Dzieki za te odpowiedzi ale wadpie zebym sam potrafił zrobić ten pomiar niestety ; /

0
  • #10 17 Lis 2013 15:04
    swiercm
    Moderator na urlopie...

masiek0 napisał:
    Dzieki za te odpowiedzi ale wadpie zebym sam potrafił zrobić ten pomiar niestety ; /

Więc poproś kogoś, kyo to może wykonać solidnie i z pewną dozą wiedzy. To nic trudnego, ale pewne wiadomości podstawowe należy mieć i należy przestrzegać pewnych reguł, zwłaszcza przepisów bezpieczeństwa, gdyż masz do czynienia z bardzo mocnym amperażem z zasilacza.

0
  • #11 17 Lis 2013 15:06
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Wstaw wyniki testu GPU z OCCT nastawionego na 30 minut i screen z CrystalDiskInfo.

0
  • #12 17 Lis 2013 15:13
    swiercm
    Moderator na urlopie...

mati211p napisał:
    Wstaw wyniki testu GPU z OCCT nastawionego na 30 minut i screen z CrystalDiskInfo.

Co do CDI to się zgodzę, ale na tym etapie, bez pomiaru napięć na PSU, sugerowałbym odpuścić OCCT i to na tak długi okres czasu. OCCT bardzo mocno "żyłuje" wszystkie komponenty i te testy wykonuje się tylko przy 100% pewnych komponentach, zwłaszcza pewnym PSU (Zasilaczu).
    Jesli już jest to konieczne, to test powinien odbywac się stopniowo - najpierw na 3 minuty, potem 5 minut, 10 minut, aż do 20 minut, za każdym razem sprawdzając zachowanie posczególnych elementów.

0
  Szukaj w 5mln produktów