Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RE 19 P - Jaki program do sterowania regulatorem z komputera?

16 Lis 2013 20:02 1308 5
  • Poziom 9  
    Mam regulator Lumel RE 19 P z konwerterem interfejsów na USB.
    Regulator będzie sterował pracą grzałki w czymś w rodzaju pieca, gdzie istotne jest nie tylko utrzymanie temperatury, ale też czasy nagrzewania i stygnięcia. Skąd można wziąć jakiś program (najlepiej kompatybilny z Win 7) aby można było sterować pracą grzałki z komputera? Dobrze by było jeszcze móc rejestrować parametry w czasie i robić np. wykresy. To moja pierwsza przygoda z RE19. Samodzielne pisanie programu odpada - nie mój poziom.
  • Poziom 9  
    Dzięki. Mam niestety problem, bo komputer nie widzi regulatora. Program re19prg ma w opcjach porty COM 1-4. Pod żadnym nie widzi regulatora. Mam Win7 i w panelu sterowania po włączeniu kabla USB pojawia mi się port "USB Serial Port (COM15)". Da się jakoś dopasować?
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Menedżer urządzeń -> Porty COM i LPT -> USB Serial Port (COM 15) -> prawoklik -> Właściwości -> Ustawienia portu -> Zaawansowane -> ustaw taki numer portu jak chcesz.

Jeśli nie widać portu COM 15 lub nie da się ustawić COM 1-COM 4 (wszystkie są zajęte) to Menedżer urządzeń -> Widok -> Pokaż ukryte urządzenia.

Można też poprosić uprzejmie producenta o zaimplementowanie w programie re19prg rozwiązań technicznych z bieżącego milenium, bo ograniczenie do COM1-COM4 to relikt sprzed 20 lat.
  • Poziom 9  
    Jest dalszy postęp. Zrobiłem COM2, bo akurat mam wolny. Program re19prg coś zaczyna "myśleć" bo po wpisaniu komendy "odczyt nastaw z regulatora" nie wywala od razu, tylko chwilę "myśli" i po 4-5 sekundach jest komunikat "urządzenie nie odpowiada".

Dodano po 29 [minuty]:

Już działa. Oprócz tego, że nie umiałem sobie poradzić z portem miałem jeszcze źle podłączony kabelek konwerter interfejsów-regulator. Teraz działa.
    Dzięki wielkie za pomoc.
  • Poziom 9  
    Jeszcze mam pytanko, czy zna ktoś program (nakładkę) pozwalający na pracę z RE19 ale dający większe możliwości? Chodzi mi o np. graficzne przestawienie parametrów w czasie, archiwizację, wydruki.