Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY?

Mariuszbemowo 16 Nov 2013 19:58 9084 10
    Mariuszbemowo
    Level 10  
    Witam, kupilem dzis tuner dekoder OPTICUM HD X406P, mam konwertery 2 na antenie tj ASTRA i HOTBIRD i mam problem z instalacją po wejsciu w MENU, przeszedłem wszystkie pozycje USTAWIENIA ANTENY tj satelita,transponder,typ LNB, zasilenie LNB, 22KHz, 0/12V, DISEqC1.0, DISEqC1.1.,Obrotnica,Tryb skanowania no i rozpocznij wyszukiwanie.
    SIŁA jest ok w wielu wypadkach jakies 75% nawet do 95% ale nie moge "złapać" jakości... Wstawiam 2 pierwsze zdjecia z nowego tunera. TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY? TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY? TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY? TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY?
    Porównując z bocznym TV ze starym OPTICUM 4060 CX PLUS bo tam ustawienia są o niebo łatwiejsze i czytelniejsze chciałem je powielic w nowym. Dla porównania wstawiam 2 zdjecia ze starego tunera równiez.
    Pomoze mi ktos ustawić te parametry na nowym tunerze?
    Dodam że mam instrukcje tego dekodera ale tam jest jak zawsze o niczym i o wszystkim.
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    Może parę słów o instalacji antenowej.
    qryszard
    Level 21  
    Zmień DISEqc na HotBirdzie na LNB1 .
    Na Astrze poszukaj eksperymentalnie
    Mariuszbemowo
    Level 10  
    na dachu jest antena z 2 konwertorami i na starym Opticum pracowała super
    User removed account
    User removed account  
    Mariuszbemowo
    Level 10  
    mihal2002 wrote:
    Mariuszbemowo wrote:
    Dodam że mam instrukcje tego dekodera ale tam jest jak zawsze o niczym i o wszystkim.

Instrukcja jest dla takich jak TY. A ustawienia są proste: hotbird port 1 astra port 2.

OK, ale ten port1 i port2 to co to jest? na ekranie jest Diseq i LNB ale żadnych portów mi nie wyświetla?
    User removed account
    User removed account  
    Mariuszbemowo
    Level 10  
    dzieki, biorę się za czytanie ...
    LeDy
    Level 43  
    To trzecie zdjęcie Hotbird 1/4 , Astra 2/4 .
    Mariuszbemowo
    Level 10  
    Witam ponownie. Dalej temat opticun 406p i ustawienia anteny.Po znalezieniu transpondera tj 12245 i innych danych na dole w opticunie mam świetną siłe 87& i jakość 74%.
    No i mam problem z zapisaniem tego na stałe. Naciskam OK i nic. Naciskam EXIT i tez nic. Jak wracam na te same nastawy to pokazuje mi znowu inny transponder tj 11449 i oczywiscie jest juz tylko siła 87% a jakość 0 %. Jak zapisać te ustawienia ? Nie ma funkcji ZAPISZ. Wszystkie przyciski na pilocie sprawdziłęm i nic. W instrukcji czytałem ale tylko OK. A to OK nic nie daje. Pomocy, dziękuję za szybki inf,Mariusz
    LeDy
    Level 43  
    Tylko na tym drugim zdjęciu (instalacja)możesz cokolwiek zmienić i zapisać w ustawieniach transpondera- Żółty edytuj i zmieniać i zapisać .