Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY?

16 Lis 2013 19:58 7719 10
  • Poziom 9  
    Witam, kupilem dzis tuner dekoder OPTICUM HD X406P, mam konwertery 2 na antenie tj ASTRA i HOTBIRD i mam problem z instalacją po wejsciu w MENU, przeszedłem wszystkie pozycje USTAWIENIA ANTENY tj satelita,transponder,typ LNB, zasilenie LNB, 22KHz, 0/12V, DISEqC1.0, DISEqC1.1.,Obrotnica,Tryb skanowania no i rozpocznij wyszukiwanie.
    SIŁA jest ok w wielu wypadkach jakies 75% nawet do 95% ale nie moge "złapać" jakości... Wstawiam 2 pierwsze zdjecia z nowego tunera. TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY? TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY? TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY? TUNER OPTICUM X406P - Jak ustawić w menu tunera parametry USTAWIENIA ANTENY?
    Porównując z bocznym TV ze starym OPTICUM 4060 CX PLUS bo tam ustawienia są o niebo łatwiejsze i czytelniejsze chciałem je powielic w nowym. Dla porównania wstawiam 2 zdjecia ze starego tunera równiez.
    Pomoze mi ktos ustawić te parametry na nowym tunerze?
    Dodam że mam instrukcje tego dekodera ale tam jest jak zawsze o niczym i o wszystkim.
  • Moderator na urlopie...
    Może parę słów o instalacji antenowej.
  • Poziom 21  
    Zmień DISEqc na HotBirdzie na LNB1 .
    Na Astrze poszukaj eksperymentalnie
  • Poziom 9  
    na dachu jest antena z 2 konwertorami i na starym Opticum pracowała super
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    mihal2002 napisał:
    Mariuszbemowo napisał:
    Dodam że mam instrukcje tego dekodera ale tam jest jak zawsze o niczym i o wszystkim.

Instrukcja jest dla takich jak TY. A ustawienia są proste: hotbird port 1 astra port 2.

OK, ale ten port1 i port2 to co to jest? na ekranie jest Diseq i LNB ale żadnych portów mi nie wyświetla?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    dzieki, biorę się za czytanie ...
  • Poziom 43  
    To trzecie zdjęcie Hotbird 1/4 , Astra 2/4 .
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Dalej temat opticun 406p i ustawienia anteny.Po znalezieniu transpondera tj 12245 i innych danych na dole w opticunie mam świetną siłe 87& i jakość 74%.
    No i mam problem z zapisaniem tego na stałe. Naciskam OK i nic. Naciskam EXIT i tez nic. Jak wracam na te same nastawy to pokazuje mi znowu inny transponder tj 11449 i oczywiscie jest juz tylko siła 87% a jakość 0 %. Jak zapisać te ustawienia ? Nie ma funkcji ZAPISZ. Wszystkie przyciski na pilocie sprawdziłęm i nic. W instrukcji czytałem ale tylko OK. A to OK nic nie daje. Pomocy, dziękuję za szybki inf,Mariusz
  • Poziom 43  
    Tylko na tym drugim zdjęciu (instalacja)możesz cokolwiek zmienić i zapisać w ustawieniach transpondera- Żółty edytuj i zmieniać i zapisać .