Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor + kino domowe + Dekoder N, jak podłączyć?

rafa1909 16 Lis 2013 21:30 10767 5
  • #1 16 Lis 2013 21:30
    rafa1909
    Poziom 11  

Witam, zakupiłem kilka dni temu projektor, Ma głównie służyć do oglądania filmów meczów itp. I tu jest mój problem ponieważ nie zbyt wiem jak go podłączyć żeby obraz z dekodera (oraz z laptopa i tutaj chodzi tylko o dźwięk bo kabel vga mam) wyświetlany był na projektorze a dźwięk płynął poprzez kino domowe. Bardzo proszę o narysowanie schematu i podanie jakie przejściówki/konwerter ewentualnie muszę kupić. W załączniku przesyłam jakie wyjścia/wejścia mają poszczególne sprzęty.

Pozdrawiam i proszę o pomoc!

0 5
  • Pomocny post
    #2 16 Lis 2013 22:41
    anmedia
    Poziom 39  

Zrob zdjecia kazdego elementu tak aby bylo wyraznie widac zlacza w kazdym urzadzeniu.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lis 2013 17:56
    anmedia
    Poziom 39  

Czytajac twoj post i przegladajac mozliwosci jakie masz - a jest ich nie wiele, cos sprobuje opisac. Rozumiem, ze w tej calej konfiguracji pojektor dziala jako TV. Niestety najgorszy w tym calym zestawieniu jest wlasnie projektor. Ale do rzeczy. Podam ci opis jak polaczyc poszczegolne elementy.
    Komputer -> projektor.
    Obraz za pomoca kabla VGA z wyjscia laptopa do INPUT A w projektorze.
    Dzwiek za pomoca kabla - przejsciowki (jack 3,5mm - 2xRCA). Wtyk "jack" w wyjscie sluchawkowe laptopa do AUX IN w kinie domowym (o ile to jest wejscie - bo nie ma opisu na obudowie). Druga mozliwosc to polaczenie za pomoca kabal jack-jack z latopa bezposrednio do projektora w gniazdo Audio Input.
    Dekoder/Kino domowe -> projektor.
    Obraz za pomoca kabla Euro - 3xRCA (wideo - kolor zolty i 2 kanaly audio bialy i czerwony). Laczysz euro-zlacze do gniazda w dekoderze i czincz koloru zoltego do Video Input w projektorze. Ze wzgledu na to ze brak wiekszej ilosci gniazd w projektorze, zeby ogladac film z kina domowego wystarczy wyciagnac euro-zlacze z dekodera i wlozyc je do kina domowego.
    Dzwiek z dekodera najlepiej wypuscic kablem optycznym bezposrednio do kina domowego. Gniazda SPDIF. Oczywiscie istnieje inna mozliwosc to jezeli zakupisz kabel euro-3RCA (ten sam co laczysz do projektora wideo - pozostaja jeszcze dwa kable bialy i czerwony), laczysz je do wejscia analogowego AUX IN w kinie domowym. Jednak podlaczenie kablem optycznym daje mozliwosci uzyskania dzwieku wielokanalowego DolbyDigital jezeli stacja bedzie taki nadawac. Przy polaczeniu kablami RCA tylko stereo lub surround analogowy.

3
  • #5 17 Lis 2013 20:24
    rafa1909
    Poziom 11  

wielkie, wielkie dzięki! wiem, że projektor nie rewalecja ale jak na 400zł wystarczy mi w zupełności. Mam pytanie tylko czy taki konwerter:
    pozwoli na podłączenie dekodera/kina domowego/konsoli do wejścia d-sub/vga?

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Lis 2013 21:54
    anmedia
    Poziom 39  

rafa1909 napisał:
    Mam pytanie tylko czy taki konwerter

Kolego, gdyby byla taka koniecznosc to o niej wspomnialbym, ten konwerter to nie konwerter a jakas przejsciowka. Konwerter ktory zamienia sygnaly z cyfrowych na analogowe to ceny od 150zl w zwyz z wlasnym zasilaniem.

rafa1909 napisał:
    projektor nie rewalecja ale jak na 400zł wystarczy mi w zupełności

Pamietaj, ze projektor jak projektor bedzie dzialac, jednak jest maly drobny szczegol, zywotnosc lampy, ktora sie okresla na 1500-2000 godzin pracy. A o cene lampy nie pytaj, bo za jedna lampe mozesz kupic dobry TV 40" ;)

0